czwartek, 5 marca 2015

Fundacja PRO-PRAWO DO ŻYCIA

Fundacja Pro - Prawo do życia od stycznia 2012 roku organizuje kursy dla prolajferów, na których uczy jak skutecznie bronić życia. Do tej pory zorganizowano 48 kursów w których udział wzięło 639 osób. Tworzy w ten sposób "prolajfową" armię, która skutecznie działa w kwestii ochrony i szacunku do życia oraz zdrowia człowieka. Najważniejsze cele to Fundacji Pro - Prawo do Życia to: wspomaganie działań mających na celu ochronę życia ludzkiego od momentu poczęcia do naturalnej śmierci, zdrową i udaną prokreację, przeciwdziałanie zapaści demograficznej; umacnianie pozycji rodziny jako fundamentu relacji społecznych; wspieranie instytucji małżeństwa jako drogi do szczęścia; budowanie świadomości społecznej sprzyjającej świadomemu rodzicielstwu; wspieranie postaw rodzicielskich poprzez działania na polu wychowania, kultury, nauki; budowa systemu edukacyjnego, którego celem jest wychowanie do wolności i służby innym ludziom. W obliczu współczesnych zagrożeń dla rodziny, młodzieży i dzieci oraz wszechpanoszącego się genderyzmu, w tym brutalnej sekzualizacji dzieci i młodzieży (o tym więcej pisałam TUTAJ), mocno wspieram  działania Fundacji. O zagrożeniach z tej dziedziny pisałam w postach z zakładki bocznej: "Gender. Rewolucja seksualna".

Dzięki kursom Fundacji możliwe jest także otwieranie komórek lokalnych w poszczególnych miastach Polski. W najbliższym czasie kursy odbędą się 14 marca w Krakowie, oraz 28 marca w Tarnowie. Z racji, że data kursu w Krakowie pokrywa się z spotkaniem Dzielnych Niewiast, wszystkie zainteresowane odbyciem kursu zapraszamy do Tarnowa. Aby się zgłosić na kurs należy jedynie wypełnić formularz dostępny na stronie fundacji: TUTAJ. Więcej informacji o spotkaniu tarnowskim można uzyskać u pani Darii Halskiej pod numerem telefonu: 535307524 lub adresem: daria.halska@gmail.com.
W kwietniu natomiast Fundacja organizować będzie zbiórkę podpisów pod obywatelskim projektem o zakazie aborcji, o którym więcej można się dowiedzieć z rozmowy pani Kai Godek, prezes Fundacji z feministką Katarzyną Bratkowską TUTAJ. Jestem zachwycona poziomem wypowiedzi pani Godek. Piękna, mądra kobieta, potrafiąca rzeczowo i spokojnie rozmawiać. Zachęcam do obejrzenia.14 komentarzy:

 1. A w tę niedzielę (8 marca) zapraszamy na pierwszą pikietą antyaborcyjną w Tarnowie!!!
  Pikieta odbędzie się od 12.30 do 14.30 na Placu Sobieskiego, kto może niech przyjdzie
  monika

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Monika, podaj więcej szczegółów - kto prowadzi, kto będzie, kto został zaproszony?

   Usuń
 2. Pikietę poprowadzi krakowski oddział fundacji Pro-Prawo do życia we współpracy z tworzącym się oddziałem tejże fundacji w Tarnowie, jak również z kilkoma fajnymi młodymi ludzmi, którzy będą nam w tym pomagać.
  Pikieta ma na celu kształtowanie świadomości społecznej. Każdy moment jest dobry, by pokazywać prawdę o aborcji, ale święto kobiet to szczególny dzień w którym prawda o morderstwie, jakim jest abortowanie dziecka jest czymś najcenniejszym co możemy ofiarować kobietom.
  ZAPRASZAMY WSZYSTKICH, ZABIERZCIE RODZINĘ, PRZEKAŻCIE ZNAJOMYM
  monika

  OdpowiedzUsuń
 3. Polecam obejrzeć to:
  http://vod.gazetapolska.pl/9412-dzieci-pornobiznes-i-pieniadze-domagaj-sie-zmian

  I przyłączyć się do akcji Fundacji PRO-PRAWO DO ŻYCIA

  Pani Kaja w powyższym programie znakomita! Bezapelacyjnie swoją klasą kosi panią Bratkowską.

  OdpowiedzUsuń
 4. I może jeszcze to:
  http://www.fronda.pl/a/hanba-senat-poparl-konwencje-antyprzemocowa,48293.html

  Senat poparł ustawę antyprzemocową.

  OdpowiedzUsuń
 5. Brawo Małopolska! Poszerzajcie szeregi Pro-Prawo do życia, budźcie sumienia całej Polski.
  Coco Chanel powiedziała, że "kobieta po 20 ma twarz daną przez naturę, po 30 naznaczoną przez życie, a po 50 taką na jaką zasłużyła. Twarze obu pań skrajnie inne. Pani Godek piękna, czysta, kobieca, pani feministki Bratkowskiej stara, zawzięta, nie naturalna, widać jaki poziom moralności takie rysy twarzy ( u kobiet to szczególny "papierek lakmusowy").
  Ela zdz

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. coś w tym jest,
   pozdrawiamy serdecznie z Małopolski:)
   monika

   Usuń
  2. Elu, pięknie to spięłaś. Słowa Coco Chanel z wystąpieniem obu Pań....

   Usuń
 6. Jeszcze a propos gender... 14-15 marca w Warszawie komisja złożona m.in. z nauczycieli będzie decydować, jakie podręczniki mają zostać dopuszczone do nauki dla gimnazjalistów. Autorką jednego z nich jest synowa mojej koleżanki. Jest to podręcznik do języka polskiego "Bliżej Słowa" oparty o wartości chrześcijańskie. Konkurencyjne dla niego są w dużej mierze te promujące ideologię gender... Proszę o modlitwę w tej intencji... et

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przypominają mi się tu słowa Gabriele Kuby z majówki 2013, że genderyści mają jeden cel - wejść w urzędy, szkoły, docierać tam, gdzie zapadają decyzje. I to się dzieje.Cel jest skutecznie realizowany. I potrzeba ogromu naszej modlitwy oraz czynnej postawy, by temu przeciwdziałać.

   W sobotę 14 marca mamy spotkanie DN w Krakowie. Polecę szczególnej modlitwie tę intencję.

   Dziękuję Ewa. Pozdrawiam ciepło

   Usuń
  2. Dzięki, Alu:) Miałam taką cichą nadzieję... zwłaszcza, że termin pokrywa się z naszym spotkaniem. Gender tak właśnie wchodzi, po cichu i bocznymi drzwiami, do przedszkoli i szkół, powoli i wytrwale zmieniając "naszą" świadomość... et

   Usuń
 7. Działajcie dziewczyny, bo zobaczcie co w Hamburgu serwują przedszkolakom:
  http://niezalezna.pl/64842-transwestyta-w-przedszkolu-czyli-nowe-standardy-edukacji

  Boże błogosław nam i chroń

  OdpowiedzUsuń
 8. Budujące jest to:
  http://www.fronda.pl/a/150-szkol-i-przedszkoli-wolnych-od-gender,48341.html
  Hurrra!!!

  OdpowiedzUsuń
 9. A mniej budujące to:
  http://www.fronda.pl/a/lgbt-zada-postepu-milosc-to-wiecej-niz-zwiazek-dwojga,48320.html

  Małżeństwo 3 facetów. Robi mi się niedobrze jak widzę to zdjęcie.

  OdpowiedzUsuń