wtorek, 2 kwietnia 2013

List od Moniki i Marcina Gajdów

Otrzymałam dzisiaj maila od Moniki i Marcina Gajdów. Zamieszczam w całości:
"Chrystus zmartwychwstał!!!
11 kwietnia (czwartek) o godzinie 20.00 nadamy audycję on - line rozpoczynającą nowy cykl tematyczny poświęcony zagadnieniom życia wewnętrznego: "Wprowadzenie do modlitwy kontemplacyjnej".
Czym jest (a czym nie jest) kontemplacja? Czy wszyscy chrześcijanie są do niej powołani? Czy modlitwa kontemplacyjna jest dobrze osadzona w tradycji Kościoła Katolickiego? A może jest to jakaś "niebezpieczna nowinka" niechrześcijańskiego pochodzenia? Czym modlitwa kontemplacyjna różni się od niechrześcijańskich praktyk medytacyjnych? Jak kontemplacja wpływa na życie psychiczne i rozwój osobisty? Czy jest jakiś związek pomiędzy modlitwą kontemplacyjną, a miłością samego siebie i bliźniego?
Jak w praktyce wygląda taka modlitwa? Po czym poznać, że jesteśmy wezwani do podjęcia kontemplacji? Jak zacząć? Na te i podobne pytania będziemy się starali odpowiadać w oparciu o Tradycję (szczególnie w oparciu o nauczanie doktorów Karmelu), Słowo Boże, Katechizm Kościoła Katolickiego. Słuchanie audycji nie wymaga logowania. Wystarczy kliknąć w porze audycji TUTAJ.

Zapraszamy Was także na rekolekcje "Nadeszły gody Baranka" odbywające się w pięknym miejscu w Brańszczyku, tuż nad samym Bugiem, w bardzo dobrych warunkach - naprawdę piękny czas dla par, które chcą odnowić swoją miłość - zostały ostatnie miejsca. Szczegóły znajdziecie TUTAJ 
Oczywiście zapraszamy Was na święto Przyjaciół Miłości Miłosiernej, tradycyjnie w długim weekendzie Bożego Ciała, tym razem w Warszawie. Jeśli chcecie zaczerpnąć oddechu w naszej duchowości "pustych rąk" - zgłaszajcie się prędko, bo miejsca bardzo szybko znikają. Szczegóły TUTAJ
Dziękujemy za wszelkie wyrazy wsparcia i ciepła, za Wasze świadectwa po przeczytaniu "Rozwoju" - aż chce się pisać następne książek.Ogarniamy wszystkich sercem i modlitwą. Monika i Marcin".

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz