czwartek, 10 października 2013

Magia - cała prawda

W najbliższą sobotę w Myślenicach odbędzie się Sympozjum "Magia - cała prawda".  Jest ono zorganizowane w celu upowszechniania wiedzy na tematy związane z różnego typu zagrożeniami duchowymi. Zwłaszcza tymi, wynikającymi z kontaktu z duchową rzeczywistością demoniczną, poprzez otwarcie się na praktyki okultystyczne. Jak mówi jeden z znamienitych prelegentów - Ojciec prof. Aleksander Posacki - nie chodzi tu o „straszenie”, bo nie chcemy odwoływać się do emocji słuchaczy, ale o „ostrzeganie”, zakładające przekaz rozumowy oraz logiczną argumentację.

Żałuję, że Sympozjum odbywa się w dniu naszego spotkania Dzielnych Niewiast (TUTAJ), ponieważ bardzo chciałabym wziąć w nim udział. Mam nadzieję, że zostanie ono jeszcze kiedyś powtórzone.
Program Sympozjum poniżej.


Informacja pochodzi ze strony:  http://www.sanktuarium.myslenice.pl/wydarzenia/105.html

"Rozumiemy również, że hasło „magia - cała prawda” sformułowane jest na wyrost i nieprecyzyjnie. Zakłada raczej naszą chęć zainteresowania słuchaczy całą prawdą o niebezpieczeństwie związanym z praktykowaniem współczesnej magii niż możliwością wypowiedzenia tej prawdy w czasie jednodniowego sympozjum.   

Pierwsze spotkanie pod tym hasłem odbyło się Warszawie w Galerii Porczyńskich, w Muzeum Kolekcji im. Jana Pawła II w ramach XIV Międzynarodowych Targów Wydawców Katolickich, 29 marca 2008 roku. Pomyślane było ono wówczas jako impreza jednorazowa.

Zainteresowanie sympozjum spowodowało jednak, że regionalna, precedensowa impreza promocyjna zamieniła się w akcję informacyjną, szerząca wiedzę o skali współczesnych zagrożeń duchowych. Wkrótce temat ten podjęli kolejni organizatorzy z innych miast, przeszczepiając ideę sympozjum na własny grunt. W ten sposób odbyły się już spotkania na Jasnej Górze w maju 2008 roku, po czym kolejno: w Gdańsku, Gliwicach, Lublinie, Warszawie, Poznaniu i Krakowie, Łomży, Bytomiu i Białymstoku, Ostrołęce, Olsztynie, Bielsku Białej, Toruniu, Nowym Targu, Opolu, Rybniku, Katowicach, Gdańsku, Kalwarii Zebrzydowskiej, Koszalinie, Wadowicach, Gdyni, Żywcu, Chojnicach, Grudziądzu. W planie Bydgoszcz, Rzeszów i Warszawa, może Lublin, Tychy i Jastrzębie Zdrój.

Integralną częścią każdego z sympozjów jest uroczysta Msza Święta, połączona ze szczególnym zawierzeniem Słuchaczy, Organizatorów i Prelegentów Niepokalanemu Sercu Maryi, Królowej Polski, obranej honorową Patronką sympozjum „Magia – cała prawda”. Obok Niej Patronem Sympozjum jest również Jan Paweł II".

Program Sympozjum

8.00 - 8.45   Msza Święta - kościół p.w. NNMP w Myślenicach
8.50 - 9.05   Przedstawienie programu dnia
9.05 - 9.50   Magia - jeden z najstarszych grzechów świata - o magii w Biblii i nauczaniu Ojców Kościoła, ks. dr Mariusz Terka, patrolog
10.05 -10.55   O wojnie naszej, którą toczymy z szatanem, światem i ciałem - o. Marcin Ciechanowski, egzorcysta
11.10 -11.55   Magiczne myślenie dziś - o bioenergoterapii, homeopatii, czarnych kotach i nie tylko - Andrzej Wronka, publicysta, prezes Stowarzyszenia „Effatha"
12.10 -12.40   Byłem uzdrowicielem - świadectwo nawrócenia, Krzysztof Zielski, były bioenergoterapeuta
12.40 -13.40   Przerwa obiadowa
13.40 -14.30   Okultyzm a kultura masowa - wykład, o. prof. Aleksander Posacki  SI, teolog i demonolog
14.45 -15.30   Harry Potter, Wampiry i Moc - komentarz - Małgorzata Nawrocka, autorka powieści antymagicznej „Anhar"
15.45 -16.30   Wschodnie źródła magii - wykład, s. Michaela Pawlik OP, znawca hinduizmu
16.45 -17.15   Ona zmiażdży ci głowę... - o zwycięstwach Maryi w walce ze złem, Maria Emanuel, starsza Bractwa Niepokalanego Serca Maryi Królowej Korony Polskiej z Jasnej Góry
18.00   Uroczysta Msza Święta połączona z Aktem Zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski w kościele p.w. NNMP w Myślenicach
Na sympozjum zapewniamy możliwość nabycia unikalnych publikacji i materiałów multimedialnych związanych z tematyką spotkania.

