poniedziałek, 29 czerwca 2015

A tymczasem w mateczniku...

A tymczasem w mateczniku Dzielnych Niewiast, czyli w parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy na krakowskim Podgórzu, zaszły spore zmiany. Dotychczasowy proboszcz parafii o. Andrzej Kukła CSsR (po lewej) został po siedmiu latach posługi przeniesiony do klasztoru w Warszawie. Jego miejsce zajął o. Ireneusz Byczkiwicz CSsR (po prawej), który do tej pory posługiwał w Toruniu, jako duszpasterz akademicki.

Dziękując o. Andrzejowi za otwartość i życzliwość, jaką zawsze darzył krakowskie Dzielne Niewiasty, życzę obfitości Bożego błogosławieństwa na kolejnym etapie kapłańskiej drogi. A że zazwyczaj na nasz widok, na ustach ojca pojawiał się szeroki uśmiech, życzę, by i w Warszawie Dzielnych Niewiast nie zabrakło.
Równocześnie w imieniu wszystkich Dzielnych Niewiast, pragnę w naszej społeczności przywitać o. Ireneusza i zapewnić o naszej cichej, wiernej modlitwie. Niech dobry Bóg błogosławi na czas posługi w królewskim mieście.
(fot.redemptorysci.krakow.pl)

4 komentarze:

 1. Dzięki Alu za informację. Ty zawsze na bieżąco;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tę informację akurat zawdzięczamy Ewie:) Pozdrawiam ciepło

   Usuń
  2. Tak, o.Andrzej witał nas jak ojciec w domu, z takim ciepłem i akceptacją, to było piękne . Niech Bóg błogosławi obficie. Pozdrawiam, z modlitewną pamięcią
   An.

   Usuń
 2. Mnie ojciec Andrzej kojarzy się z aparatem:) Zawsze pstrykał fotki jak do nas przychodził;)

  OdpowiedzUsuń