poniedziałek, 2 lutego 2015

Dzielne Niewiasty w wywiadzie dla miesięcznika "W Naszej Rodzinie"

Ostatnio wokół Dzielnych Niewiast zrobiło się medialnie. Jutro wyjazd do radia i telewizji, a kilka dni temu w ogólnopolskim miesięczniku "W Naszej Rodzinie" ukazał się artykuł autorstwa pani Natalii Podosek-Rakoczy, pt.: "Bądź dzielną niewiastą". Gazetę można przeglądnąć tutaj (artykuł znajduje się na str.  65-67). 

 A co w wywiadzie? M.in. odpowiedzi na takie pytania:
* Podobno w dzisiejszym świecie następuje kryzys męskości, ale myślę, że bierze się on z innego kryzysu – kryzysu bycia kobietą. Czy nie jest tak, że wiele kobiet ma problem z określeniem, kim tak naprawdę są, jaka jest ich prawdziwa natura i powołanie?
* Dla wielu osób stwierdzenie „dzielna niewiasta”, które przyjęliście za nazwę swojego dzieła, jest nieco staroświeckie… Kim w ogóle jest kobieta skrywająca się za tym określeniem?
 * Biblia pokazuje wiele kobiecych postaci – Deborę, Judytę, Rachel… Maryję – czy Pismo Święte może stać się inspiracją dla kobiety XXI wieku, jak w pełni realizować się w swojej kobiecości?
* Powstał blog, spotkania odbywają się już nie tylko w Krakowie, ale także w Warszawie i Wrocławiu – co jednak było iskrą, która roznieciła całe dzieło Dzielnych Niewiast?
* „Z całą pilnością strzeż swojego serca, bo życie ma tam swoje źródło…” przypomina Pismo Święte. Czy taki był cel powstania Dzielnych Niewiast – aby kobiety odszukały swoje serce, czyli własną tożsamość, pragnienia, swoje marzenia i tęsknoty?
(fot. tutaj)

6 komentarzy:

 1. Zapowiada się ciekawy wywiad. Trzeba kupić gazetę koniecznie;) Czy będzie jakiś zakup zbiorowy, żeby zredukować koszty przesyłki?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Można zamówić zbiorczo. Ustalimy to na najbliższym spotkaniu DN w Krakowie.

   Usuń
 2. Czy w ogóle ten miesięcznik jest dostępny poza zamówieniem przez internet? Ewa

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiem. Ale może w Warszawie tez zamówicie sobie razem, żeby był jeden koszt przesyłki?

   Usuń
 3. Już wiem - w Warszawie można kupić w księgarni Naszego Dziennika na ul, Solidarności - bez dodatkowych opłat. Ewa

  OdpowiedzUsuń
 4. Już jestem w posiadaniu" W naszej Rodzinie" - przywiozę na spotkanie w Warszawie Ewa

  OdpowiedzUsuń