niedziela, 28 kwietnia 2013

O serce zdolne do miłowania, proszę Cię Panie...

"Poznają żeście uczniami moimi, jeśli będziecie się wzajemnie miłowali" /J 13, 31-35/. Niełatwe to wezwanie. Czasem się wydaje, że nie zawsze się da, że nie wszystkich. Są przecież tacy, który nas krzywdzą, którzy, wyrządzili w nam wiele szkód, kłamstwem i zjadliwością próbując zniszczyć nasze dobre imię. Co wówczas? Czy pogodzić się z zadawanym mi bólem? Czy spotykać się i rozmawiać z osobami, które nas w życiu zraniły?

Jezus nie pozostawia złudzeń. „Abyście się wzajemnie miłowali' - to jedno z ostatnich Jego pragnień przed odejściem z ziemi. Myślał o wszystkich, o Judaszu także. Jezus zna nasze zranienia i krzywdy, zna historię naszego życia. Ale i do nas kieruje pełne troski
życzenie, byśmy miłował tak jak On. Także tych zdradzających nas i opuszczających w najtrudniejszych chwilach życia. Oni też mają głębokie zranienia, swoje osobiste frustracje, niezadowolenie - dlatego ranią. Szczęśliwi ludzie nie krzywdzą celowo innych. Spróbujmy dziś zawierzyć samych siebie oraz naszych bliźnich Jezusowi. Oddajmy Mu nasze opory w miłowaniu tych, którzy nas zranili. Prośmy o dar wzajemnej miłości. Panie, uzdrawiaj nasze serca, nasze zranienia, nasze relacje. Żeby inni, patrząc na nas widzieli, że jesteśmy Twoimi uczniami.

Wszystkim Czytelnikom bloga życzę pięknej, błogosławionej V niedzieli wielkanocnej!

3 komentarze:

 1. Czasami kochać to naprawdę nie jest prosto. Jeśli ktoś z Was jest delikatnie powiedziawszy zdenerwowany na kogoś ;-), lub ktoś Was bardzo zranił to może przyda się komuś taka modlitwa:
  ''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''
  O Panie napełnij mnie dziś,
  swą miłością, swą dobrocią, swoim pokojem.
  2X

  Panie naucz kochać mnie dziś,
  mój krzyż,
  Panie proszę naucz kochać mnie.
  2X

  O Panie naucz,
  O Panie naucz kochać mnie,
  Panie naucz mnie kochać,
  gdy czuję złość i gniew.
  2X

  ''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''
  PS: Zastanawiam się Alu czy mogę sobie pozwalać na takie przydługie komentarze, jeśli nie to zwróć mi uwagę na priv.
  dddak

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Aguś ja się tak bardzo cieszę z Twoich komentarzy, że mogę Ci jedynie podziękować i zachęcić do ich wpisywania bez względu na długość. One są ogromnie cenne.

   Dziękuję Ci też za modlitwę. Piękne uzupełnienie dzisiejszego wpisu i dzisiejszego dnia...

   Usuń
 2. oj tak, taka modlitwa zdecydowanie sie przyda:). Dzięki Aguś. Wczorajsze hasła nie pozostawiają złudzeń - choć ciężkie do realizacji czasami, to świadczą dobitnie o byciu Jego uczniami. Każdej z nas życzę wiele miłości i umiejętności naśladowania Jezusa w myślach, czynach i modlitwie!

  Ania A.

  OdpowiedzUsuń