piątek, 25 października 2013

Kim jestem?...

Z opóźnieniem wklejam tu bardzo ważny komunikat o konferencji i warsztatach dotyczących poszukiwaniu tożsamości. Konferencje odbyły się dziś, warsztaty będą jutro. Program znajduje się poniżej. Przeczytajcie i podajcie dalej. Może jest ktoś, kto tych warsztatów bardzo potrzebuje.

"Franciszkańskie Centrum Duchowości i Kultury serdecznie zaprasza na STRUMIENIE ŻYCIA - konferencję i warsztaty z gośćmi z Francji Anne i Gilles Bonnot. Poszukiwanie tożsamości •brak poczucia własnej wartości •zranienia emocjonalne •trudności w nawiązywaniu i trwaniu w relacjach •lęk przed drugim człowiekiem •strach przed zaangażowaniem, bliskością emocjonalną i fizyczną •negatywny obraz Boga Ojca •doświadczenie opuszczenia przez osoby, którym się ufało •wspomnienia przemocy tej fizycznej, ale i emocjonalnej i werbalnej w dzieciństwie •trudności mówienia "nie" •skłonność do alkoholu lub innych używek (własne lub bliskich osób) • depresja i życie w duchu śmierci (fatalizmu) • doświadczenie molestowania i innych nadużyć w sferze seksualnej •uzależnienia emocjonalne i seksualne (pornografia, fantazmy, etc) •zagubienie tożsamości płciowej •niechciane skłonności homoseksualne •aborcja w rodzinie. Jakie bagaże i „niewidzialne” problemy naszej przeszłości dźwigamy, często nawet o tym nie wiedząc? Co niszczy nas od środka?  Jak sprawić, aby nasz dusza poczuła się dobrze we własnym ciele?

 
Nasze cierpienia, w tym te ukryte, znalazły swoje rozwiązanie ponad 2000 lat temu!
Jezus przez Swoje wcielenie i Krzyż uczestniczy w każdym doświadczeniu naszego życia. Z Jego pomocą możemy wyjść naprzeciw spychanym w podświadomość problemom. Warunkiem jest pragnienie poznania prawdy, która wyzwala.

Piątek 25.10.2013 godz. 18.00 - Spotkanie otwarte z Gilles i Anne Bonnot

Sobota 26.10.2013 godz. 16.00 - Część warsztatowa (wymagane wcześniejsze zgłoszenie uczestnictwa)
 
Przedstawiciele programu Strumienie życia (Torrents de Vie) Gilles i jego żona Anna podzielą się z nami własnym świadectwem uzdrowienia wewnętrznego. Ich świadectwo porusza, ale też zachęca słuchaczy do stawania w prawdzie oraz rozpoznawania korzeni tego, co nam stoi na przeszkodzie do życia w obfitości i doświadczania Bożego pokoju, harmonii oraz prowadzenia na co dzień. 

Anne i Gilles są przedstawicielami „Strumieni Życia” (w j. fr. TORRENTS DE VIE). „Strumienie Życia” to chrześcijańska organizacja posiadająca wieloletnie doświadczenie modlitwy i towarzyszenia osobom w wyjściu z różnych trudnych doświadczeń życiowych wpływających negatywnie na codzienność, obraz siebie jako mężczyzny i kobiety oraz relacje z Bogiem i drugim człowiekiem.

PROGRAM

Piątek 25.10. g. 18.00 - konferencja otwarta

Tematyka konferencji
I Czy uzdrowienie wewnętrzne jest mi osobiście potrzebne? Dlaczego?
II Patologiczny heteroseksualizm oraz pułapki fałszywego obrazu męskości i kobiecości (np. mężczyzna „słaby”, „bierny” lub „dominujący/wykorzystujący” ale też „nieobecny w małych rzeczach”;  kobieta „mocna”, „niedostępna” lub „zdominowana/współ-uzależniona”, czy też „nadmiernie odpowiedzialna”):  problem rzadki czy częsty w naszym społeczeństwie?
Odbudowanie tożsamości Bożej kobiety i Bożego mężczyzny jako warunek budowania zdrowych relacji z innymi: na czym polega?
Świadectwo uzdrowienia wewnętrznego oraz relacji w małżeństwie (Gilles i Anne Bonnot)
Uzdrowienie własnej tożsamości jako Bożej kobiety i Bożego mężczyzny: gdzie szukać w Kościele?
Skrzynka pytań do Anne i Gilles

Sobota 26.10. g. 16.00 – część warsztatowa (zamknięta) (wymagane wcześniejsze zgłoszenie uczestnictwa)

Pogłębienie tematyki potrzeby uzdrowienia każdego z nas
Pytania – odpowiedzi  (Gilles i Anne)
Program Strumieni Życia – prezentacja

Świadectwa Rodaków, którzy przeżyli pierwszą edycję programu Strumieni w Polsce
Adoracja wraz z możliwością indywidualnej modlitwy wstawienniczej (z udziałem Anne i Gilles)
UWAGA! Zgłoszenia mailowe (z podaniem imienia, nazwiska, adresu e-mail i numeru telefonu przyjmujemy do dnia 23.10. Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres kontakt@duchkultura.pl)
Spotkania odbywają się na terenie Franciszkańskiego Centrum Duchowości i Kultury, ul. Modzelewskiego 98 a, metro Wierzbno


O Prelegentach
Anna jest profesorem muzyki na emeryturze. Gilles jest międzynarodowym ekspertem w dziedzinie prewencji elektrostatycznej. Mają  troje dzieci oraz 4 wnuków. Od początku ich małżeństwa borykali sie z poważnymi trudnościami. Gilles doświadczył wiele cierpienia w dzieciństwie oraz w młodości, które to poważnie naznaczyłyo całe jego życie, szczególnie relacje w innymi, w małżeństwie oraz własną tożsamość. Gilles i Anne dzielą się tym, w jaki sposób Bóg odbudował ich indywidualnie oraz w jaki sposób odnowił ich małżeństwo a także jak powołał ich do utworzenia ekipy Strumienii Życia, posługującej wśród osób zranionych w relacjach międzyludzkich. W ramach seminarium nasi goście przedstawią wytyczne jak również poddadzą naszej refleksji pojęcie płci oraz możliwości realizowania trwałego i owocującego rozwojem małżeństwa lub celibatu.

2 komentarze:

  1. Szkoda ze tak późno bo na jutro trzeba sie zapisać a już późno dzisiaj chyba...

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Wiem właśnie, ze późno. Ale spróbuj napisać na podany adres mailowy. Może akurat będą jeszcze miejsca.

      Usuń