sobota, 19 października 2013

Zapraszamy na spotkanie DN do Krakowa i Wrocławia

Najbliższe cykliczne spotkanie Dzielnych Niewiast grupy krakowskiej odbędzie się 9 listopada przy ul. Zamoyskiego 56, a grupy wrocławskiej 26 października przy ul. Wittiga 10. Dzielne Niewiasty to przestrzeń dla kobiet każdego stanu i wieku, którym zależy na wieloaspektowym rozwoju własnym - duchowym, emocjonalnym, intelektualnym, estetycznym.

Spotkania składają się z dwóch części - przedpołudniowych warsztatów (wizaż, praca z emocjami, choreoterapia, savoir-vivre) oraz popołudniowego bloku duchowego, tzw. duchowego wizażu. Celem jest kompleksowe ujęcie kobiety oraz pomoc w jej pełnym zharmonizowaniu. Zapraszamy serdecznie zainteresowane Panie.
Sprawozdanie z ostatniego spotkania znajduje się TUTAJ.

O szczegółach związanych z DN można dowiedzieć się z audycji w Radiu Kraków TUTAJ
oraz w Radiu Nowohuckim - TUTAJ, do których byłyśmy zaproszone.

PLAN SPOTKANIA W KRAKOWIE:
Od 7:45 czynna jest recepcja.
8:00 - Różaniec (w kaplicy)
8:45 - Przywitanie uczestniczek i prowadzących (prosimy o punktualne przybycie)
9:30 - 12:30 - czas warsztatów (wizaż I, emocje I, choreoterapia IV, savoir vivre II - charakterystyka warsztatów poniżej).
13:00 - Obiad
14:00 - Modlitwa uwielbienia
14:30 - Eucharystia
15:30 - Konferencja - o. Paweł Drobot CSsR "Przebaczenie i uzdrowienie wewnętrzne"
16:30 - Adoracja
17:30 - Dzielenie w grupach
18:30 - Kolacja i podsumowanie dnia

Serdecznie zapraszamy wszystkie zainteresowanie Panie na spotkanie! Formularz zgłoszeniowy znajduje się TUTAJ

Charakterystyka warsztatów:

Wizaż I -  to określenie typu kolorystycznego każdej z uczestniczek, sposób doboru barw oraz zasady łączenia kolorów. Prowadzi: Elżbieta Michalska.

Choreoterapia IV - terapia tańcem i ruchem. Kobiety dziś mają wszelkie możliwości, by dbać o swoje ciała: pielęgnują, ozdabiają, rzeźbią figurę w salach fitness. Jednak pomimo tylu możliwości, dzięki którym Twoje ciało wydaje Ci się piękniejsze i sprawniejsze czujesz w nim "u siebie"? Zajęcia to zachęta do "skontaktowania się" ze swoim ciałem, to zaproszenie do takiej pracy z nim, dzięki której będziesz mogła bardziej zrozumieć swe kobiece ciało, by coraz bardziej je zamieszkiwać... Podczas warsztatów choreoterapii IV podejmiemy temat naszych osobistych granic. Jest to tematyka istotna w kontekście budowania zdrowych relacji z innymi. Niestety - z różnych powodów - nasze granice są często za wiotkie lub zbyt grube i twarde, co przeszkadza nam tworzyć, budować i utrzymywać życiodajne więzi z bliźnimi. Jak zwykle: na początek słowo wstępne, "przełożone" na ciało w drugiej części warsztatu. Prowadzi: Alicja Libura-Gil. 

Warsztaty pracy z emocjami I - obejmują zagadnienia: emocje i uczucia - po co są, czego bronią, co sygnalizują? trudne uczucie - jak sobie pomóc? Trudne uczucia po mojej stronie, problem po stronie drugiej osoby- czyli kto mówi, kto słucha? "Nie jest miłością to, co czujesz, ale to co postanawiasz "- uczucia a wola. Hierarchia uczuć potrzeb i wartości- co  mają coś ze sobą wspólnego? Inwentarz mojej złości. Prowadzi: Ewa Fus-Kubacka. 

Savoir vivre II - savoir vivre I poruszał tematy: na czym polega elegancja kobiety (przedstawianie się, podawanie ręki, poprawna sylwetka, siadanie, chodzenie, np. dbając w dorosłym wieku o poprawny wygląd staramy się siadać na brzegu krzesła), styl i szykowność (zasada jak cię widzą- tak cię piszą), kobieta w domu, kobieta w pracy, jakie stroje na różne okazje, co do smokingu, co na cocktail.
Zasady zachowania przy stole (pierwszeństwo przy stole, zachowanie w restauracji, mowa sztućców, komunikacja z kelnerem, jak radzimy sobie z jedzeniem dań nie jadanych na co dzień).
Rodzaje przyjęć (cocktail, przyjęcie zasiadane, bufetowe, lampka wina, spotkania rodzinne).
Cechy eleganckiego mężczyzny (całowanie w rękę, wejście do restauracji, wsiadanie do samochodu, stosowny ubiór – garnitur, frak, smoking, obuwie, palenie papierosów, wręczanie prezentów). Jako ciekawostkę, na zakończenie: wszystko o diamentach! Prowadzi: Małgorzata Skwarska. Opis dotyczący II części pojawi się niebawem.


W związku z tym, ze naszym celem jest kompleksowe ujęcie kobiety - coś dla ciała, psychiki, ale też dla ducha, NIE PRZYJMUJEMY ZGŁOSZEŃ NA SAME WARSZTATY PRZEDPOŁUDNIOWE. Prosimy o uszanowanie tej decyzji.

Kolejne spotkania w Krakowie odbędą się:

7 grudnia 2013
4 stycznia 2014
1 lutego 2014
1 marca 2014
5 kwietnia 2014
2-4 maja 2014 (Majówka z Dorothy Cummings)
7 czerwca 2014
___________________________________________________

We Wrocławiu spotkanie odbędzie się 26 października przy ul. Wittiga 10.  
Warsztaty będą dotyczyły emocji III. Pytania i zapisy można kierować na adres: dn.wroclaw@interia.pl lub telefonicznie: 502 451 178.

___________________________________________________

Poprzednie spotkania (oraz zdjęcia) Dzielnych Niewiast są opisane w zakładce bocznej "Dzielne Niewiasty - spotkania" oraz pod linkami:
Podsumowanie październikowego spotkania DN w Krakowie
Podsumowanie wrześniowego spotkania DN w Krakowie
Dzielne Niewiasty w Tatrach 

5 komentarzy:

 1. Witam! Jestem z Barda. Dziś spotkałam O. Pawła Drobota, który wspomniał o spotkaniu we Wrocławiu. Czy byłaby jeszcze możliwość dołączyć do Was w najbliższą sobotę?

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie podpisałam się przed chwilą - Iwona

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście Iwonko. Napisz na adres dn.wroclaw@interia.pl lub zadzwoń: 502 451 178 i zgłoś swoje uczestnictwo:) Odbierze Ewa, która zajmuje się spotkaniami wrocławskimi. Ja koordynuję spotkania w Krakowie;)

   Usuń
 3. Czy można zapisać się na Savoir vivre II nie będąc jeszcze na I?

  OdpowiedzUsuń