niedziela, 8 września 2013

Podsumowanie wrześniowego spotkania DN w Krakowie

7 września w Krakowie odbyło się kolejne spotkanie Dzielnych Niewiast. Uczestniczyło w nim 85 kobiet w różnym wieku (od 24 lad do 68), różnym stanie (singielki, mężatki, wdowy) i z różnych części Polski (największe odległości pokonały Panie z Ośna Lubuskiego, Bytomia, Łodzi, Warszawy, Lublina). Dziękujemy wszystkim paniom za przybycie i za ten wspólnie spędzony sobotni czas. Już teraz zapraszamy do Krakowa na 12 października.

Wczorajsze spotkanie rozpoczęło się o godz. 8:00 w kaplicy klasztornej nabożeństwem pierwszosobotnim oraz modlitwą o pokój w Syrii i na świecie, do której w tym dniu wezwał ojciec święty Franciszek. Od 9:00 był czas na kawę i herbatę, przywitanie uczestniczek oraz przedstawienie pań prowadzących. Warsztaty, które odbywały się w czterech grupach (wizaż I, pracy z emocjami II, choreoterapia II oraz savoir vivre I) trwały od 9:40 do 12:40.

WARSZTATY

Panie Ewa, Alicja,
Małgorzata i Elżbieta
Warsztaty prowadziły panie:

Ewa Fus-Kubacka (piąta od prawej) - socjoterapeuta, nauczyciel. Doświadczony realizator programów psychoedukacyjnych dla młodzieży i osób dorosłych. Posiada certyfikat Polskiego Stowarzyszenia Psychologów Praktyków. Trener Szkoły dla Rodziców i Wychowawców. Na spotkaniu prowadziła warsztaty pracy z emocjami.

Alicja Libura-Gil (czwarta od prawej) - instruktor tańca współczesnego. Warsztatu tanecznego w Brukseli (lekcje indywidualne u Yary Kupper, Academie de danse „Yantra”) oraz w Krakowie (zespół tańca DF). Zajmuje się choreoterapią oraz jej analizą pod kątem zagrożeń duchowych. W pracy z ciałem fascynuje ją odkrywanie, że jesteśmy wraz z naszymi ciałami „hand made by God”. Do tego zachęca też uczestników swoich zajęć z choreoterapii.

Małgorzata Skwarska (w środku)
i uczestniczki warsztatów
Małgorzata Skwarska - specjalista dobrych obyczajów, absolwentka i wykładowca w Wyższej Szkole Hotelarstwa Gastronomii i Turystyki w Warszawie. Wiedzę z zakresu protokołu dyplomatycznego zdobyła w Akademii Dyplomatycznej w Polskim Instytucie Spraw Międzynarodowych. Od kilku lat prowadzi autorski program w siedzibie PAN-u w Jabłonnie zatytułowany "Piruet z łyżką i widelcem - zasady dobrego wychowania". Na co dzień wykonuje zawód pilota - przewodnika wycieczek zagranicznych. Na spotkaniu prowadziła warsztaty z savoir vivre'u.

Elżbieta Michalska (od prawej)
i uczestniczki warsztatów
Elżbieta Michalska - trener wizażysta,  mistrz wizażu, ekspert w zakresie kreowania wizerunku. Początkowo pracowała jako wizażysta  znanych na rynku marek kosmetyków, od 10 lat kreuje wizerunek kobiet. Podkreśla, że piękno to nie tylko uroda i umiejętny dobór ubrania, ale przede wszystkim niepowtarzalna głębia każdej kobiety, Jej wrażliwość i duchowość. Celem prowadzonych przez Nią zajęć jest poruszenie tych obszarów i wydobycie tego wewnętrznego piękna na zewnątrz. Prowadziła warsztaty z zakresu wizażu.OBIAD

Aneta, Gosia, Bernatka, Danusia
Po części warsztatowej maiłyśmy wspólny obiad. Na zdjęciu obok przedstawicielki grupy pomagającej przy organizacji spotkania. Dzięki Nim oraz dzięki zaangażowaniu wielu innych pań, spotkanie przygotowane na tak wielką liczbę uczestniczek mogło przebiegać bez zarzutu. Szczególne podziękowania kieruję tu w stronę Gosi N., która podczas spotkań jest odpowiedzialna za bufet i porządek w sali ogrodowej oraz do Eli L., która podjęła się niewdzięcznej roli kasjera. Dziękuję tym dzielnym, które dzień wcześniej przygotowywały sale warsztatowe, a w sobotę pozostały do późna, by je uprzątnąć. A także tym, które tydzień wcześniej spotkały się na modlitwie w intencji tego spotkania.


