piątek, 20 marca 2015

Rebeka, czyli ta, która pozwoliła Bogu uczynić się szczęśliwą

Pomimo później pory siedzę i nadrabiam moje blogowe zaległości. Ogromna dynamika i intensywność ostaniach dni sprawiły, że w blogowej przestrzeni zapanowała cisza (bo nie da się robić wszystkiego na raz). Trwające już od ubiegłego tygodnia i pochłaniające ogrom czasu przygotowania do kolejnej debaty w ramach Tarnowskiej Ligii Debatanckiej zakończyły się dopiero dzisiaj (dzięki Bogu sukcesem, który otworzył nam drzwi do półfinału). Po drodze był też angielski, który rozpaczliwie wołał o ostatnie szlify przed zaliczeniami; w środę trwające do wieczora warsztaty z komunikacji; a na koniec Lobotomia 3.0 - książka Wojciecha Sumlińskiego, na którą polowałam już od dłuższego czasu i która pochłonęła mnie bez reszty (szczerze polecam jej lekturę).

(fot.tutaj)

A co z tym wszystkim wspólnego ma Rebeka? Całkiem sporo. Bo to z nią chcę zakończyć ten szalony tydzień, przy niej odpocząć, z niej zaczerpnąć. Przyglądnąć się jak żyła, jaka była, co takiego stało się w jej życiu, że była tak bardzo szczęśliwa. Rebeka - kobieta niezwykła. Więcej informacji o niej będzie pojawiało się na bieżąco w trakcie trwania Kursu Rebeka, na który wybrałam się na weekend do Stryszawy. Pozostaję w duchowej i modlitewnej jedności z uczestnikami Kursu Nowe Życie, który w tych samych dnia odbywa się w Krakowie. Ciepło pozdrawiam wszystkie uczestniczące w nim dzielne niewiasty (szczególnie Monikę z Tarnowa, Agnieszkę z Warszawy i Monikę z Krakowa) oraz całą ekipę Kursu: SNE św. Piotra i Pawła, SNE Sursum Corda oraz Wspólnotę Redemptor z o. Pawłem Drobotem CSsR na czele. Przyjdź Duchu Święty i wylewaj się obficie. Chwalmy Pana!

13 komentarzy:

 1. Widać ten tydzień jest obfitujący w rozliczne rekolekcje. Dziś rozpoczął się zaś w Krakowie kurs Nowe Życie. Jest nas tutaj na nim sporo Dzielnych Niewiast. Proszę Was o modlitewne wsparcie dla nas, aby ten czas dany nam od samego Boga Ojca obfitował w liczne łaski.
  Monika

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Monika, pozdrawiam Cię ciepło i pamiętam o Was;)

   Usuń
 2. Być szczęśliwa jak Rebeka?;) Z Bogiem wszytko jest możliwe. Przepiękny kurs. Polecam się modlitwie i czekam na wieści ze Stryszawy;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Także pozdrawiam. A Kurs Rebeka polecam. Jest cudownie, odkrywczo, dobrze...

   Usuń
 3. Pamiętam także o Nowym Życiu i o. Pawle i wszystkich uczestnikach. Pozdrawiam dzielne niewiasty z kursy Nowe Życie;) As. (powyższy komentarz też ja, zapomniałam się podpisać)

  OdpowiedzUsuń
 4. Również pamiętam o kursie Nowe Życie. Wszystkich prowadzących, o. Pawła i wszystkich uczestników ogarniam modlitwą. Oczywiście także uczestników kursu Rebeka także ogarniam swoją modlitwą. Niech Dobry Bóg otacza Was Swoim Ojcowskim płaszczem. Ewa

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Ewo. Niech Pan błogosławi nam wszystkim obficie.

   Usuń
 5. Odnośnie Wojciecha Sumlińskiego - on jest niezwykłym człowiekiem, niezwykłym dziennikarzem. Książki jego to jedne z najcenniejszych pozycji opisujących rzeczywistość IIIRP oraz przyczyn dla której ta rzeczywistość jest taka, a nie inna. To trzeba wiedzieć i być świadomym zamiast wychodzić z założenia, że nic się nie da zrobić.

  Z ogromnym zainteresowaniem wysłuchałam (i obejrzałam) nagranie ze spotkaniem z panem Wojciechem w Klubie Ronina. Polecam:
  http://vod.gazetapolska.pl/8960-przeglad-tygodnia-w-klubie-ronina-o-aferze-marszalkowej

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na ostatnich warsztatach z Savoir Vivre'u pani Małgorzata powiedziała, że Dzielna Niewiasta to kobieta świadoma. Myślę, że powyższa informacja oraz informacje związane z naszym życiem społecznym i publicznym, które są zamieszane na tym blogu, bardzo wpisują się tę linię. Trzeba żebyśmy były świadome tego, co się dzieje wokół nas.

   "Lobotomia" powinna być lekturą obowiązkową, czytałam, polecam Spotkanie premierowe związane z tą książką, bardzo ciekawe, można obejrzeć pod linkiem:
   https://www.youtube.com/watch?v=qNLn4FZj7AE

   Jedną z trosk księdza Jerzego była troska o ład w życiu publicznym, społecznym i politycznym. Nie uciekał od tego tematu i myślę, że my też nie powinnyśmy. Dziękuję Ci Alu, że taki głos jest też tutaj.

   Usuń
  2. Dziękuję za Wasze komentarze i zamieszczone linki. Cieszę się, że informacje się przydają.
   Pozdrawiam ciepło.

   Usuń
 6. "Jedną z trosk księdza Jerzego była troska o ład w życiu publicznym, społecznym i politycznym.

  Nie uciekał od tego tematu i myślę, że my też nie powinnyśmy."

  Wielka przed nami odpowiedzialność

  An.

  OdpowiedzUsuń
 7. Alu, podziwiam Twą aktywność! Nie miałam pojęcia, ze jest coś takiego jak Liga Debatancka, a Ty i Twoim uczniowie biorą w tym udział. Brawo! My dziś czuwać będziemy przed Obrazem MB Jasnogórskiej. Prosimy o modlitwę, żeby to co przygotowała Agnieszka i diakonia muzyczna było godne tak Wielkiego Gościa. Mocno ściskam! B :-)

  OdpowiedzUsuń
 8. Kurs Nowe Życie to błogosławiony czas! Dziękuję Bogu za możliwość jego przeżycia. Naprawdę dużo się wynosi. Polecam! Pan wielkie rzeczy nam czynił. Niech będzie uwielbione Jego święte imię.
  Ania A.

  OdpowiedzUsuń