piątek, 27 lutego 2015

Na śmierć i życie

Ostatnio było o teściowych i synowych i cyklu konferencji dla nich, dlatego dzisiaj propozycja dla naszych mężczyzn - ojców, mężów, braci, kolegów, przyjaciół, wujków, sąsiadów... Lew Judy (czyli z Bogiem po męsku) organizuje rekolekcje dla mężczyzn o niebanalnym tytule "Na śmierć i życie". Odbędą się one  w dniach 24-26 kwietnia 2015r. w Zamku Bierzgłowskim (nieprzypadkowo tu) pod Toruniem. Prowadzi o. Rafał Huzarki SJ wraz ze sztabem LJ. Więcej informacji na stronie Lwa Judy.

Jest coś niezwykłego w wyznaniu wiary przez mężczyznę, w jego zaufaniu Bogu i walce w obronie słusznych spraw, jakich się podejmuje. Fascynujące jest poszukiwanie męskiej siły i tożsamości w Stwórcy, przedstawianie Jemu swoich słabości w imię obietnicy: "starczy ci mojej łaski, moc bowiem w słabości się doskonali" (2 Kor 12,9). Wzruszająca (i zachwycająca) dla mnie jest męska droga poszukiwania Mistrza, pragnienie spotykania Go w przeróżnych życiowych zdarzeniach, komunikowania się z Nim w zwykłej (niezwykłej) codzienności. Czy są to ekstremalne wyprawy w góry, czy samotne spływy kajakowe, czy zwykła codzienna praca w korporacji, czy w końcu - przestrzeń ciszy przed Najświętszym Sakramentem. Nie ma znaczenia gdzie. Znaczenie ma to, że mężczyzna staje przed Bogiem twarzą w twarz, że dokonuje aktu wiary, że na pytanie Boga: "Kogo poślę? I kto tam pójdzie?", odpowiada: "Oto jestem, poślij mnie!" (Iz. 6,8).
Ten wybór i ta odpowiedź dają mi nadzieję. Bo to znaczy, że jeszcze nie jest tak źle, że jeszcze nie wszytko stracone. Że jest ktoś, kto będzie walczył w chwili zagrożenia, kto ochroni w sytuacji koniecznej, kto stanie na czele i tę walkę stoczy dla Boga i w Imię Boga. Jest w tym zawierzeniu imponująca odwaga, wewnętrzna siła i determinacja, która mnie ujmuje. Jest mądrość, która zachwyca, którą tak bardzo podziwiam i cenię. Mężczyźni, którzy zwracają się w stronę Boga, którzy Mu wierzą niczym Abraham, którzy stają na czele i chcą być liderami - cudownie, że są! Świat Was potrzebuje, rodziny Was potrzebują, Wasze żony, córki, synowie, matki, ojcowie, siostry, bracia, teściowie, przyjaciele...
(fot.lewjudy.pl).

8 komentarzy:

 1. Super info. Dzięki Alu. Choć szkoda, że te rekolekcje tak daleko Krakowa. Ale sadząc po opisie warto pojechać. Zaproponuję komu trzeba, może się wybierze;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Proszę bardzo. Wspieram w czynieniu dobra.

   Usuń
 2. Dzielne niewiasty - super blog - wszedłem przypadkiem bo widziałem fragment audycji w Trwam ale nie miałem czasu wcześniej a tu niespodzianka super informacja dla facetów. Jadę i jeszcze zmobilizuje kilku bo naprawdę warto i trzeba - nie ma innej opcji. Serdeczne dzięki.
  Pozdrawiam wszystkie DN. Jesteście prawdziwymi perłami w rękach Jezusa.
  Piotr.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cześć Piotrze. Dziękuję za Twoje odwiedziny i zostawienie tu Twojego komentarza. Bardzo miło z Twojej strony.

   Tak, pojawiają się tutaj czasem informacje dla mężczyzn. Z prostego powodu - Dzielne Niewiasty nie mieszkają same na Wenus, lecz razem z Wami tu - na Ziemi. I dobrze jest się wzajemnie poznawać, komunikować, wspierać.

   A wyjazdu na rekolekcje trochę zazdroszczę, bo jest bardzo tajemniczy;) Aż korci zapytać co Wy będziecie robić w tym Bierzgłowskiem Zamczysku;)

   Pozdrawiam ciepło Ciebie i tych kilku zmobilizowanych;)

   Usuń
  2. Witaj Alicjo, my musimy się wzajemnie poznawac, komunikować, wspierać, uzupełniać, modlić za siebie i brac odpowiedzialność oraz działać ale razem z Jezusem.
   Już zaczynam myśleć o polecanej na blogu Radawie a ze swojej strony polecam Bąblin i Misjonarzy Św.Rodziny.
   Serdecznie pozdrawiam wszystkie Niewiasty Dzielnie trzymające się rąk Jezusa.
   Piotr.

   Usuń
  3. Dziękujemy Piotrze. Czuję się pozdrowiona;) As.

   Usuń
 3. Ciekawa inicjatywa. Dziękuję za wiadomość o tym Alicjo i za ciekawą refleksję o mężczyznach;) Zmobilizowała mnie o na do modlitwy za nich, bo myślę, że bardzo jej potrzebują by pełnić swoją ważną misję w świecie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też o pamiętam o mężczyznach w swojej modlitwie. Kształt świata w tak dużej mierze zależy od nich...

   Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu...

   Usuń