DUCHOWY WIZAŻ

O 14:00 rozpoczął się blok duchowy czyli tzw. duchowy wizaż. Najpierw wspólna modlitwa uwielbienia, następnie Eucharystia sprawowana przez o. Pawła Drobota CSsR w intencjach Jubilatek i Solenizantek czerwcowych, lipcowych, sierpniowych oraz z poczatku września.

Po niej była konferencja głoszona przez o. Pawła pt.: "Czym jest uzdrowienie wewnętrzne?".

Zamieszczam najważniejsze punkty konferencji:
Uzdrowienie jest procesem.
Naszym uzdrowieniem jest Jezus.
Uzdrowienie dokona się wtedy, gdy będziemy tego pragnąć.
Być uzdrowionym znaczy wierzyć w Ewangelię i żyć nią.
Uzdrowienie dokonuje się przez przebaczenie i akceptację samego siebie.

Uzdrowienie jest:
Uczeniem się walczyć u boku Boga.
Uczeniem się przezywania cierpienia z Jezusem.
Uczeniem się stawiania czoła problemom.
Uczeniem się na własnych błędach.


O 16:30 rozpoczęła się godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu, na której próbowałyśmy się zmierzyć z powyższymi treściami oraz zapraszałyśmy Jezusa do naszego życia, naszych spraw i wszelkich trudności. On przychodził i dotykał naszych serc, mocno przytulał, uzdrawiał...

Czas duchowego wizażu ubogacała nam diakonia muzyczna, której bardzo za to dziękujemy.

Po adoracji miałyśmy dzielenie w małych grupach.


KOLACJA I PODSUMOWANIE SPOTKANIA

18:30 to czas wspólnej kolacji i podsumowania dnia. Każda z przybyłych pań mogła wypowiedzieć się na temat tego, czego doświadczyła w ciągu dnia, co się podobało, co było trudnością. Osobiście jestem bardzo zbudowana tymi świadectwami, dlatego zachęcam uczestniczki, by podzieliły się nimi także tu na blogu.


STAŁA MODLITWA DZIELNYCH NIEWIAST

Po kolacji zostały ustalone nasze adoracyjne "dyżury", czyli pól godziny w wybranym dniu tygodnia przed Najświętszym Sakramentem w intencji wszystkich dzielnych niewiast i naszego opiekuna o. Pawła. Dzieło DN rozrasta się coraz bardziej i coraz więcej dobrych rzeczy się dzieje, dlatego też potrzebujemy coraz mocniejszej osłony modlitewnej. Zachęcam do niej wszystkie zainteresowane panie. Można nam przesłać informację o dniu, w którym ta modlitwa będzie się odbywać. Na chwilę obecną "dyżurują":
poniedziałek: Bernatka M., Monika S., Ania A.,
wtorek: Gosia N., Marysia G.,
środa: Marta W.-W., Renia K., Monika M., Madzia G.-N.,
czwartek: Ela Cz., Ela L.,Lidia P.,
piątek: Ala J.,
sobota: Zosia A.-H., Aga K.,
niedziela: nie ma adoracji, ale pamiętajmy na modlitwie o DN i sobie nawzajem.

Druga forma modlitwy DN jest modlitwa wstawiennicza za jedną osobę obecną na spotkaniu. Tym razem była to pani siedząca po naszej lewej stronie. Pamiętajmy o sobie przez ten miesiąc.


NASTĘPNE SPOTKANIA DN

Następne spotkanie w Krakowie odbędzie się 12 października. Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy zamieszczę niebawem.
Kolejne:
9 listopada 2013 (druga sobota miesiąca)
7 grudnia 2013
4 stycznia 2014
1 lutego 2014
1 marca 2014
5 kwietnia 2014
2-4 maja 2014 - Majówka z Dorothy Cummings
7 czerwca 2014
12-18.07.2014 - wyjazd Dzielnych Niewiast na Rynias.

Przypominam też, że spotkanie DN grupy wrocławskiej odbędzie się 28 września - szczegóły: TUTAJ.

Polecam tez Waszej modlitwie plany założenia Dzielnych Niewiast w Warszawie oraz osoby, które się w ten pomysł angażują. Potrzeba jest ogromna ponieważ dużo pań przyjeżdża z Warszawy i okolic - dla Nich byłoby to dużo lepsze rozwiązanie niż Kraków.

