piątek, 26 czerwca 2015

Wakacyjna dedykacja

Dzisiaj zakończenie roku szkolnego 2014/2015. Można powiedzieć, że sezon wakacyjny rozpoczęty. Życzę Wam, by był on niezwykły dla każdej z Was. By przyniósł spełnienie dobrych marzeń, spotkanie wyjątkowych ludzi, odnalezienie poszukiwanego skarbu. Tym skarbem może być pokochanie swojej drogi życia, docenienie tego, co się ma, dostrzeżenie piękna w sobie i wokół siebie. Ale też nabranie dystansu do pędzącego świata, puszczenie mu oczka, uśmiechnięcie się do samej siebie. Bo szklanka zawsze może być do połowy pełna lub do połowy pusta...

Wakacyjną przygodę rozpoczynamy w kontekście niezwykłego Słowa, które przypada na dziś. Podeszli w wieku Abraham i Sara doświadczają spełnienia niemożliwego (Rdz 17,1.9-10.15-22). Oboje mają wątpliwości, oboje nie dowierzają: "Abraham, upadłszy na twarz, roześmiał się; pomyślał sobie bowiem: Czyż człowiekowi stuletniemu może się urodzić syn? Albo czy dziewięćdziesięcioletnia Sara może zostać matką?". Ale niemający granic Bóg odpowiada Abrahamowi: "Moje zaś przymierze zawrę z Izaakiem, którego urodzi ci Sara za rok o tej porze". Ewangelia daje potwierdzenie nieszablonowego i nieograniczonego działanie Boga (Mt 8,1-4): "A oto zbliżył się trędowaty, upadł przed Nim i prosił Go: Panie, jeśli chcesz, możesz mnie oczyścić. /Jezus/ wyciągnął rękę, dotknął go i rzekł: Chcę, bądź oczyszczony! I natychmiast został oczyszczony z trądu". Takich spotkań z Bogiem Wam życzę na te wakacje. Spotkań, po których nic nie już takie samo...
(fot.zmianywzyciu.pl)

13 komentarzy:

 1. Dziękuję, Alu. Właśnie dzisiaj zakończono ze mną umowę o pracę w szkole. Są spotkania po których już nic nie jest takie samo jak było...Niech Pan będzie uwielbiony także w tej przykrej i bolesnej sytuacji!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kiedy zamykają się jedne drzwi, Pan Bóg otwiera inne. Tego w życiu doświadczyłam wiele razy, tego jestem pewna.

   Nie potrafię dać teraz prostej recepty, co dalej...
   Obiecuję modlitwę.
   Byś miała wiarę Abrahama - wiarę w niemożliwe.

   Błogosław Panie obficie.

   Usuń
  2. Dzieki za modlitwę, Alu. :-) Nie oczekuje recept, a na pewno wiele nowych "drzwi" zostanie przede mną otwartych. W końcu kazda z nas jest umiowaną Jego córeczką, prawda? :-)

   Usuń
 2. Upominek muzyczny dla Wszystkich;)
  https://youtu.be/jlc7rWVvq2Q

  Pozdrawiam wakacyjnie;)
  aga

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Piękna. Dzięki Agnieszko;) Wszystkiego dobrego dla Ciebie

   Usuń
  2. Dzięki! Dla Ciebie również wszelkiego dobra;)
   aga

   "Pamiętaj, że idę przed tobą i przy tobie-każdego dnia."
   Jezus

   Usuń
 3. "Cukierki też będą"
  http://gosc.pl/doc/1277091.Cukierki-tez-beda

  Jezus mówi do mnie, do Ciebie....TRZYMAJ MOJĄ DŁOŃ I UFAJ! , a cukierki, w swoim czasie....też będą;)
  aga

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kucharczak jak zwykle niezawodny, Świetny artykuł.

   Usuń
 4. Boże daj mi nadzieję i wiarę w niemożliwe. Daj mi nadzieję, która mocniejsza będzie od mojego lęku. Życie jest trudne, inne niż się chce. Jak zatem żyć? Chcę uchwycić Ciebie, mocno.

  OdpowiedzUsuń
 5. Boże daj mi też nadzieję i wiarę w niemożliwe. Jezu trzymaj mnie mocno, nie opuszczaj mnie. Ewa

  OdpowiedzUsuń