poniedziałek, 2 września 2013

Modlitwa przez taniec

Wczoraj otrzymałam maila od Diakonii Tańca Wspólnoty Emmanuel z informacja o zbliżających się rekolekcjach Modlitwa przez taniec:

"Witajcie! Z wielką radością zapraszamy Was po raz kolejny na organizowane przez nas rekolekcje "Modlitwa przez taniec". Tym razem chcemy się pochylić nad darem i tajemnicą naszego ciała, stąd też temat rekolekcji:" Ciało świątynią Bożego piękna". Prosimy o przekazanie tej informacji dalej, wszystkim możliwym zainteresowanym. Wszystkie szczegóły w załączniku. Pozdrawiamy, jak zawsze w modlitwą...:)

Treść załącznika: 
 

„Czyż nie wiecie, że ciało wasze jest świątynią Ducha Świętego, który w was jest a którego macie od Boga, i że już nie należycie do samych siebie? Za wielką, bowiem cenę zostaliście nabyci. Chwalcie, więc Boga w waszym ciele!” (1 Kor 6,19-20)

W ramach prowadzonego przez Ośrodek Profilaktyczno-Szkoleniowy cyklu zajęć terapeutycznych zapraszamy Was na  rekolekcje Modlitwa przez taniec - Ciało świątynią Bożego piękna.
                                                     
Zastanawiasz się, czy można połączyć sprawy tak różne jak taniec i modlitwa? Współczesnemu człowiekowi taniec kojarzy się raczej z przyjemnością i rozrywką. Czy może on jednak pełnić jeszcze inną rolę?

Jesteśmy diakonią tańca działającą w Stowarzyszeniu Katolickiej Wspólnoty Emmanuel. Wspólnota działa w ramach Ruchu Światło Życie i gromadzi się przy kaplicy Miłosierdzia Bożego w Katowicach na ul. Różyckiego.
           
To było zupełnie zaskakujące dla nas zaproszenie, które stopniowo odkrywaliśmy w  sercach przez wiele lat, by... tańczyć na chwałę Boga. Taniec był dla nas przyjemnością, możliwością wyrażenia siebie, nikt z nas nie myślał o nim jako modlitwie. Teraz patrząc wstecz możemy z całą pewnością powiedzieć, że: TO BÓG ZAPROSIŁ NAS DO TAŃCA NA JEGO CHWAŁĘ, niejako poprosił nas o taniec..

Tym razem tańcząc, chcemy pochylić się nad darem i tajemnicą jakim jest nasze ciało. W codziennym pośpiechu często nie zauważamy jego potrzeb. W życiu duchowym często o nim zapominamy, jako że jest takie „materialne”. A czego pragnie dla nas Bóg? Wszak zechciał zamieszkać w naszych ciałach. Nasze ciało czy sobie to uświadamiamy, czy nie, bierze udział w naszej modlitwie. Czy mam odwagę spotkać Boga, który mieszka we mnie?
Ufamy, że poprzez modlitwę tańcem Duch Święty chociaż w niewielkiej części pokaże nam odpowiedź na te i inne pytania .

Czas rekolekcji, oprócz konferencji i wspólnej modlitwy (w tym też Eucharystia i adoracja Najświętszego Sakramentu) połączony będzie z nauką tańców do znanych i mniej znanych pieśni chwały.
Aby uczestniczyć w rekolekcjach nie potrzeba posiadać specjalnych umiejętności czy przygotowania tanecznego. Tańce są bardzo proste i może tańczyć je naprawdę każdy.


TERMIN: 04-06.10.2013
MIEJSCE: Ośrodek Profilaktyczno-Szkoleniowy im. ks. F. Blachnickiego,
ul. Gawronów 20, 40-527 Katowice-Brynów

Możliwość zakwaterowania: piątek od godz. 16.00

Rozpoczęcie:  w piątek o godz. 18.00 Eucharystią parafialną
Zakończenie w niedzielę  ok. godz. 14.00 ( po obiedzie )

Koszt: 140 zł (z noclegiem i wyżywieniem)

Zaliczka: 70 zł płatna do 30.09.2013 na konto Ośrodka: PKO BP SA 50 1020 2313 0000 3302 0185 7267 (dopisek” terapia-Taniec” X.2013)

UWAGA: zaliczka jest ostatecznym potwierdzeniem udziału w rekolekcjach, w przypadku nagłej rezygnacji z rekolekcji zaliczka nie jest zwracana!

Zapisy: do 30 września 2013, mailowo lub telefonicznie;
Prosimy podać w zgłoszeniu: imię, nazwisko, wiek, adres, telefon kontaktowy, mail

Zapisy oraz sprawy organizacyjne:
e-mail: kontakt@osrodek-brynow.pl
Tel. (32) 205 39 22 (wtorek od 10:00 do 13:00; środa, czwartek od 15:00 do 18:00 i w piątek od 14:00 do 16:00 )

Sprawy dotyczące tańca:
Tel.: 605 306 937
Więcej informacji n/t Diakonii Tańca www.emmanuel.pl/wspólnota/taniec

CO TRZEBA WZIĄĆ ZE SOBĄ?
Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu
notatnik
buty i strój wygodny do tańczenia (nie chodzi o strój sportowy, ale o taki, który nie krępuje ruchów; obuwie zabezpieczające przed poślizgiem na kamiennej posadzce; panie zachęcamy by miarę możliwości wziąć szerokie spódnice) śpiwór!

Podczas rekolekcji będzie można zakupić materiały pomocnicze:
książeczki z opisem ułożonych przez nas tańców oraz płyty z zapisem filmowym naszych tańców, które mogą być przydatne w nauce modlitwy tańcem we wspólnotach i grupach modlitewnych.

Chętnie podzielimy się też darem modlitwy tańcem z Twoją wspólnotą, grupą
podczas Waszego spotkania, Dnia Wspólnoty, Dni Skupienia, Rekolekcji...
Kontakt: diakoniatanca@emmanuel.pl  lub tel: 605 306 937
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz