piątek, 6 lutego 2015

Jutro kolejne spotkanie DN w Krakowie

Jutro (7 lutego 2015) odbędzie się kolejne spotkanie Dzielnych Niewiast w Krakowie. Listy zgłoszeniowe są już zamknięte. Przyjedzie 80 kobiet dzielnych niewiast z różnych części Polski. Choć sama nie będę jutro obecna na spotkaniu (pierwszy raz odkąd istnieją DN:), to mam w sercu ogromną radość z daru tego spotkania. Pozostaję z Wami w duchowej i modlitewnej łączności.

Plan dnia znajduje się: TUTAJ. Kolejne spotkanie DN-Kraków odbędzie się 14 marca (formularz zgłoszeniowy ruszy już w poniedziałek). Warsztaty marcowe to: pracy z emocjami I, masaż II, savoir vivre I, warsztaty teatralne, florystyka II.
Równocześnie informuję, że lutowe spotkanie DN-Warszawa, z powodu dużej liczby zgłoszeń, zostało rozszerzone o dodatkowy warsztat - teatralny (zapisy - tutaj).
Poniżej przedstawiam szczegółowy opis warsztatów oraz informacje o prowadzących.

Warsztaty DN- Kraków (14 marca):


1. Warsztaty pracy z emocjami 1 - Obejmują następujące zagadnienia: emocje - po co są, czego bronią, co sygnalizują? Trudne uczucia - jak sobie pomóc? Przykre uczucia po mojej stronie, problem po stronie drugiej osoby-czyli kto mówi, kto słucha? Inwentarz moich uczuć; odkryłam złość i co dalej...? 

PROWADZI: Ewa Fus-Kubacka - socjoterapeuta, nauczyciel, doświadczony realizator programów psychoedukacyjnych dla młodzieży i osób dorosłych. Posiada certyfikat Polskiego Stowarzyszenia Psychologów Praktyków. Trener Szkoły dla Rodziców i Wychowawców.  Rekomendacja na stronie www.ore.edu.pl

2. Florystyka 2  Będąc w zgodzie z porą roku zajmiemy się wielkanocnymi dekoracjami stołu w stylu wegetatywnym czyli bardzo bliskim naturze.  Będziemy pracować z roślinami cebulowymi, liśćmi, korą. Spróbujemy uchwycić moment odradzania, budzenia się tego, co było w ukryciu.   

PROWADZI:
Monika Kudłacz - dyplomowna mistrzyni florystyki, I wicemistrzyni Polski 2012, międzynarodowy sędzia sztuki florystycznej, współzałożycielka krakowskiej kwiaciarni City Flowers, wykładowczyni na studiach podyplomowych Florystyka na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. Aktywnie uczestniczy w życiu florystycznym Polski i Europy.

3. Masaż II – Grzbiet
PROWADZI: Agnieszka Bogunia- fizjoterapeutka z trzynastoletnim doświadczeniem. Ukończyła Studium Fizjoterapii, Akademię Wychowania Fizycznego w Krakowie oraz wiele kursów specjalistycznych (w tym międzynarodowych) zakończonych egzaminami uwierzytelniającymi. Przez 9 lat asystent Kliniki Rehabilitacji Wydziału Nauk o Zdrowiu UJ CM. Pracuje z pacjentami ze schorzeniami neurologicznymi, ortopedycznymi oraz z dziećmi ze skoliozą.

4. Savoir vivre I - Na czym polega elegancja kobiety (przedstawianie się, podawanie ręki, poprawna sylwetka, siadanie, chodzenie, np. dbając w dorosłym wieku o poprawny wygląd staramy się siadać na brzegu krzesła), styl i szykowność (zasada jak cię widzą- tak cię piszą), kobieta w domu, kobieta w pracy, jakie stroje na różne okazje, co do smokingu, co na cocktail. Zasady zachowania przy stole (pierwszeństwo przy stole, zachowanie w restauracji, mowa sztućców, komunikacja z kelnerem, jak radzimy sobie z jedzeniem dań nie jadanych na co dzień). Rodzaje przyjęć (cocktail, przyjęcie zasiadane, bufetowe, lampka wina, spotkania rodzinne). Cechy eleganckiego mężczyzny (całowanie w rękę, wejście do restauracji, wsiadanie do samochodu, stosowny ubiór – garnitur, frak, smoking, obuwie, palenie papierosów, wręczanie prezentów).

PROWADZI: Małgorzata Skwarska - specjalista dobrych obyczajów w turystyce, absolwentka i wykładowca w Wyższej Szkole Hotelarstwa Gastronomii i Turystyki w Warszawie. Wiedzę z zakresu protokołu dyplomatycznego zdobyła w Akademii Dyplomatycznej w Polskim Instytucie Spraw Międzynarodowych. Wykładowca w Szkole  Retoryki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Od kilku lat prowadzi autorski program dla młodzieży i studentów w siedzibie PAN-u w Jabłonnie zatytułowany "Piruet z łyżką i widelcem - zasady dobrego wychowania". Na co dzień wykonuje zawód pilota - przewodnika wycieczek zagranicznych.

5. Teatralne - Zajęcia będą dotyczyły m.in: sztuki zamiany Słowa na gest, gestu na obraz, obrazu na metaforę; sztuki budowania relacji - między postaciami "dramatu" i między uczestnikami "gry"; sztuki szukania idei w tekście dowolnym, czyli jak czytać, aby to  mogłoby być pokazane i przekazane. Przewidziana jest praca nad konkretnym tekstem.

PROWADZI: Marek Pasieczny - Absolwent Krakowskiej PWST na wydziale reżyserii dramatu. Współpracował z teatrami Krakowa – Teatrem Starym, Juliusza Słowackiego, Teatrem Ludowym; a także Teatrem Polskim w Poznaniu, Nowym w Łodzi, Współczesnym w Szczecinie. Od roku 2003 jest wykładowcą na Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie, a od 2004 na Uniwersytecie Jagiellońskim. Jest doktorantem Akademii Teatralnej w Warszawie.


Warsztaty DN- Warszawa (21 lutego)
(zgłoszenia i kontakt: tutaj)

1. Warsztaty pracy z emocjami 1 - Obejmują następujące zagadnienia: emocje - po co są, czego bronią, co sygnalizują? Trudne uczucia - jak sobie pomóc? Przykre uczucia po mojej stronie, problem po stronie drugiej osoby-czyli kto mówi, kto słucha? Inwentarz moich uczuć; odkryłam złość i co dalej...? 

PROWADZI: Ewa Fus-Kubacka - socjoterapeuta, nauczyciel, doświadczony realizator programów psychoedukacyjnych dla młodzieży i osób dorosłych. Posiada certyfikat Polskiego Stowarzyszenia Psychologów Praktyków. Trener Szkoły dla Rodziców i Wychowawców.  Rekomendacja na stronie www.ore.edu.pl

2. Teatralne - Zajęcia będą dotyczyły m.in: sztuki zamiany Słowa na gest, gestu na obraz, obrazu na metaforę; sztuki budowania relacji - między postaciami "dramatu" i między uczestnikami "gry"; sztuki szukania idei w tekście dowolnym, czyli jak czytać, aby to  mogłoby być pokazane i przekazane. Przewidziana jest praca nad konkretnym tekstem.

PROWADZI: Marek Pasieczny - Absolwent Krakowskiej PWST na wydziale reżyserii dramatu. Współpracował z teatrami Krakowa – Teatrem Starym, Juliusza Słowackiego, Teatrem Ludowym; a także Teatrem Polskim w Poznaniu, Nowym w Łodzi, Współczesnym w Szczecinie. Od roku 2003 jest wykładowcą na Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie, a od 2004 na Uniwersytecie Jagiellońskim. Jest doktorantem Akademii Teatralnej w Warszawie.


2 komentarze:

  1. Pozdrawiam Kraków i wszystkie DN!

    OdpowiedzUsuń
  2. Pozdrowienia dla DN w Krakowie :-) Ewa

    OdpowiedzUsuń