piątek, 27 marca 2015

Najdzielniejsza z dzielnych w Warszawie

W miniony poniedziałek Dzielne Niewiasty z Warszawy miały wyjątkowy dzień i wyjątkowe spotkanie z wyjątkową Dzielną Niewiastą. Oto krótka relacja przysłana z Warszawy:


(fot. archiuwum DN)

"Witamy Cię, nasza dobra Matko, w tym kościele, który daje nam schronienie i w naszych sercach, do których przychodzisz w tej peregrynacji.

W poniedziałek, 24 marca, Dzielne Niewiasty uczestniczyły w czuwaniu wieczornym przed kopią obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w kościele św. Benona w Warszawie. Dziękujemy o. Grzegorzowi Ruszajowi CSsR (opiekunowi duchowemu DN Warszawa) za zaproszenie do wspólnego przeżywania tego dnia. To był piękny i błogosławiony czas - czas rozważań słów naszego


papieża, św. Jana Pawła II, i modlitwy. Wizerunek Pani Jasnogórskiej wędruje po Polsce i w tym tygodniu Maryja, najdzielniejsza z dzielnych niewiast, była z nami. To było jak spotkanie w rodzinie: przyszłyśmy do niej, córki Naszego Ojca, jak ci wszyscy ludzie - dzieci Boże - spragnieni Jego miłości. Dziękowałyśmy za to, że dał światu tak kochającą Matkę, za naszego Zbawiciela. Bo to dzięki "fiat" Maryi głosimy dzisiaj Dobrą Nowinę, że Jezus Chrystus pokonał śmierć i Bóg odpuścił nasze grzechy przez Jego śmierć na Krzyżu. I tam - pod Krzyżem stała Matka Bolesna, nasza Czarna Madonna, przyjmując do swego serca nas wszystkich.

Nasza Matka Miłosierdzia, która jest dla nas wzorem zaufania Bogu i dojrzałej wiary, i wolności. Swoje "Niech się stanie wola Twoja" powiedziała z miłości - do Boga i do ludzi. Dziękujemy za ten czas, kiedy mogłyśmy oddać Jej cześć i uwielbić Jej Syna. Dziękujemy za to, że zawsze jest z nami i przyjmuje nasze lęki, zmartwienia, ból - z miłości do świata i swoich dzieci. Dziękujemy, że mogłyśmy oddać Jej wszystkie nasze intencje przyniesione w sercu oraz intencje dzielnych niewiast, które nie mogły być z nami. Uczmy się od Maryi służenia - Bogu i bliźniemu. Powierzajmy Jej opiece naszą Ojczyznę i nasze rodziny w codziennej modlitwie różańcowej.

O, Pani, ufność nasza
w modlitwy Twej obronie.
Chroń nas, chroń nas, Królowo Pokoju.
Zachęcam wszystkie dzielne niewiasty, aby dzieliły się z innymi radością z tego spotkania. Agnieszka Kałuża

2 komentarze:

  1. Był to niewątpliwie błogosławiony czas dla każdego kto w poniedziałek przybył do kościoła św Benona. Kolejna okazja - nie w Częstochowie na Jasnej Górze, ale tu w Warszawie, aby dziękować Maryi za opiekę nad nami i kolejny raz zawierzyć Jej bezgranicznie swoje życie z codziennymi radościami i smutkami.... Maryjo Wspomożycielko wiernych spraw, aby moja rodzina, parafia i cała Ojczyzna była rzeczywistym królestwem Twego Syna i Twoim. Amen Ewa

    OdpowiedzUsuń
  2. Cudownie, że działacie w Wawie!

    OdpowiedzUsuń