WIĘCEJ INFORMACJI O DN

Więcej informacji o Dzielnych Niewiastach - o spotkaniach, naszej obecności w mediach, sprawozdania ze spotkań - znajdują się w zakładkach bocznych na blogu.

12 komentarzy:

 1. Dziękuję Panu Bogu, O.Pawłowi, wszystkim Dzielnym Niewiastom i wszystkim, którzy to dzieło wspierają w jakikolwiek sposób.
  Te spotkania są rzeczywiście przytuleniem się do Pana Jezusa, doświadczeniem Jego Miłości. Dla mnie to było trzecie spotkanie. Pozdrawiam :)
  Z modlitewną pamięcią
  Ania K.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak dobrze Was widzieć dziewczyny:). Jakże mi było tęskno .... Alu - czy będzie nagranie konferencji Ojca Pawła? Ja dołączam do poniedziałkowej Adoracji:). Ania A.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Aniu, nie nagraliśmy tej konferencji... Było tyle spraw, ze to umknęło. Szkoda. Pasuje o tym pamiętać na przyszłość.

   Dopisuję Cię do poniedziałkowego dyżuru adoracyjnego.

   Przy kolacji pozdrowiłam dzielne od Ciebie;)
   od Agatki R. także i od Eli Z.;)
   To miło, ze pamiętałyście i łączyłyście się z nami duchowo.

   Usuń
 3. Bardzo proszę w nowennie o modlitwę za moje zdrowie

  OdpowiedzUsuń
 4. Dziękuję za wrześniowe spotkanie Dzielnych i za modlitwę za solenizantki i jubilatki.
  Obchodzę imieniny 10 czerwca, ta modlitwa była dla mnie bardzo ogromnym umocnieniem i wzruszyła mnie.
  Zdecydowanie łatwiej jest mi modlić się za innych, niż za siebie.
  Modlitwa nowennowa Dzielnych w każdą środę daje ogromną siłę, jest świadectwem wiary i doświadczeniem jedności w Kościele (o co często niełatwo).

  Przesyłam moją ulubioną „Modlitwę najcichszą”
  http://qbanczyk85.wrzuta.pl/audio/a0QlMWi23Ut/lumen_-_modlitwa_najcichsza

  Pozdrawiam
  Gosia z Łodzi

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gosiu cieszę się z Twojej obecności na spotkaniu Dzielnych Niewiast.

   Mam nadzieję, że pomimo sporej odległości, przyjedziesz jeszcze kiedyś do nas.

   Polecamy się modlitwie.

   Załączona pieśń jest przepiekana.

   Usuń
 5. Jestem pod wielkim wrażeniem mojego pierwszego spotkania u"Dzielnych Niewiast".

  Myślę, że sobie Dzielne jakoś wymodliłam, gdy spotkałam Martę, która mi o Was powiedziała.

  Proszę, dopisz mnie do listy osób na adorację- we czwartki o 9.00 będę się modliła w intencji Dzielnych Niewiast w Arce Pana.

  Chciałabym się też zapisać na kolejne spotkanie w październiku.

  Pozdrawiam serdecznie, z Bogiem-

  Lidka (Kraków)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękujemy za pozdrowienia i modlitwę. Sama się polecam;) Nam też jest miło jak przychodzą nowe panie.

   Usuń
  2. Dziękuję Lidziu za ten głos.
   To motywuje do dalszego działania.
   Cieszę się, że się podobało.

   Usuń
 6. Dziękuję za wszystkie pozdrowienia, troskę, modlitwę i pamięć. Żałuję że nie mogłam być z Wami. Tęskno mi będzie bo przez jakiś czas nie będę mogła przyjeżdżać na spotkania, chociaż bardzo bym chciała.
  Cieszę się także, że "Nowy Skarbnik" spisał się na medal, godny zastępca, może jednak podejmie się funkcji do mojego powrotu?
  Pamiętam o Was w modlitwie.
  Z Bogiem
  KW z małym Julianem

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A kiedy Ty się pojawisz??

   Usuń
 7. Nie wiem, ale raczej nie szybko. Julianka karmię co 2-3 godziny, więc musiałabym z nim przyjechać, a on nie jest Dzielną Niewiastą.Może uda mi się chociaż na Mszę przyjechać, ale dopiero jak podrośnie.
  KW

  OdpowiedzUsuń