poniedziałek, 2 września 2013

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy to szczególna modlitwa Dzielnych Niewiast, które powstały przy jej Sanktuarium w Krakowie na Podgórzu. Zachęcam Was do tej potężnej środowej modlitwy (04.09) w intencji dzieła DN, ojca Pawła - naszego opiekuna i wszystkich kobiet, które brały i biorą udział w tych spotkaniach. Można też zostawiać w komentarzach swoje osobiste intencje - za te sprawy również się wspólnie modlimy.

"O Matko Nieustającej Pomocy. Z największą ufnością przychodzę dzisiaj przed Twój święty obraz, aby błagać o Twoją pomoc. Nie liczę na moje zasługi, ani na moje dobre uczynki, ale tylko na nieskończone zasługi Pana Jezusa i na Twoją niezrównaną miłość macierzyńską. Tyś patrzyła, o Matko, na rany Odkupiciela i na Krew Jego wylaną na krzyżu dla naszego zbawienia. Tenże Syn Twój umierając, dał nam Ciebie za Matkę. Czyż więc nie będziesz dla nas, jak głosi Twój słodki tytuł: Nieustającą Wspomożycielką? Ciebie więc, o Matko Nieustającej Pomocy, przez bolesną mękę i śmierć Twojego Boskiego Syna, przez niewypowiedziane cierpienia Twojego Serca, o Współodkupicielko, błagam najgoręcej, abyś uprosiła mi u Twego Syna tę łaskę, której tak bardzo pragnę i tak bardzo potrzebuję. (Chwila modlitwy w milczeniu). Ty wiesz, o Matko Przebłogosławiona, jak bardzo Jezus Odkupiciel nasz pragnie udzielać nam wszelkich owoców Odkupienia. Ty wiesz, że skarby te zostały złożone w Twoje ręce, abyś je nam rozdzielała. Wyjednaj mi przeto, o Najłaskawsza Matko u Serca Jezusowego tę łaskę, o którą w tej nowennie pokornie proszę, a ja z radością wychwalać będę Twoje miłosierdzie przez całą wieczność. Amen".

11 komentarzy:

 1. Matko moja, zabierz ode mnie to co mnie niszczy, daj mi Twojego ducha radosci i dobroci, Matko Nieustajacej Pomocy, prosze pomóż.

  OdpowiedzUsuń
 2. Powierzam trosce Matki Bożej sprawę mojego zamążpójścia...

  OdpowiedzUsuń
 3. Matko, powierzam Tobie Anię i Łukasza, którzy w najbliższą sobotę wstąpią w związek małżeński. Bądź im proszę ostoją, tarczą, nieustannie wspieraj oraz umacniaj w wierze.

  Zaprowadź nas Matko szczęśliwie na Mazury oraz wpieraj w zmianach związanych z dietą. Umacniaj nas w miłości, wierze i zaufaniu Tobie i Twojemu Synowi.

  Dziękuję Ci kochana Matko za Twą nieustanną opiekę nad moją rodziną oraz nad wspólnotą Dzielnych Niewiast. Zawierzam Tobie najbliższą sobotę - niech przyniesie błogosławione owoce.

  ANia A.

  OdpowiedzUsuń
 4. Najdroższa Matko Maryjo, proszę o uzdrowienie dla Roberta który ma bardzo chore oko i grozi mu operacja po której jest ryzyko że przestanie widzieć.
  Proszę też o udaną operację i o spokój serca dla Oli. Ola jest w szpitalu i będzie mieć operacje zatok w środę lub czwartek, Ola była raz na spotkaniu dzielnych i prosiła nas o modlitwę bodajże tydzień temu.
  dddak

  OdpowiedzUsuń
 5. Maryjo, proszę o dalszą opiekę i błogosławieństwo na nowej drodze zycia w pierwszą rocznice zawarcia sakramentu małżeństwa dla Macieja i Moniki.

  OdpowiedzUsuń
 6. Mamo nasza Niebiepokalana prosze o uzdrawionie z alkoholizmu, jego, przyczyn, skutków, chorych schematów,o tą łaskę proszę dla Marty i Marka, Krysi i Władka, Pawła, Wojtka oraz dla mnie
  Twoja czcicielka
  A.K.

  OdpowiedzUsuń
 7. Matko Boża Niepokalana ulecz rany mojego serca i wszystko co we mnie chore i poprowadź w wypełnienianiu Woli Bożej, osłaniaj, chroń od złego nas i nasze rodziny i wszystkich, których Bóg stawia na naszej drodze. Prosimy o pokój.
  A.K.

  OdpowiedzUsuń
 8. Maryjo powierzam Ci mojego syna Grzegorza w dniu imienin- czuwaj nad nim, wypraszaj u Jezusa potrzebne łaski MG

  OdpowiedzUsuń
 9. Matko pomóż uwolnić się od kłopotów finansowych mojej rodzinie, wskaż dobrą drogę i błogosław mojej rodzinie, wspieraj nas nadal. Prowadź byśmy nie pobłądzili. Dziękuję za dotychczasową opiekę.

  OdpowiedzUsuń
 10. O prowadzenie Boże w sprawach zawodowych i rodzinnych, uzdrowienie relacji w pracy, Bożą opiekę, odwagę. R.

  OdpowiedzUsuń
 11. Matko Boża chroń nas i nasze rodziny od zła, proszę Cię o przezwyciężenie trudności w dotarciu na rekolekcje, proszę o godną, uczciwą, godziwie wynagradzaną pracą, zaradź naszym wszelkim trudnościom, prowadź w wypełnianiu Woli Bożej
  Twoja czcicielka
  A.

  OdpowiedzUsuń