środa, 24 czerwca 2015

Podsumowanie pierwszego spotkania DN Junior

Pierwsze spotkanie DN-Junior już za nami. Odbyło się 14 czerwca na krakowskim Podgórzu. Krótką relację przesłała jedna z mam obecnych na spotkaniu, Ania: 

"Pierwsze spotkanie Dzielnych Niewiast Junior odbyło się dnia 14 czerwca 2015 roku. Wzięło w nim udział około 20 dziewczynek w wieku od 6 do 16 lat. Spotkanie rozpoczęło się wspólną modlitwa, a następnie dziewczynki zostały podzielone na dwie grupy wiekowe: 6-12 lat oraz 13-16 lat, by wziąć udział w następujących warsztatach tematycznych: „Dobrze być sobą” oraz w zajęciach artystycznych. Podczas warsztatów młodsze dziewczynki przedstawiały swoje ulubione postaci bajkowe oraz zastanawiały się, dlaczego je wybrały. Próbowały także odpowiedzieć na następujące pytania: co to znaczy oceniać siebie i innych, co to są kryteria oceny, czy możemy podobać się sobie i innym oraz jak na mnie patrzy Bóg?
Tematyka warsztatów dla starszych dziewcząt dotyczyła zagadnień z konferencji dla kobiet „Odwaga bycia piękną” (Majówka dla kobiet 2015), jednak forma i treść była dostosowana do wieku dziewcząt uczestniczących w zajęciach. Warsztaty prowadziła Pani Beata Kołodziej, autorka książek, wierszy, bajek i opowiadań dla dzieci i młodzieży.


Na zajęciach artystycznych dziewczynki nauczyły się, że prostymi sposobami, pomagając sobie nawzajem potrafią zmieniać świat na piękniejszy. Następnie z szarego papieru i serwetek wyczarowały niespodzianki – przepiękne kwiatki oraz kapelusze. Warsztaty artystyczne prowadziła Pani Anna Kołodziej, studentka Terapii Zajęciowej z AWF Kraków.
W tym samym czasie co warsztaty, trwało równoległe spotkanie dla mam oraz babć dziewczynek, podczas którego konferencję nt. bycia lubianym przez Boga wygłosił ojciec Paweł Drobot CssR. W tym czasie była też możliwość Adoracji Najświętszego Sakramentu oraz spowiedzi.
Po warsztatach i krótkiej przerwie odbyła się Msza Św., a po niej wspólna kolacja oraz podsumowanie dnia. Dziewczynki także zaprezentowały wytworzone na warsztatach arcydzieła plastyczne oraz zatańczyły wspólnie dla mam i babć specjalnie przygotowany układ taneczny.

Dziękujemy wszystkim uczestniczkom za czynny udział w spotkaniu oraz organizatorom za przygotowanie tak pięknego i bogatego w wydarzenia dnia".

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz