sobota, 5 października 2013

Zapraszamy na spotkanie DN do Krakowa!

Najbliższe cykliczne spotkanie Dzielnych Niewiast grupy krakowskiej odbędzie się 12 października przy ul. Zamoyskiego 56. "Dzielne Niewiasty" to przestrzeń dla kobiet każdego stanu i wieku, którym zależy na wieloaspektowym rozwoju własnym - duchowym, emocjonalnym, intelektualnym, estetycznym.

Spotkania składają się z dwóch części - przedpołudniowych warsztatów (wizaż, praca z emocjami, choreoterapia, savoir-vivre) oraz popołudniowego bloku duchowego, tzw. duchowego wizażu. Celem jest kompleksowe ujęcie kobiety oraz pomoc w jej pełnym zharmonizowaniu. Zapraszamy serdecznie zainteresowane Panie.
O szczegółach związanych z DN można dowiedzieć się z audycji w Radiu Kraków TUTAJ
oraz w Radiu Nowohuckim - TUTAJ, do których byłyśmy zaproszone.

PLAN SPOTKANIA:
Od 7:45 czynna jest recepcja.
8:00 - Różaniec (w kaplicy)
8:45 - Przywitanie uczestniczek i prowadzących
9:30 - 12:30 - czas warsztatów (wizaż III, emocje III, choreoterapia III, savoir vivre I - charakterystyka warsztatów poniżej).
13:00 - Obiad
14:00 - Modlitwa
14:30 - Eucharystia
15:30 - Konferencja
16:30 - Adoracja
17:30 - Dzielenie w grupach
18:30 - Kolacja i podsumowanie dnia

PROSIMY O PUNKTUALNE PRZYBYCIE!

Charakterystyka warsztatów:

Wizaż III - obejmuje przybliżenie cech podstawowych typów stylistycznych. Test pomagający określić styl ubioru każdej z uczestniczek warsztatów. Omówienie niepowtarzalności klimatu, który otacza każdą z osób biorących udział w spotkaniu.  Określenie kierunku w jakim zmierzamy, aby odkryć przed sobą i otoczeniem swoje najpiękniejsze i najważniejsze atuty urody. Prowadzi: Elżbieta Michalska.

Choreoterapia III - terapia tańcem i ruchem. Kobiety dziś mają wszelkie możliwości, by dbać o swoje ciała: pielęgnują, ozdabiają, rzeźbią figurę w salach fitness. Jednak pomimo tylu możliwości, dzięki którym Twoje ciało wydaje Ci się piękniejsze i sprawniejsze czujesz w nim "u siebie"? Zajęcia to zachęta do "skontaktowania się" ze swoim ciałem, to zaproszenie do takiej pracy z nim, dzięki której będziesz mogła bardziej zrozumieć swe kobiece ciało, by coraz bardziej je zamieszkiwać...

Podczas warsztatów choreoterapii III podejmiemy temat naszych osobistych granic. Jest to tematyka istotna w kontekście budowania zdrowych relacji z innymi. Niestety - z różnych powodów - nasze granice są często za wiotkie lub zbyt grube i twarde, co przeszkadza nam tworzyć, budować i utrzymywać życiodajne więzi z bliźnimi. Jak zwykle: na początek słowo wstępne, "przełożone" na ciało w drugiej części warsztatu.
Prowadzi: Alicja Libura-Gil. 

Warsztaty pracy z emocjami III - obejmują zagadnienia: emocje i uczucia - po co są, czego bronią, co sygnalizują? trudne uczucie - jak sobie pomóc? Trudne uczucia po mojej stronie, problem po stronie drugiej osoby- czyli kto mówi, kto słucha? "Nie jest miłością to, co czujesz, ale to co postanawiasz "- uczucia a wola. Hierarchia uczuć potrzeb i wartości- co  mają coś ze sobą wspólnego? Inwentarz mojej złości. Prowadzi: Ewa Fus-Kubacka. 

Savoir vivre I - dotyczy tematów: na czym polega elegancja kobiety (przedstawianie się, podawanie ręki, poprawna sylwetka, siadanie, chodzenie, np. dbając w dorosłym wieku o poprawny wygląd staramy się siadać na brzegu krzesła), styl i szykowność (zasada jak cię widzą- tak cię piszą), kobieta w domu, kobieta w pracy, jakie stroje na różne okazje, co do smokingu, co na cocktail.
Zasady zachowania przy stole (pierwszeństwo przy stole, zachowanie w restauracji, mowa sztućców, komunikacja z kelnerem, jak radzimy sobie z jedzeniem dań nie jadanych na co dzień).
Rodzaje przyjęć (cocktail, przyjęcie zasiadane, bufetowe, lampka wina, spotkania rodzinne).
Cechy eleganckiego mężczyzny (całowanie w rękę, wejście do restauracji, wsiadanie do samochodu, stosowny ubiór – garnitur, frak, smoking, obuwie, palenie papierosów, wręczanie prezentów).
Jako ciekawostkę, na zakończenie: wszystko o diamentach! Prowadzi: Małgorzata Skwarska. 

Serdecznie zapraszamy wszystkie zainteresowanie Panie na spotkanie! 
Formularz zgłoszeniowy znajduje się TUTAJ.

 _________________________________________________

W związku z tym, ze naszym celem jest kompleksowe ujęcie kobiety - coś dla ciała, psychiki, ale też dla ducha, NIE PRZYJMUJEMY ZGŁOSZEŃ NA SAME WARSZTATY PRZEDPOŁUDNIOWE. Prosimy o uszanowanie tej decyzji.
__________________________________________________

Kolejne spotkania odbędą się:

9 listopada 2013 (druga sobota miesiąca)
7 grudnia 2013
4 stycznia 2014
1 lutego 2014
1 marca 2014
5 kwietnia 2014
2-4 maja 2014 (Majówka z Dorothy Cummings)
7 czerwca 2014

We Wrocławiu spotkanie odbędzie się 28 września 2013.
___________________________________________________

Poprzednie spotkania (oraz zdjęcia) Dzielnych Niewiast są opisane w zakładce bocznej "Dzielne Niewiasty - spotkania" oraz pod linkami:
Podsumowanie wrześniowego spotkania DN w Krakowie
Dzielne Niewiasty w Tatrach 

3 komentarze:

 1. już się nie mogę doczekać:-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A kto nie może się doczekać?;) Mogłabyś podać imię?

   Usuń
  2. A dzielna, już nieanonimowa Ania

   Usuń