środa, 24 czerwca 2015

Podsumowanie spotkania DN w Warszawie

Sprawozdanie przesłała Agnieszka, koordynator DN Warszawa: "20 czerwca odbyło się w Warszawie kolejne całodniowe spotkanie dzielnych niewiast. Nasze grono było tym razem bardzo kameralne, więc spotkanie miało podobny charakter. Rozpoczęło się ono o godz. 9.00 wspólną modlitwą poprowadzoną przez o. Grzegorza Ruszaja CSsR i diakonię muzyczną oraz przedstawieniem Ewy Fus-Kubackiej, prowadzącej warsztaty pracy z emocjami.

Podczas warsztatów od godz. 9.30 do 12.30, panie były wprowadzane w tak obszerny temat, jakim są nasze emocje, uczucia, potrzeby i pragnienia. Oprócz rozróżniania tego, co jest naszymi potrzebami a co zachciankami, odpowiedzi na pytania, czy nasze pragnienia są zaspokajane i jak ważne jest to dla naszych relacji, poznawałyśmy nasz sposób reagowania w chwili złości i jakie uczucia mogą się pod nią ukrywać.
(www.pl.wikipedia.org)


Po obiedzie nastąpiła chwila oddania Bogu chwały w uwielbieniu i dziękczynieniu, co wprowadziło nas w nastrój Eucharystii, tradycyjnie już sprawowanej w intencji solenizantek i jubilatek. Podczas wygłoszonej Homilii, o.Grzegorz odniósł się do Słowa Bożego na ten dzień, w którym Ewangelista prowokacyjnie nawołuje nas, aby nie troszczyć się o to, co po ludzku jest dla nas najważniejsze, ale spojrzeć na doskonałe dzieła Boże wokół i postawić Boga na pierwszym miejscu, i nie dzielić swojego serca między bożków.

Stało się to wstępem do Konferencji pt. „Samarytanka – od wiedzy o Jezusie do widzenia Pana”, wygłoszonej po mszy św. przez o.Grzegorza. Zachęcam wszystkie panie do pozostawienia w komentarzach swoich perełek z tej konferencji. Ja wyniosłam ich kilka, którymi chciałabym się krótko podzielić. Najbardziej zapadły mi w serce słowa „Trzeba Mu było przejść przez Samarię” (J 4,4), a przecież była prostsza i lżejsza droga, którą Jezus mógł podążyć do Galilei. Ale tak, jak to jest z nami, On wie, że tam jestem ja, ty, którzy potrzebujemy, aby objawił się nam i wskazał źródło wody żywej. Niepozorna prośba Jezusa jest nawiązaniem rozmowy i relacji, w której zadzieje się reszta.  My, jak Samarytanka, często zmieniamy temat w rozmowie z Jezusem, ale On jest cierpliwy i zna nasze najgłębsze pragnienia: relacji, pokoju, akceptacji, miłości, … „Jeśli tylko w sercu jest szczere pragnienie poznania Boga, On przychodzi”, i pozwala siebie zrozumieć, objawia prawdę o sobie. Tych perełek z Konferencji jest wiele i wszystkie one są dla mnie bardzo cenne.
Samarytanka zostawiła dzban i pobiegła do miasta opowiedzieć o Jezusie. Czy my też dzielimy się naszą wiarą? Podczas Adoracji o.Grzegorz zachęcił panie, aby wsłuchiwać się w słowa Jezusa, usłyszeć Jego pytania do nas. Jezus zna nasze podzielone serca i wie jakim bożkom służymy, i chce nam tę prawdę objawiać.

Ten dobry czas z Panem Jezusem zakończył się dzieleniem w grupach i wspólną kolacją, na której dokonaliśmy podsumowania spotkania.

Zachęcam panie do zapisywania się na dyżur adoracyjny przed Najświętszym Sakramentem w intencji dzieła dzielnych niewiast, o którym zapomniałam przypomniećL.

Jeszcze raz dziękuję wszystkim paniom za obecność, a o. Grzegorzowi za jego słowo do nas i opiekę duchową".


3 komentarze:

  1. Ja też dziękuję Panu Bogu i Wam, Drogie Dzielne w-wskie za wspólne przeżycie części duchowej.:-) Niech Pan błogosławi to dzieło, Prowadzących je i wszystkie jego Uczestniczki! Chwała Panu! B. :-)

    OdpowiedzUsuń
  2. A kiedy pojawią się tlumaczenia konferencji z majówki?

    OdpowiedzUsuń