czwartek, 12 września 2013

Zapraszamy na październikowe spotkanie DN w Krakowie!

Najbliższe cykliczne spotkanie Dzielnych Niewiast grupy krakowskiej odbędzie się 12 października przy ul. Zamoyskiego 56. "Dzielne Niewiasty" to przestrzeń dla kobiet każdego stanu i wieku, którym zależy na wieloaspektowym rozwoju własnym - duchowym, emocjonalnym, intelektualnym, estetycznym.
(Grupa wrocławska spotyka się 28 września TUTAJ)

Spotkania składają się z dwóch części - przedpołudniowych warsztatów (wizaż, praca z emocjami, choreoterapia, savoir-vivre) oraz popołudniowego bloku duchowego, tzw. duchowego wizażu. Celem jest kompleksowe ujęcie kobiety oraz pomoc w jej pełnym zharmonizowaniu. Zapraszamy serdecznie zainteresowane Panie.
O szczegółach związanych z DN można dowiedzieć się z audycji w Radiu Kraków TUTAJ
oraz w Radiu Nowohuckim - TUTAJ, do których byłyśmy zaproszone.

PLAN SPOTKANIA:
Od 7:45 czynna jest recepcja.
8:00 - Różaniec (w kaplicy)
8:45 - Przywitanie uczestniczek i prowadzących
9:30 - 12:30 - czas warsztatów (wizaż III, emocje III, choreoterapia III, savoir vivre I - charakterystyka warsztatów poniżej).
13:00 - Obiad
14:00 - Modlitwa
14:30 - Eucharystia
15:30 - Konferencja
16:30 - Adoracja
17:30 - Dzielenie w grupach
18:30 - Kolacja i podsumowanie dnia

PROSIMY O PUNKTUALNE PRZYBYCIE!

Charakterystyka warsztatów:

Wizaż III - obejmuje przybliżenie cech podstawowych typów stylistycznych. Test pomagający określić styl ubioru każdej z uczestniczek warsztatów. Omówienie niepowtarzalności klimatu, który otacza każdą z osób biorących udział w spotkaniu.  Określenie kierunku w jakim zmierzamy, aby odkryć przed sobą i otoczeniem swoje najpiękniejsze i najważniejsze atuty urody. Prowadzi: Elżbieta Michalska.

Choreoterapia III - terapia tańcem i ruchem. Kobiety dziś mają wszelkie możliwości, by dbać o swoje ciała: pielęgnują, ozdabiają, rzeźbią figurę w salach fitness. Jednak pomimo tylu możliwości, dzięki którym Twoje ciało wydaje Ci się piękniejsze i sprawniejsze czujesz w nim "u siebie"? Zajęcia to zachęta do "skontaktowania się" ze swoim ciałem, to zaproszenie do takiej pracy z nim, dzięki której będziesz mogła bardziej zrozumieć swe kobiece ciało, by coraz bardziej je zamieszkiwać...

Podczas warsztatów choreoterapii III podejmiemy temat naszych osobistych granic. Jest to tematyka istotna w kontekście budowania zdrowych relacji z innymi. Niestety - z różnych powodów - nasze granice są często za wiotkie lub zbyt grube i twarde, co przeszkadza nam tworzyć, budować i utrzymywać życiodajne więzi z bliźnimi. Jak zwykle: na początek słowo wstępne, "przełożone" na ciało w drugiej części warsztatu.
Prowadzi: Alicja Libura-Gil. 

Warsztaty pracy z emocjami III - obejmują zagadnienia: emocje i uczucia - po co są, czego bronią, co sygnalizują? trudne uczucie - jak sobie pomóc? Trudne uczucia po mojej stronie, problem po stronie drugiej osoby- czyli kto mówi, kto słucha? "Nie jest miłością to, co czujesz, ale to co postanawiasz "- uczucia a wola. Hierarchia uczuć potrzeb i wartości- co  mają coś ze sobą wspólnego? Inwentarz mojej złości. Prowadzi: Ewa Fus-Kubacka. 

Savoir vivre I - dotyczy tematów: na czym polega elegancja kobiety (przedstawianie się, podawanie ręki, poprawna sylwetka, siadanie, chodzenie, np. dbając w dorosłym wieku o poprawny wygląd staramy się siadać na brzegu krzesła), styl i szykowność (zasada jak cię widzą- tak cię piszą), kobieta w domu, kobieta w pracy, jakie stroje na różne okazje, co do smokingu, co na cocktail.
Zasady zachowania przy stole (pierwszeństwo przy stole, zachowanie w restauracji, mowa sztućców, komunikacja z kelnerem, jak radzimy sobie z jedzeniem dań nie jadanych na co dzień).
Rodzaje przyjęć (cocktail, przyjęcie zasiadane, bufetowe, lampka wina, spotkania rodzinne).
Cechy eleganckiego mężczyzny (całowanie w rękę, wejście do restauracji, wsiadanie do samochodu, stosowny ubiór – garnitur, frak, smoking, obuwie, palenie papierosów, wręczanie prezentów).
Jako ciekawostkę, na zakończenie: wszystko o diamentach! Prowadzi: Małgorzata Skwarska. 

Serdecznie zapraszamy wszystkie zainteresowanie Panie na spotkanie! 
Formularz zgłoszeniowy znajduje się TUTAJ.

 _________________________________________________

W związku z tym, ze naszym celem jest kompleksowe ujęcie kobiety - coś dla ciała, psychiki, ale też dla ducha, NIE PRZYJMUJEMY ZGŁOSZEŃ NA SAME WARSZTATY PRZEDPOŁUDNIOWE. Prosimy o uszanowanie tej decyzji.
__________________________________________________

Kolejne spotkania odbędą się:

9 listopada 2013 (druga sobota miesiąca)
7 grudnia 2013
4 stycznia 2014
1 lutego 2014
1 marca 2014
5 kwietnia 2014
2-4 maja 2014 (Majówka z Dorothy Cummings)
7 czerwca 2014

We Wrocławiu spotkanie odbędzie się 28 września 2013.
___________________________________________________

Poprzednie spotkania (oraz zdjęcia) Dzielnych Niewiast są opisane w zakładce bocznej "Dzielne Niewiasty - spotkania" oraz pod linkami:
Podsumowanie wrześniowego spotkania DN w Krakowie
Dzielne Niewiasty w Tatrach 

1 komentarz:

  1. Alicjo, napisz proszę jeszcze o kosztach!
    Ja już się zgłosiłam na choreoterapię!
    Pozdrowienia!
    Rita

    OdpowiedzUsuń