poniedziałek, 2 czerwca 2014

Wybieram czystość

Kard. Stanisław Dziwisz podczas wielkanocnego kazania wyraził szczere zaniepokojenie stanem Kościoła w Krakowie: "W Wielki Piątek ze smutkiem zauważyłem, że wiele lokali było otwartych i bynajmniej nie świeciło pustkami. Kusiły także czerwone światła w oknach" – mówił. To nie są jednorazowe sytuacje i nie tylko w Krakowie. Nie chodzi tylko o lokale z głośną muzyką w Wielki Piątek i dziewczyny z różowymi parasolkami na Floriańskiej czekające co wieczór na okazję. Obniżenie moralności oraz upadek wartości od wieków podtrzymujących naszą cywilizację, obserwuje się niemal wszędzie. Media (zarówno publiczne jak i komercyjne) prześcigają się w tym, by wypromować jak najbardziej kontrowersyjną postać. Jest społeczne przyzwolenie (a nawet nacisk) na to, by nienormalność nazywać normą, rozwiązłość wolnością, głupotę - tolerancją.

Dlatego w Krakowie powstała inicjatywa "Wybieram czystość" skupiająca społeczność, której zależy na obronie wartości chrześcijańskich - na obronie wiary, rodziny, człowieka. 6 czerwca (piątek) w Bazylice oo. Franciszkanów w Krakowie (pl. Wszystkich Świętych 5) odbędzie się wspólna modlitwa w obronie wartości i czystości i w intencji tych wszystkich, którzy się pogubili na ścieżkach życia. Organizatorzy zapraszają do wspólnego trwania przy Bogu - dawcy życia, pokoju i miłości. Pani Elżbieta Dudek - koordynator inicjatywy "Wybieram czystość" zaprasza do wspólnej modlitwy słowami listu: "Droga Siostro, Bracie, Wspólnoto! Obserwując otaczającą nas sytuację, nasze serca.
poważnie zaniepokoiła kwestia upadających moraliów w naszym mieście. Szczególny niepokój wzbudziły w nas kontrowersyjne miejsca, w których panoszy się grzech nieczystości, mnożąca się ilość klubów rozrywkowych, gdzie rozrywką nazywa się grzech. Od pewnego czasu wieczorami krakowski Rynek zamienia się w miejsce, po którym trudno przejść bez natknięcia się na promotorki klubów erotycznych. Pan poruszył nasze serca i wezwał do ogłoszenia Miłości wśród wszystkich jego dzieci, do przypominania o niezbywalnej godności osoby ludzkiej, o tym, że każde życie ludzkie jest warte męki, śmierci i zmartwychwstania Jego umiłowanego Syna. Głos Ducha Świętego zachęca nas do wspólnej modlitwy w tej intencji. Pragniemy, aby piątkowy wieczór 6 czerwca br. stał się przykładem realizacji tego wezwania.

Wspólnie chcemy stanąć w modlitwie przebłagania, prosić o przywrócenie świętości miastu, o doświadczenie Bożej Miłości dla wszystkich ludzi, których niszczy zło grzechu. Dlatego chcemy zaprosić na modlitwę, podczas której będziemy polecać ludzi pracujących w tego typu klubach, aby mogli znaleźć lepsze zajęcie. Chcemy też prosić Boga (również przez wstawiennictwo świętych i błogosławionych miasta Krakowa) w intencji małżonków, rodzin, młodzieży, pasterzy Kościoła, a także władz miejskich, służb publicznych oraz osób odpowiedzialnych za media i placówki edukacyjne. Wierzymy, że wspólna modlitwa może wiele!

Zapraszamy 6 czerwca (piątek) o godz. 19.00 na Mszę św. do Bazyliki Franciszkanów (Kraków, pl. Wszystkich Świętych 5). Natomiast w godz. 20.00-22.00 na modlitwę w auli bł. Jakuba (wejście od strony Plant). Razem chcemy polecać Bogu tą samą intencję, chcemy odpowiedzieć na Jego wezwanie do walki o każde Jego dziecko.

Kapłanów informujemy o możliwości koncelebry. Prosimy o przekazanie tej informacji do różnych miejsc i środowisk. Każdy jest zaproszony!

Wszelkich informacji chętnie udzieli koordynator wydarzenia, mail: elzbieta_d@hotmail.com lub tel.: 663 573 860. A także tu: https://www.facebook.com/wybieramczystosc

 Nie wahaj się, może właśnie z Twojego życia Pan chce uczynić swoje narzędzie...
Widziałem w Betel rzeczy straszliwe, bo tam Efraim uprawia nierząd, Izrael tam się plami. Dla ciebie, Judo, również rozpocznie się żniwo, gdy los narodu odmienię (Oz 6, 10-11)

 PS. Będziemy wdzięczni za potwierdzenie udziału w wydarzeniu.

Elżbieta Dudek
Koordynator inicjatywy „Wybieram Czystość”


3 komentarze:

 1. Wspieram modlitwą wszystkich organizatorów i inicjatorów tej akcji. Niech przyniesie obfite owoce.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dorothy Cummings na swoim blogu zrobiła wpis w podobnej tematyce - dotyczący czystości. Rewelacyjny wpis. O kobiecości, męskości, macierzyństwie, naszych rolach i sile jaką możemy sobie nawzajem dawać jako kobiety i mężczyźni dobrych, zdrowych relacjach. Zachęcam do lektury. Jedyną wadą tego wpisu jest to, ze jest on po angielsku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Link do tego wpisu:
   http://seraphicsinglescummings.blogspot.com/2014/06/the-reluctant-gatekeepers.html

   Usuń