sobota, 28 lutego 2015

Dzielne Niewiasty, kalendarz misyjny i studnia w Beninie

Na kilku ostatnich spotkaniach Dzielnych Niewiast w Krakowie, nasza Ewa przyniosła kalendarze misyjne na 2015 rok, które mogłyśmy wziąć, składając przy tym ofiarę na budowanie studni w Beninie (Afryka Zachodnia). Wczoraj otrzymałam niespodziewanego maila od ks. Stanisława Deszcza CM, który jest misjonarzem w tym dalekim afrykańskim kraju. Dotarła do Niego informacja o naszym zaangażowaniu oraz złożona ofiara. Oto, co nam napisał:

"Drogie Dzielne Niewiasty, nie bardzo wiem co w Waszym konkretnym przypadku oznacza "Dzielne Niewiasty", domyślam się że coś dobrego. Chcąc podziękować Wam za włączenie się w akcje rozprowadzania kalendarza misyjnego, z którego dochody przyczyniły się do sfinansowania projektu budowy studni jako óródła wody i pokoju, wybrałem zdjęcie dzielnych niewiast z Beninu, które Wam przesyłam. Na barkach kobiet spoczywa dostarczenie całej rodzinie wody. Ponieważ jesteśmy na terenie gdzie przez sześć miesięcy w roku nie pada deszcz nie trudnoi sobie wyobrazić, że nadchodzi taki czas, że o wodę jest trudno. Dzielne niewiasty benińskie chodzą czasem całe kilometry, żeby zaopatrzysć całą rodzinę w wodę. Dzięki Waszej pomocy w jednej wiosce będą miały bliżej. Dzięki Bogu w studni którą wykpaliśmy jest woda. Pracujemy jeszcze, żeby ją pogłębić. Jak Pan Bóg pozwoli to może rozwiniemy ten projekt na inne miejscowości. Pozdrawiam Was bardzo serdecznie z gorącego Beninu i życzę wszystkiego co najlepsze. Szczęść Boże, Ks. Stanisław Deszcz CM, misjonarz".
Podziękowałam w imieniu nas wszystkich za te słowa i zaprosiłam księdza i jego benińskie dzielne niewiasty na nasze spotkanie do Krakowa;) Co by to było za spotkanie, gdyby udało im się przybyć;) Pozostaję w duchowej o modlitewnej jedności z benińskimi dzielnymi niewiastami. Życie w tym kraju nie jest łatwe, ani dla kobiet, ani dla chrześcijan; nasza modlitwa, tak jak i woda, jest im bardzo potrzebna. Załączam jeszcze kilka innych zdjęć benińskich kobiet z parafii ks. Stanisława:A to od Ewy:

8 komentarzy:

 1. Niesamowite;) Kalendarz wisi u mnie w kuchni;) Nie spodziewałam się, ze Benin dowie się o Dzielnych Niewiastach! Pozdrowienia i i modlitwę przesyłam do benińskich dzielnych niewiast na ręce księdza Deszcza;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dla mnie też jest to niezwykłą historią;) Dla Pana Boga nie ma barier geograficznych;)

   Usuń
 2. A blog jest rewelacyjny! Co jeden wpis to lepszy;) Zawsze z niecierpliwością wyglądam każdego wpisu;) Alu co my byśmy bez ciebie zrobiły?!;) As.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję. Cieszę się, ze się podoba. Polecam modlitwie siebie, wszystkie DN i czytelników bloga.

   Usuń
 3. Cudowne i niesamowite! Jakże niewiele potrzeba,by prawdziwie żyć i czerpać z tego radość.Ten wpis jest jak studnia, z której można czerpać wodę! Dziękuję, Alu:). Agn.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie zdążyłam kupić kalendarza i żal mi, ze nie mam wkładu w budowę studni;(
  Może w czasie Majówki kobiet można by zebrać trochę grosza na budowę studni dla Dzielnych Niewiast w Beninie. Może idea Dzielnych Niewiast "zakiełkuje" w Beninie jak im pomożemy. Podzielam pogląd, że blog jest rewelacyjny:)Ewa

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo dobry pomysł. Przedstawię go ojcu i zobaczymy co da się zrobić;)

   Usuń