środa, 10 kwietnia 2013

Podziękowania z Antwerpii

W Niedzielę Miłosierdzia Bożego polska wspólnota "Emaus" z Antwerpii zorganizowała międzynarodową modlitwę ku czci Miłosierdzia Bożego w katedrze antwerpskiej. To był wyjątkowy czas dla belgijskiej ziemi i dla wielu spragnionych serc. Bóg został uwielbiony pośród narodów! Alleluja! O tym wydarzeniu pisałam TUTAJ i TUTAJ. Wiem, że są osoby, które modliły się w tej intencji - wielkie Bóg zapłać!

A oto słowa podziękowania od wspólnoty Emaus: "Kochani, Serdeczne dzięki za modlitwę. Pan Bóg jest Wielki! Mimo iż w Belgii wiele osób wyjeżdża na dwutygodniowe wakacje, a ich środek w tym roku przypadł właśnie w Niedziele Miłosierdzia (co oznacza, że wiele osób było poza miastem lub poza krajem), to znów katedra w Antwerpii była pełna! Podobnie jak w ubiegłym roku modliło się z nami bardzo wiele, bo około 600 osób. Kolejna wspaniała wiadomość: wystawienie Najświętszego Sakramentu! Niemal w ostatniej chwili otrzymaliśmy pozwolenie, za co Bogu niech będą dzięki...Wszyscy odebraliśmy to jako naukę ufności.

Chór Taize (około 40osob) - tym razem w galowych strojach(!) wsparty przez około 20-osobowa grupę Polaków i przez 10-osobową orkiestrę zebraną przez Nathana - naszego przyjaciela Belga, który mówi po polsku- zaśpiewał najpiękniej jak potrafił (było dobrze).
Z Brukseli przyjechała na pomoc Siostra Hilde - franciszkanka, która czytała fragmenty Dzienniczka św. siostry Faustyny i Siostra Małgorzata - tak jak w ubiegłym roku przygotowała slajdy i wyświetlała wszystkie teksty i tłumaczenia na dużym ekranie.
Bardzo brakowało nam kapłanów, gdyż wielu wyjechało po Wielkanocy na krótki odpoczynek, niektórzy mieli juz inne plany jeszcze inni przeszkody. Poza Ojcem Marcinem(spowiedź), na którym zawsze możemy polegać jak na Zawiszy niemal w ostatniej chwili odpowiedział na nasze zaproszenie misjonarz Ojciec Cor Bekers i poprowadził modlitwę. Chwała Panu!
Jeszcze raz wielkie dzięki! Dobrze że jesteście!
Chrystus Zmartwychwstał !Alleluja!
W imieniu Wspólnoty Emaus – Marzena".

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz