czwartek, 19 września 2013

Cała Polska chroni dzieci!

Ania A. przesłała wiadomość, że na stronie fundacji Mamy i Taty (TUTAJ) znajduje się list do Prezydenta RP w sprawie ustawy nad którą pracuje obecnie polski parlament, dotyczącej prawa rodziców do wychowywania dzieci zgodnie ze swoimi przekonaniami oraz wolności słowa i wolności gospodarczej w Polsce. Zachęcamy do zapoznania się z listem i, jeśli jest to zgodne z Waszym sumieniem i poglądami, do podpisania listu.

Ustawa ta jest niezwykle ważna. Podpisanie jej doprowadzi do sytuacji, w której znalazły się niektóre 'postępowe' kraje. Np. że Rodzice nie mogą nie zgodzić się na różne rozwiązania zaproponowane przez państwo,  do ktorych należy m.in. 'nowoczesna' edukacja seksualna dzieci i młodzieży. O zagrożeniach z nią zwiazanych pisałam już na blogu:
"Dzieci mają prawo być dziećmi. O fatalnych skutkach 'nowoczesnej' edukacji seksualnej"(TUTAJ),
"Uwaga Rodzice! Grupy edukatorek seksualnych w szkołach" (TUTAJ),
"Globalna rewolucja seksualna. Niszczenie wolności w imię wolności" (TUTAJ),
"Wersal się skończył" (TUTAJ).
"Szanowny Panie Prezydencie
Piszemy do Pana, zaniepokojeni informacjami, że polski parlament pracuje nad ustawą, która zagrozi, szczególnie ważnemu dla nas, konstytucyjnemu prawu rodziców do wychowania dzieci zgodnie ze swoimi przekonaniami (art. 48 ust. 1 oraz 53 ust. 3 Konstytucji RP) oraz w szerszym kontekście wolności słowa (art. 54 ust. 1 Konstytucji) i wolności gospodarczej w Polsce (art. 20 Konstytucji)".

Mamy na myśli ustawę o zmianie ustawy o wdrożeniu niektórych przepisów Unii Europejskiej w zakresie równego traktowania oraz niektórych innych ustaw (druk sejmowy nr 1051). Wprowadza ona nowe prawnie chronione cechy czyli tzw. tożsamość płciową i ekspresję płciową, o której w uzasadnieniu projektu czytamy: to "sposób prezentowania się w społeczeństwie poprzez akcesoria kulturowe, tradycyjnie kojarzone z płcią, zarówno poprzez narzędzia materialne (ubiór itp.), jak niematerialne (np. sposób poruszania się, język). Ekspresja płciowa może być narzędziem manifestacji tożsamości płciowej, ale nie musi."
Nie trzeba szczególnej wyobraźni, by zdać sobie sprawę, że pod rządami tejże ustawy konflikt między indywidualną "ekspresją płciową" a moralnością publiczną i wolnością innych osób, o których to wartościach mówi art. 31 ust. 3 Konstytucji będzie rozstrzygany na korzyść tzw. niedyskryminacji owej ekspresji. Nie jest też potrzebna wnikliwa znajomość prawa pracy, by przewidzieć, że nowa ustawa nie pozwoli odmówić zatrudnienia starającemu się o pracę przedszkolanki umalowanemu mężczyźnie, przebierającemu się za kobietę i noszącemu damskie peruki.
Nie mamy nic przeciwko damskim perukom ale jako obywatele Rzeczypospolitej Polskiej nie zgadzamy się na forsowanie zmian obyczajowych drogą legislacyjną.
Ufamy, że dotychczasowe zaangażowanie Pana Prezydenta w przygotowanie Programu Polityki Rodzinnej, programu Dobry Klimat dla Rodziny czy głoszona wielokrotnie akceptacja dla wartości jaką stanowi rodzina wychowująca dzieci, nie pozostawi Pana obojętnym na wyrażane tu obawy.
Wzywamy jednocześnie do użycia wszelkich dostępnych Prezydentowi, jako głowie państwa, środków politycznych i prawnych, by powstrzymać podobne inicjatywy zanim staną się groźne dla ładu społecznego jako fundamentu niezbędnego dla prawidłowego funkcjonowania polskich rodzin, w swoich rodzicielskich i wychowawczych rolach.

1 komentarz:

  1. Gabriele Kuby na majówce mówiła właśnie o tym. Że w Niemczech to państwo i rząd (w którym sporo jest zwolenników homo-propagandy oraz LGBT) decyduje o tym jak rodzice mają wychowywać swoje własne dzieci. Nie ma opcji, żeby dziecko nie chodziło na to wychowanie seksualne, gdzie np. uczy się jak nakładać prezerwatywy na gumowe penisy. Jak to usłyszałam to był to dla mnie szok!!! To samo przeczytałam w książce: "Globalna rewolucja seksualna. Likwidacja wolności w imię wolności" - jeśli jej jeszcze nie czytaliście, to zachęcam do przeczytania. Bardzo dużo rzeczy można się dowiedzieć, które u nas próbuje się cichaczem forsować. Jak np. tą ustawę o której pisze AJ.

    OdpowiedzUsuń