sobota, 11 maja 2013

Ogłoszenia niedzielne...

Otrzymałam ostatnio listy z ciekawymi  informacjami oraz sugestiami, by umieścić je na blogu. Od Moniki W., Agi K. oraz Madzi R. Czynię prośbom zadość i zachęcam do lektury;)

Od Moniki W.
 "Drogie Dzielne Niewiasty! Przesyłam poniżej link do strony, gdzie można się więcej dowiedzieć o inicjatywie środowisk pro life, mającej na celu zmianę ustawy o ochronie życia w Polsce. Zmiana miałaby zapewnić aby konstytucyjne prawo do ochrony życia nie było różnicowane ze względu na stan zdrowia dziecka poczętego. 2 kwietnia 2013 roku został zarejestrowany Komitet Inicjatywy Ustawodawczej "Stop Aborcji". Celem Komitetu jest zmiana ustawy o ochronie życia. Przygotowany został obywatelski projekt, który przywraca prawo do życia dzieciom chorym i podejrzanym o chorobę.

Na stronie Fundacji Pro -Prawo do życia znajdziecie więcej informacji: tekst projektu ustawy wraz z uzasadnieniem zmian oraz arkusze na których można wyrazić swoje poparcie (TUTAJ). Zachęcam do zainteresowania i pomocy w zbieraniu podpisów. Jako obywalete w Polsce mamy prawo do inicjatywy ustawodawczej, tzn.do przedkładania władzy ustawodawczej - parlamentowi projektów ustaw. Warunkiem jest tylko zebranie 100 tysięcy podpisów. Zachęcam też do modlitwy, abyśmy w Polsce ustalali prawo zgodne z prawem Bożym, aby Duch Boży przekonywał Polaków co jest słuszne. Niech zstąpi Duch Twój Panie i odnawia oblicze tej ziemi! Pozdrowienia! Monika W".


Od Agi K.
a) "Reko Ojca Adama Szustaka, jak zwykle oryginalne. Można się np dowiedzieć co to jest "syndrom lodówki". Będziesz mieć czas to zapraszam ;-) (TUTAJ).
b) "Oj chyba Ci wysłałam odcinek pierwszy. Oglądnij drugi. Pierwszy może Cię trochę zdołować. A trzeciego jeszcze sama nie oglądnęłam".


Od Madzi R.
"Przesyłam info o pielgrzymce Sursum Corda z Zakopanego do Ludźmierza (TUTAJ) 1.06.13r. Jeśli uznasz za stosowne umieść na blogu. Informację mam od mojej chrzestnej, która  od wielu lat uczestniczy w tej pielgrzymce wraz  z dziećmi i wnukami  (w wieku  od 1rż (tak!) do 10 l !!!). Od niej jest też zaproszenie na nocleg, ok. 10 osób by się zmieściło. Jeśli będą chętne osoby na nocleg, podam telefon.

5 komentarzy:

 1. A tu jeden z filmików w który był zaangażowany Ojciec Adam ;-)
  Trailer reklamowy III Beczkowego Festiwalu Filmowego Słavangard 2009
  http://www.youtube.com/watch?v=FiLLRjJftdo
  dddak

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ani pierwszy ani drugi nie zdołował;) Ale dzięki za troskę;)

   Usuń
  2. To dobrze. Prawdziwie z Ciebie Dzielna Niewiasta ;-)
   dddak

   Usuń
 2. W takim razie ja zapraszam Wszystkich, obojętnie od płci, w piękne Bieszczady na wakacyjną Międzynarodową Szkołę Ewangelizacji.
  Czas i miejsce: 21 - 28 lipca 2013, Ośrodek Rekolekcyjny Caritas w Rajskiem.
  Prowadzący: wspólnota Missio Christi, Kumran i in.
  Więcej informacji: http://www.redcamp.eu/
  MZ

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja się w sumie zapisałam bo mnie namówiła Wasza ekipa jeszcze na sylwestrze.
  Ale przydało by się motyla noga :-) więcej niż 2 tygodnie wakacji...:-/
  2 tygodnie to za mało żeby wszystko zrobić co się chce.
  dddak

  OdpowiedzUsuń