środa, 16 października 2013

Dzielne Niewiasty - spotkania sobotnie


Dzielne Niewiasty objęte są opieką duszpasterską Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela (Redemptorystów). Spotkania odbywają się jeden raz w miesiącu (soboty) w trzech miastach Polski - Krakowie (siedziba główna), Warszawie i Wrocławiu.
 
 
KONTAKT DO DZIELNYCH NIEWIAST:
 


Dzielne Niewiasty powstały w Krakowie w maju 2012 roku jako odpowiedź na pragnienia wielu kobiecych serc. Są owocem Majówki 2012 zorganizowanej przez o. Pawła Drobota CSsR w Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy na krakowskim Podgórzu. Majówka przebiegała pod hasłem: "Niewiastę dzielną któż znajdzie, jej wartość przewyższa perły" (Prz 31,10). Na chwilę obecną są to comiesięczne spotkania dla kobiet różnego wieku, stanu i zawodu, poszukujących aktualnej odpowiedzi na pytania: co to znaczy być dzielną kobietą XXI wieku? Jak mam przeżywać swoją kobiecość? Gdzie tkwią źródła mojej siły? A także jak być kobietą piękną i szczęśliwą? Co dobrego może wypływać z doświadczenia mojej samotności? W jaki sposób odnaleźć wewnętrzny pokój w trudnych sytuacjach?

Pragniemy aby owocem tych spotkań stało się ukształtowanie w nas postawy ufności i nadziei, że jesteśmy kochane przez Boga nadającego sens naszemu życiu; otwarcie się na Ducha św., aby nas przemieniał, uzdrawiał i prowadził; dzielenie się tą ufnością i nadzieją w naszych środowiskach życia, a także zaangażowania w życie Kościoła w miejscach gdzie jesteśmy. Pragniemy pomagać sobie wzajemnie w realizacji tej drogi przez: rozwijanie swojej osobowości, charakteru i talentów; dzielenia się miłością, inteligencją i zdolnościami; wzajemną modlitwę, wsparcie i troskę. Spotkania są formą otwartą. Serdecznie zapraszamy!

 
REGULAMIN SPOTKAŃ DN: TUTAJ
 
Każde spotkanie stanowi integralną całość która łączy wiele wymiarów życia kobiety i składa się z dwóch części:
a) przedpołudniowych warsztatów tematycznych (lub wykładów) dotyczących  różnych dziedzin życia kobiety (np. warsztaty wizażu, pracy z emocjami, choreoterapii, savoir vivre'u, motywacyjne, psychologiczne, teatralne, florystyczne, masażu, itp);
b) popołudniowego bloku duchowego (modlitwa uwielbienia, Eucharystia, konferencja, adoracja, możliwość sakramentu pojednania i pokuty, rozmowy z kierownikiem duchowym,  dzielenie w grupach). Spotkanie trwają cały dzień od godziny 9:00 do 19:00,

Celem spotkań jest integralna formacja kobiet, która łączy wymiar cielesny, emocjonalny i duchowy. Dlatego też na warsztaty są przyjmowane tylko te panie, które są zainteresowane udziałem w całości spotkania. Nie przyjmujemy zgłoszeń na same warsztaty.
 

 
INFORMACJE 
O SPOTKANIACH
DZIELNYCH NIEWIAST

DZIELNYCH NIEWIAST JUNIOR 
ORAZ FORMULARZE ZGŁOSZENIOWE
ZNAJDUJĄ SIĘ NA STRONIE: 

dzielneniewiasty.pl


12 komentarzy:

 1. Dziekuje Ci Alu za piekny i wyczerpujacy wpis teraz jest wszystko jasne zwlaszcza regulamin
  Pozdrawiam Ewa Cz

  OdpowiedzUsuń
 2. Dołączam się z podziękowaniem i serdecznie zapraszam Panie na spotkanie w Warszawie. Pozdrawiam, Danuta P.

  OdpowiedzUsuń
 3. Czy żeby iść na warsztaty II lub III muszę być na poprzedzających?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie. Numery oznaczają blok tematyczny. Można wziąć udział w kolejnym nie biorąc udziału w poprzednim. Zapraszam.

   Usuń
 4. Czy jest jakiś ustalony koszt warsztatu i posiłków?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak. Organizacja warsztatów - 20 zł, posiłki - 20 zł.

   Usuń
 5. Dzjekuje Ci Alu za te odpowiedzi na pytania, i to ze jestes na strazy
  Ewa C

  OdpowiedzUsuń
 6. Czy są znane terminy spotkań DN w listopadzie i grudniu br. ?
  An.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Terminy spotkań w Krakowie są podane powyżej:
   2014 rok: 15 listopada, 6 grudnia,
   2015 rok: 10 stycznia, 7 lutego, 14 marca, 11 kwietnia, 1-3 maja (majówka), 6 czerwca, 18-24 lipca (wyjazd na polanę Rynias), 5 września, 3 października, 7 listopada, 5 grudnia

   We Wrocławiu w każdą trzecią sobotę miesiąca (począwszy od 20 września), w Warszawie - w drugą (począwszy od października).

   Usuń
 7. Czy wiadomo jakie warsztaty będą w kwietniu ?

  OdpowiedzUsuń