czwartek, 9 maja 2013

Dzielne Niewiasty w Radiu Kraków - nagranie audycji + zdjęcia

3 kwietnia 2013r. sześcioosobową grupą DN z o. Pawłem Drobotem na czele, gościliśmy na antenie Radia Kraków w audycji "Coś dla ducha". Zaprosiła nas autorka programu - pani Lidia Jazgar (nagranie audycji TUTAJ).

Data audycji nie była dla nas przypadkowa  (choć Pani Lidia zapraszając nas do studia nie wiedziała o tym). To przecież dokładnie rok temu - 3 maja 2012r. - została podjęta decyzja o utworzeniu Dzielnych Niewiast. Spotykałyśmy się od tamtego czasu regularnie co miesiąc (przykładowe sprawozdanie z takiego spotkania znajduje się TUTAJ). To jest zaskakujące dla nas, że dokładnie w rocznicę mogłyśmy powiedzieć światu o nas i zaprosić zainteresowane kobiety na spotkania. Zdjęcia poniżej.

O. Paweł i Monika
Danusia, Alicja L.-G., Alicja J.
Atmosfera w radiu była niezwykle miła i bardzo nam się podobało. Choć nie ukrywamy, obawiałyśmy się trochę tego wyjścia. Godzina w studiu minęła błyskawicznie. Nie wszytko udało się powiedzieć o DN, nie wszystkie pytania wyczerpać. Ale tak to już jest. Dlatego jeśli ktoś z Was miałby dodatkowe pytanie to można śmiało je kierować na adres dzielne.niewiasty@redemptor.pl. Obiecuję, że odpiszę.
Ciekawe 'rozmowy komentarzowe' dotyczące naszego wyjścia do RK można przeczytać w poprzednim wpisie TUTAJ.

Monia, Aga, Ania
Alicja, prowadząca Lidia Jazgar
Dziękujemy naszej Patronce - Matce Bożej Nieustającej Pomocy - za opiekę i troskę o nas w ciągu tego roku. To był piękny i wyjątkowy czas dla wieku kobiet, które przybywały do Krakowa z różnych części Polski.

Dziękujemy ojcu Pawłowi za Jego dobroć, cierpliwość i zrozumienie.
Ojcom Redemptorystom z Krakowa za szeroko otwartą furtę klasztoru, gościnność i życzliwość.

Dziękuję naszej wspaniałej diakonii muzycznej - Adze K., Moni M., Ania A., Marcie G., Asi N., Ani Sz., Marzence D. Dziewczyny zrobiłyście siedmiomilowy krok w swoich umiejętnościach!
A wszytko, co najpiękniejsze dopiero przed nami - czekają nas bowiem Warsztaty Muzyki Liturgicznej z Piotrem Pałką (TUTAJ), na które wszystkie zainteresowane panie zapraszamy!

Dziękuję wszystkim Dzielnym, które angażują się w przygotowywanie naszych comiesięcznych spotkań.
Oprócz dziewczyn z diakoni muzycznej są to: Gosia N., Klaudia W., Ela L., Kasia W.

Dziękujemy wszystkim kobietom, które głosiły nam konferencje: Marysi D., Eli P., Dorocie A.,
Grażynce M., Ewie J.

I które prowadziły nam warsztaty: Monice G., Eli M., Joli P., Asi S., Ewie F.-K., Ali  L.-G.,
oraz dziewczynom ze Wspólnoty Nowe Jeruzalem: Agnieszce, Ewie, Ewie, Kindze, Stasi.

Wszystkim Dzielnym, które się pojawiały wśród nas w ciągu tego roku!

 Dziękujemy też Tobie Lidziu, za to, że nas odszukałaś i zaprosiłaś do studia. Będziemy wspierać modlitwą, by starczyło sił do Twojej pięknej i wszechstronnej działalności.


DOBREMU BOGU NIECH BĘDĄ DZIĘKI! 
I CHWAŁA NA WIEKI!

4 komentarze:

 1. Audycja była piękna.Słuchałam z zainteresowaniem.Byłyście takie radosne dziewczyny!Dobrze, ze poszłyście tam.To wazne, by o Bozych spawach mówić swiatu.K.

  OdpowiedzUsuń
 2. Wszystkie Dzielne były wspaniałe, ale najbardziej dotknęła mnie wypowiedź p. Alicji Libury-Gil... Dziękuję za te słowa. Będę śledzić inicjatywę SKW i może uda mi się kiedyś wybrać na rekolekcje do Staniątek. Pozdrawiam serdecznie, M

  OdpowiedzUsuń
 3. A mnie urzekła ta równowaga pmiedzy cialem i duchem. ze to jest polaaczone. ze można miec i jedno i drugie na spotkaniu. dla kobiet to jest bardzo wazne - wizaż, taniec, emocje... super. Gratuluje pomyslu. Wszystkiego dobrego. A.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawe komentarze sa pod porzednim wpisem o tym wyjściu do radia Krakow. Niektore smieszne;)i jest ich duzo. Monia

  http://www.dzielneniewiasty.blogspot.com/2013/04/dzielne-niewiasty-na-antenie-radia.html

  OdpowiedzUsuń