wtorek, 17 lutego 2015

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Jutrzejsza nowenna jest wyjątkowa, bo przypada w środę otwierającą Wielki Post w Kościele Katolickim. Powierzam nas Maryi na ten czas. Niech Ona prowadzi nas do Jezusa, który nie zna słowa „kryzys”, który ma słowa życia wiecznego. "Nawet jeśli życie zaprowadzi nas na pustynię, nawet jeśli staniemy oko w oko wobec pokus tego świata, mamy szansę podjąć walkę, by zmagać się o swoje prawdziwe oblicze, by demaskować zło. Mamy szansę wybrać między drogą Adama, drogą grzechu i drogą Chrystusa, drogą miłości. Chrystus nie pozostawia nas samych w tej walce i zmaganiu; staje wraz z nami, by być nam przewodnikiem i przyjacielem w naszej drodze do nieba, bo Złego pokonamy tylko złączeni z Chrystusem, wzmocnieni modlitwą i postem" (bp. Ryszard Kasyna).


Podczas jutrzejszej modlitwy nowennowej szczególnie polecam dzieło Dzielnych Niewiast, wszystkie uczestniczki comiesięcznych spotkań oraz czytelników bloga DN. Daj nam Panie obfitych owoców tegorocznego Wielkiego Postu.
(fot. christusrex.brzegdolny.pl)15 komentarzy:

 1. Matko , Proszę Cię wyjednaj mi dary Ducha Świętego zwłaszcza rozumu, mądrości, Matko wszystko Ty wiesz....

  OdpowiedzUsuń
 2. Maryjo proszę za kobiety, którym obiecałam modlitwę, umacniaj je MG

  OdpowiedzUsuń
 3. Opiece Matki Bożej Nieustającej Pomocy polecam zdrowie Twoje,Alicjo, oraz Ewy i Moniki, abyście w sobotę, zdrowe i radosne, mogły z nami wielbić Pana i dziękować naszej Matce za opiekę. O prowadzenie i światło Ducha Świętego na sobotnie spotkanie DN w Wwie dla o.Grzegorza.Za te Dzielne, które czynnie włączają się w przygotowanie tego spotkania - błogosław im Matko Przenajświętsza. Agn.

  OdpowiedzUsuń
 4. Matko Boża Nieustającej Pomocy proszę o zdrowie dla mojego męża, o właściwą diagnozę, pomyślne leczenie i uśmierzenie bólu. Proszę także o siły i cierpliwość dla siebie. Zawierzam Ci nas oraz wszystkie osoby, którym obiecałam modlitwę, zwłaszcza chorą Agnieszkę i Elę. E.

  OdpowiedzUsuń
 5. Matko dodaj sił i poprowadź bo już padam.

  OdpowiedzUsuń
 6. O dobre przeżycie Wielkiego Postu. O ducha wyciszenia i refleksji. O otwartość na Boże Słowo i jego prowadzenie. Panie prowadź mnie

  OdpowiedzUsuń
 7. Matko Najświętsza błagam Cię całym sercem o pokój w rodzinie i stałą pracę dla mnie i dla męża.Proszę o mądrość i postępy w nauce dla syna. Magdalena.

  OdpowiedzUsuń
 8. Maryjo pomóż Ewa

  OdpowiedzUsuń
 9. Matko Boża Nieustającej Pomocy, proszę Cię o Opiekę nad moją Siostrą Marią, która jutro wyjeżdża zagranicę. Proszę o szczęśliwą podróż i potrzebne łaski w czasie jej pobytu. Miej w Opiece wszystkich moich Bliskich i pomóż nam dobrze przeżyć czas Wielkiego Postu. Ela

  OdpowiedzUsuń
 10. Maryjo pomóż rozwiązać to, co wydaje się tak trudne do rozwiązania. Daj siłę wytrwać w tych trudnych chwilach mego życia Ewa

  OdpowiedzUsuń
 11. Matko Boża dziękuję za wysłuchiwanie moich próśb, proszę osłoń, ratuj, prowadź, Tobie się Matko oddaje, całą rodzinę, DN i każdego na mojej drodze życia. Cudowna Lekarko w chorobach módl się za nami, wspomóż szczególnie Kasię. Oddaje Ci Matko wszystkie relacje i te szczególnie sytuacje gdy nie wiem jak postąpić, co powiedzieć.
  Twoja Czcicielka.

  OdpowiedzUsuń
 12. Matko Nieustającej Pomocy, znów Ciebie proszę o pomoc, zawierzam Tobie moja córkę, jej rozterki, jej depresję, daj siłę, ulecz ja z przeszłości.
  oddaje Tobie sytuacje w pracy, pomóż rozwiązać kłopoty, Proszę o uzdrowienie, Oddaję Ci rodzinę Syna, dziękuje za wszystkie łaski które otrzymuję.

  OdpowiedzUsuń
 13. Matko Nieustającej Pomocy polecam ci swoją Rodzinę a zwłaszcza Małgosię, i dziękuję za dotychczasowe łaski...
  dzisiaj w modlitwie łączę się z Wami...
  leptir
  http://leptir-visanna7.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 14. Maryjo, proszę za Bartka, o wytrwanie w trzeźwości i radośc życia dla niego.

  OdpowiedzUsuń
 15. Maryjo polecam swoje zdrowie , pomóż mi , dziękuję za wstawiennictwo

  OdpowiedzUsuń