Więcej o Wykładowcach:

1/ Wykład pt.  „Magia – jeden z najstarszych grzechów świata” – o magii w Biblii i nauczaniu Ojców Kościoła  - ks. dr Mariusz Terka, patrolog z KUL - u, przez kilka lat związany ze Wspólnotą Przymierza Rodzin „Mamre”, autor interesujących publikacji prasowych
2/ Wykład pt. „O wojnie naszej, którą toczymy z szatanem, światem i ciałem”
o. Marcin Ciechanowski, egzorcysta archidiecezji częstochowskiej, paulin,
3/ Wykład pt. „Magiczne myślenie dziś” - o bioenergoterapii, homeopatii, czarnych kotach i nie tylko
Andrzej Wronka, publicysta, prezes Stowarzyszenia „Effatha”
4/ Wykład: „Byłem uzdrowicielem” - świadectwo nawrócenia byłego bioenergoterapeuty
Krzysztof Zielski, socjolog, ratownik wodny, członek wspólnoty „Mamre”
5/ Wykład pt. „Okultyzm a kultura masowa”
O. prof. Aleksander Posacki, jezuita, filozof, teolog, badacz prądów duchowych i sekt, znawca historii mistyki, demonologii oraz problematyki okultyzmu i ezoteryzmu. Jest konsultantem egzorcystów katolickich w Polsce i za granicą. Głosił konferencje na Międzynarodowych Zjazdach Egzorcystów, organizowanych przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Egzorcystów, założone przez księdza Gabriela Amortha. Wykładowca filozofii religii w Wyższej Szkole Filozoficzno - Pedagogicznej „Ignatianum” w Krakowie
6/ Wykład pt.„Harry Potter, Wampiry i Moc” – o różnicach między światem magii a światem baśni
Małgorzata Nawrocka, Pisarka, autorka  książek dla dzieci i młodzieży. Na co dzień współpracuje z wydawnictwami katolickimi i edukacyjnymi. Również  z redakcjami katolickimi Polskiego Radia i Telewizji. Laureatka nagród literackich. Jedną z nich otrzymała w marcu 2008 za powieść antymagiczną „Alhar syn Anhara”.
7/ Wykład pt.„Wschodnie źródła magii”
Siostra Michaela Pawlik: Dominikanka związana z Katolickim Stowarzyszeniem „Effatha”. Religioznawca i pedagog. Absolwentka Instytutu Wyższej Kultury Religijnej KUL. Kilkanaście lat życia spędziła w Indiach, gdzie ukończyła psychologię na indyjskim Uniwersytecie Karnatka w Dhaward. Pracowała jako pielęgniarka z ubogimi z najniższych warstw społecznych. Autorka publikacji z dziedziny hinduizmu i New Age.
8/ Wykład pt. „Ona zmiażdży ci głowę…”
Maria – Emanuel Dziemian, Misjonarka świecka, która od ponad 10 lat zajmuje się propagowaniem przy Jasnej Górze kultu Niepokalanego Serca Maryi i Aktu Zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski . Przez wiele lat czołowa działaczka szwedzkiego „Caritasu”.

3 komentarze:

 1. Czy ktoś był na tym sympozjum i mógłby kilka słów napisać?

  OdpowiedzUsuń
 2. Na tej stronie są dostępne materiały z sympozjum w Chojnicach z 2011 r.:
  http://www.wspolnotarodzin.pl/downloads.php?cat_id=13
  MZ

  OdpowiedzUsuń
 3. Prawda o świecie nie jest łatwa do przyjęcia, bo nasza duma ludzka nie pozwala nam przyznać się nawet przed samym sobą do tego, że być może całe życie żyliśmy w błędzie.
  Mnie się udało wyjść z błędu, dlatego polecam prawdę objawiona przez Boga i ostrzegam przed piekłem, do którego ludzie wpadają jak rzęsisty deszcz.
  Czy wiesz w jakich czasach żyjemy?
  http://tradycja-2007.blog.onet.pl/

  OdpowiedzUsuń