piątek, 17 maja 2013

Ty wiesz...

Nie sprawność menadżerska ani umiejętność retoryki, nie doskonałość moralna czy duchowa ani nie efektywność i planowanie są źródłem dobrego apostolstwa i jego mocą.
Wszystko wypływa jedynie z miłości.

"Czy Mnie kochasz?" - jest dla świadka Chrystusa podstawowym pytaniem. Nawet nasz grzech i słabość nie są przeszkodą, jeśli wyznamy: "Tak Panie, Ty wiesz, że Cię kocham". To oznacza: tylko Ty jesteś dla mnie źródłem miłości, Twoje słowa są jej drogowskazem, a Twoje przebaczenie jej siłą.
(o. Andrzej Kuśmierski OP, "Oremus" kwiecień/maj 2007, s. 191).


 Zamieszczam dzisiejsze czytanie oraz refleksję o. Kuśmierskiego OP, ponieważ są one dla mnie mocną odpowiedzią na wiele trudnych pytań i zawirowań, które pojawiły się ostatnimi czasy. Dedykuję je Monice, Agnieszce, Marcie, Gosi, Klaudii... tym Dzielnym, które czasem pytają: czy dam radę? czy to nie jest ponad moje możliwości?

"Gdy Jezus ukazał się swoim uczniom i spożył z nimi śniadanie, rzekł do Szymona Piotra: Szymonie, synu Jana, czy miłujesz Mnie więcej aniżeli ci? Odpowiedział Mu: Tak, Panie, Ty wiesz, że Cię kocham.
Rzekł do niego: Paś baranki moje. I znowu, po raz drugi, powiedział do niego: Szymonie, synu Jana, czy miłujesz Mnie? Odparł Mu: Tak, Panie, Ty wiesz, że Cię kocham. Rzekł do niego: Paś owce moje. Powiedział mu po raz trzeci: Szymonie, synu Jana, czy kochasz Mnie? Zasmucił się Piotr, że mu po raz trzeci powiedział: Czy kochasz Mnie? I rzekł do Niego: Panie, Ty wszystko wiesz, Ty wiesz, że Cię kocham. Rzekł do niego Jezus: Paś owce moje. Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci: Gdy byłeś młodszy, opasywałeś się sam i chodziłeś, gdzie chciałeś. Ale gdy się zestarzejesz, wyciągniesz ręce swoje, a inny cię opasze i poprowadzi, dokąd nie chcesz. To powiedział, aby zaznaczyć, jaką śmiercią uwielbi Boga. A wypowiedziawszy to rzekł do niego: Pójdź za Mną!" (J 21,15-19)


Panie, przymnóż nam miłości...
A bez lęku będziemy szły za Tobą.
I wytrwamy do końca pomimo przeciwności.

6 komentarzy:

 1. Dzięki.
  PS: Alu to są bardzo mocne słowa. Chyba jesteś mężną niewiastą!
  dddak

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie wiem czy jestem Aga.
  Ale na pewno chcę.
  I wierzę, że w Bogu i z Bogiem jest to możliwe.
  Bez Niego słabnę.
  Tracę siły i nic z męstwa nie zostaje...

  Pan Bóg uzdalnia to, co niezdolne.
  Uszlachetnia, to co nieszlachetne.
  Daje pokój, gdy dookoła zawierucha.

  On taki jest!

  Pragnę kochać...
  On wie...
  On wszytko wie...

  "Panie Ty wszytko wiesz,
  Ty wiesz, ze Cię kocham".


  OdpowiedzUsuń
 3. (Prz 3,5-6)
  Z całego serca Bogu zaufaj,
  nie polegaj na swoim rozsądku,
  myśl o Nim na każdej drodze,
  a On twe ścieżki wyrówna.

  .....................
  dddak

  OdpowiedzUsuń
 4. Z ust mi to wyjęłaś :-D
  Chwała Panu!
  dddak

  OdpowiedzUsuń