wtorek, 10 marca 2015

Nauka daje nam wiedzę, wiara - sens

Jeśli nie oglądaliście, to zachęcam - TUTAJ (szkoda tylko, że nie da się wyłączyć lektora, bo niestety przeszkadza). 


W ten kontekst wpisuje się ciekawy artykuł z Gościa Niedzielnego:
Profesor w kosmosie o ks. prof. Michale Hellerze. „Spośród moich licznych fascynacji dwie okazały się szczególnie uporczywe i odporne na upływanie czasu – nauka i religia. Moją wadą jest to, że jestem zbyt ambitny. Zawsze chciałem robić tylko rzeczy najważniejsze. A czy może być coś ważniejszego od nauki i religii? Nauka daje nam Wiedzę, a religia daje nam Sens. I Wiedza, i Sens są niezbędnymi warunkami godnego życia. I jest paradoksem, że obie te wartości często pozostają w konflikcie” (ks. prof. Michał Heller).
(fot.tutaj)
4 komentarze:

 1. Oglądałam i polecam z całego serca. Film potwierdza tezę prof. M.Hellera, że nauka nie wyklucza wiary, ale obie pozostają w konflikcie, a w ten konflikt wpisuje się człowiek i jego egzystencja. Film ambitny, zmuszający do stałej uwagi i nasuwający sporo refleksji nad sensem życia. W roku 2014 pobijał wszelkie rekordy w rankingach filmów o tematyce religijnej.
  Ela zdz

  OdpowiedzUsuń
 2. Rewelacyjny film! Dzięki

  OdpowiedzUsuń
 3. Polecam siebie i Dzielne Niewiasty na najbliższy czas. Duchu święty przyjdź i daj mądrość, otwieraj moje usta. Uczyń świadectwem i narzędziem.

  OdpowiedzUsuń
 4. nie oglądałam jeszcze bo niebawem będzie wyświetlany w kinie w Tarnowie i chętnie się na niego wybiorę
  monika

  OdpowiedzUsuń