środa, 4 lutego 2015

"Dzielne Niewiasty - perły dla współczesnego świata" - audycja

"Mając dokoła siebie takie mnóstwo świadków, odłożywszy wszelki ciężar, [a przede wszystkim] grzech, który nas łatwo zwodzi, winniśmy wytrwale biec w wyznaczonych nam zawodach. Patrzmy na Jezusa, który nam w wierze przewodzi i ją wydoskonala" (Hbr 12). To słowa z wczorajszej liturgii, które równocześnie mnie zaskoczyły i zachwyciły. Bo kontekst był wymowny - wyprawa do Torunia, wystąpienie na wizji, zmierzenie się ze swoim stresem, emocjami czy oporem przed wystąpieniami publicznymi. Pan Jezus znał te rozterki, przyszedł i umocnił swoim Słowem na drogę. Wezwał, by pokonać trud i lęk; by zapatrzyć się w Niego, zaufać Mu i odważnie realizować wyznaczony cel. Chwała Panu!

Dziś Dziękuję Bogu za ten czas, za dar tej audycji, za wszystkich słuchaczy Radia Maryja i widzów Telewizji Trwam. Dziękuję wszystkim dzielnym niewiastom, rozsianym po całej Polsce (a także poza nią - tu szczególny ukłon w stronę Dorothy Cummings), które wspierały nas swoja modlitwą i ciepła myślą. Dziękuję ojcom redemptorystom z Torunia za zaproszenie i troskę - o. Marcinowi, o. Marianowi, o. Benedyktowi oraz o. Dyrektorowi Tadeuszowi. A także osobom realizującym program (szczególnie pięknym paniom i czarującym panom stojącymi za kamerami, bardzo miłemu panu od mikrofonów i cudownej pani wizażystce).
Nagranie w wersji audio znajduje się TUTAJ
Film ze studia TV Trwam zamieszczę niebawem (jak tylko zostanie mi dostarczony). A poniżej jeszcze kilka fotek ze studia telewizyjnego i radiowego.


Przygotowanie do audycji 

W TV Trwam

W Radiu Maryja

19 komentarzy:

 1. Z przyjemnością wysłuchałam audycji ponownie. Jestem pod nieustannym wrażeniem;) Mądrze, lekko i swobodnie;) Dowcip Ali na końcu pierwszorzędny;) Marysia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki Marysiu. Dowcip mam od księdza Michała;) też mi się spodobał.

   Usuń
 2. A ja czekam na nagranie filmowe;) Foto ładne. Audycja super.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też czekam;) Sama chętnie zobaczę jak to wyglądało z drugiej strony kamery.

   Usuń
 3. Brawo Dzielne Niewiasty, dałyście świadectwo mądrości i piękna duchowego. Wasza postawa daje nadzieję kobietom, że nie są same, że mogą odnaleźć się w tym Bożym dziele i kształtować siebie jak perłę. Niech Wam i o. Pawłowi Bóg błogosławi :)

  Ela zdz

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Elu, ależ wzniosłe to, co piszesz;) Dziękuję za Twoje wsparcie modlitewne.

   Dla Ciebie (i dla całego dz:) także niech Pan Bóg ześle obfitość swojego błogosławieństwa.

   Usuń
  2. Alu, w imieniu zdz bardzo dziękuję i pozdrawiam;)

   Usuń
 4. Dziękuję Wam za wspaniałe świadectwo!!! Odsłuchałam jeszcze tego samego dnia z nagrania. Naprawdę jesteście dzielnie(!) Dzielne Niewiasty!!! Serdecznie pozdrawiam! Marta WW

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ściskam Cię mocno Martuś! Uff, co to był za dzień;)

   Usuń
 5. Byłyście wspaniałe, DN! Aż miło było popatrzeć i posłuchać! :-) Obyśmy nieustannie dorastały do bycia PERŁĄ! Do zobaczenia w sobotę! Beata :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z Jezusem wszytko możliwe!:)
   Mnie w sobotę nie będzie, dlatego do zobaczenia następnym razem;)

   Usuń
  2. O, szkoda, Alu. :-( To kto będzie dowodził na tym "okręcie" ? ;-) Jednej rzeczy nie mogłam zrozumieć. Dlaczego w programie nie sprostowałyście, ze naszą stroną nie jest: dzielne niewiasty. pl? Do zobaczenia! :-)

   Usuń
  3. Spotkanie poprowadzą Gosia i o. Paweł;)

   A jeśli chodzi o sprostowanie adresu strony to... nie rozumiem, co mieliśmy prostować. Wpisz sobie do paska: www.dzielneniewiasty.pl i... zobacz co wykasuje;)

   Usuń
 6. Specjalna piosenka dla uczestników "misji specjalnej"Dzielnych Niewiast!
  Szczególnie pozdrawiam pewną osobę, której podoba się.... rower w teledysku:)))
  http://youtu.be/W77hLI3gSr4

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, to rzeczywiście była misja specjalna DN:)
   Piosenka przepiękna. Rower super;)

   Usuń
 7. Podziwiałam Wasz spokój i opanowanie. Miło było posłuchać i obejrzeć. Widać,że jesteście naprawdę Dzielnymi Niewiastami. Pozdrawiam Ewa

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rzeczywiście Pan Bóg dał laskę spokoju i opanowania. Ale tuż przed wejściem na antenę, gdy usłyszałam, że za chwilę wchodzimy), chciałam brać nogi za pas i uciekać;)

   Chwalmy Pana!

   Usuń
 8. Moim zdaniem jesteście bardzo "medialne", Ojciec również. Nie było poznać żadnej tremy. A co najważniejsze wspaniała prezentacja wizualna szła w parze z mądrością i głęboką treścią Waszych wypowiedzi okraszonych humorem. Piękne świadectwo pięknych Dzielnych Niewiast! Bardzo dziękuję! Serdecznie pozdrawiam. Iwona

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prezentację wizualną zawdzięczamy cudownej pani wizażystce, którą serdecznie pozdrawiam;) I oczywiście Panu Bogu, który widocznie nas tak hojnie obdarował;)

   Pozdrawiam ciepło Iwonko

   Usuń