piątek, 31 maja 2013

Czym jest aborcja eugeniczna? - Audycje w Radiu Wnet

Fragment: "Wielu z nas nie ma świadomości czym jest aborcja eugeniczna, jak ona wygląda. W szóstym, czasami w siódmym miesiącu, kiedy do szpitala zgłasza się kobieta, wywołuje się u niej poród. Jedno na sześcioro takich dzieci rodzi się żywe. Te dzieci kwilą, płaczą, czasami godzinę, czasami dwie, a czasami cztery.  Procedura medyczna stanowi, ze trzeba je odłożyć do ciepłego łóżeczka i czekać aż umrą. Umrą żywe dzieci. których jedyną winą jest, że w czasie testów prenatalnych wykryto albo zasugerowano u nich Zespół Downa czy Zespół Turnera. Zdarza się, że dzieci rodzą się zdrowe, bo był błąd w badaniach. Nie przeżywają jednak, gdyż urodziły się za wcześnie".

Cykl składa się kilku krótkich (10 min.) audycji w Radiu Wnet pt. "Stop aborcji eugenicznej" (TUTAJ). Wypowiadają się dziennikarze, redaktorzy, aktorzy, rodzice, organizatorzy akcji (mi.in. Przemysław Babiarz, Dominika Figurska, Wojciech Cejrowski, Radosław Pazura, Joanna Najfeld, Tomasz Terlikowski). W jednej z audycji wystąpiła także studentka ostatniego roku medycyny, która ma Zespół Turnera - dziewczyna ma normalne życie, będzie lekarzem. w Polsce przed narodzeniem takie dzieci można zabijać. Posłuchaj i podejmij decyzję.
Podpisz się za życiem... (TUTAJ).

Inny wpis na blogu:
Czym jest eugenika? Prof. Stanisław Cebrat
Eugenika - w imię postępu. Film, który warto obejrzeć

Oraz na:
fronda.pl Stres rodziców może usprawiedliwić eutanazję noworodka
niezalezna.pl Zabijanie w majestacie prawa16 komentarzy:

 1. Podpisz się za życiem.

  OdpowiedzUsuń
 2. O aborcji eugenicznej na stronie fronda.pl jest jeszcze taki artykuł: http://www.fronda.pl/blogi/natatnik/aborcje-eugeniczne-sa-bardziej-traumatyczne-od-tych-na-zadanie,34251.html

  OdpowiedzUsuń
 3. Najpierw warto by było zapoznać się z terminem eugeniki aby nieświadomie nie manipulować słownictwem, jak również z ustawą aby nie wprowadzać w błąd bo okres kiedy można przerwać ciąże z powodu ciężkiego i nieodwracalnego uszkodzenia płodu.... to czas w którym płód nie osiągną zdolności życia poza organizmem matki czyli do max 6 m-ca. Ponad to ciężkie i nieodwracalne uszkodzenie płodu to płód arlekina, bezmózgowie, a nie wszędzie klepany zespól Downa. Przy zespole Downa powoływanie się na eugenikę jest bezsensowne ponieważ mężczyźni z ta wadą genetyczną są bezpłodni , wśród kobiet występują pojedyncze przypadki płodności. Ponad to zespól Downa nie jest choroba dziedziczną w związku z tym powoływanie się na eliminacje z puli genetycznej społeczeństwa cech nieprawidłowych jest bezsensowne .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A ja jednak zachęcam do wysłuchania tych kilku audycji.
   Dużo w nich cennych informacji,
   które pomogą panu/pani zrozumieć
   w czym tkwi problem związany a aborcja eugeniczną.

   W jej świetle nie ma znaczenia,
   czy osoby z Zespołem Downa są płodne czy bezpłodne.
   Znaczenia ma tylko, że badania prenatalne taką wadę stwierdzają.
   To jest wystraszający argument, by pozbawić je życia.
   I to w okrutny sposób, jaki przewiduje aborcja eugeniczna.

   W jednej z audycji wypowiadają się rodzice,
   u których dziecka wykryto wadę i sugerowano aborcję.
   Matka urodziła zdrowe dziecko!

   W innej wypowiada się dziewczyna z Zespołem Turnera -
   - wadę, która kwalifikuje do aborcji.
   Dziewczyna żyje, za niedługo skończy medycynę, będzie lekarzem.

   Myślę, ze warto słuchać mądrzejszych od siebie
   Oraz używać własnego rozumu i zdrowego rozsądku.

   Usuń
 4. Koleżanka poleciła mi film: "EUGENIKA W IMIĘ POSTĘPU" https://www.youtube.com/watch?v=KuqevzD02fg

  Opisany jest on następująco:
  Film "Eugenika" Grzegorza Brauna, poprzez świetny montaż, zdjęcia archiwalne i wypowiedzi ekspertów, w doskonały sposób ukazuje jak elity intelektualne zachodu zbudowały intelektualne fundamenty masowej zagłady, Ukazuje historie, twórców, i ideowe założenia eugeniki. Głośny, wstrząsający i demaskatorski film otwierający oczy na prawdę o współczesnych teoriach i ruchach propagujących aborcję, eutanazję czy in vitro. Szokująca prawda o tym, gdzie są źródła cywilizacji śmierci i co jest kamieniem węgielnym „postępowych" ideologii lansujących eliminację słabszych. Twórcy odsłaniają przed widzem, do czego prowadzą koszmarne praktyki i „zabawy" w Pana Boga oraz jakich ideowych ojców mają wyznawcy „prawa wyboru", „prawa do godnej śmierci" czy podobno opowiadający się „za życiem" zwolennicy in vitro?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Film jest niesamowity. Polecam do obejrzenia. Szczególnie autorce/autorowi wpisu z 6 lipca 02:58, która/y zdaje się ma wątpliwości co do pojęcia eugenika.

   Usuń
  2. Tamten link już nie działa. Ktoś skutecznie blokuje film na yt. Nowy link pod którym nadal można obejrzeć film to: http://www.youtube.com/watch?v=KXXAZSCueWc

   Usuń
  3. Niestety ten też jest już nieaktywny. 3 minutowy wstęp tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=btw2TlvuYAA

   Usuń
  4. Termin eugenika to nie jest coś co się dowolnie dostosowuje do udowodnienia swojej racji. To termin, który można sprawdzić w słowniku, encyklopedii. Historia eugeniki jest znana. Aborcja była jedną z metod eugeniki. Aborcja sama w sobie nie jest jednak eugeniką i być nie może.

   Usuń
  5. Zgadza się. Eugenika i aborcja to nie synonimy. I nikt w powyższym tekście/filmie/audycji tak nie twierdzi.

   Usuń
 5. http://www.seansuj.pl/16312-eugenika-w-imie-postepu-2010-lektor.html

  tu znalazłam ten film. U mnie działało okno poniżej.

  OdpowiedzUsuń
 6. http://zalukaj.tv/zalukaj-film/15829/eugenika_w_imie_postepu_2011_.html
  film jest też tu.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ile trzeba zjeść śniegu by popierać i głosować na PiS? BAłwany jedne

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie trzeba jeść śniegu. Wystarczy myśleć;)

   Usuń
 8. Ktos powyżej opowiadał się jakby przeciw badaniom prenatalnym. Tymczasem znam 2 przypadki, z którego opisze jeden. Dzięki badaniom prenatalnym u dziecka mojej znajomej wykryto poważną wadę, która spowodowałaby, że chwilę po porodzie umarłoby. W jej przypadku można było operować jeszcze w łonie matki, następnie w dobę po urodzeniu. Dziecko żyje dzięki badaniom prenatalnym. W przeciwnym razie rodzice nie wiedzieliby o wadzie i dziecko umarłoby zaraz po urodzeniu.
  Ja

  OdpowiedzUsuń