czwartek, 29 maja 2014

O chłopcu, z którego zrobiono dziewczynkę

Ten film ukazuje smutną i tragiczną historię chłopca Davida Reimera, który w wyniku nieszczęśliwego wypadku utracił swoje narządy. Sytuację tę wykorzystał współczesny psycholog, twórca teorii gender - John Money (1921-2006). Zakładał on, że tożsamość płciowa nie jest zależna od genów lecz jest wyłącznie rolą społeczną i kwestią wychowania. By udowodnić swoje tezy, wmówił zrozpaczonym rodzicom, że chłopca za pomocą odpowiednich zabiegów chirurgicznych można 'przerobić' na dziewczynkę i w takiej płci go wychowywać. Eksperyment zakończył się tragicznie.
Historia ta obala koronne argumenty ideologii gender.

3 komentarze:

  1. Słyszałam o tej historii, mówiła o niej chyba Gabriele Kuby na majówce w ubiegłym roku. Dobrze że się tu pojawił, muszę obejrzeć.

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja polecam jeszcze jeden artykuł, nie o tym chłopcu lecz o podobnej tematyce http://www.fronda.pl/a/nasz-news-wpadka-dziennikarki-newsweeka,38015.html

    OdpowiedzUsuń
  3. Piękne dziecko, któremu pseudouczeni zniszczyli życie. Czy ten cały Money został rozliczony z tej zbrodni? Bo przecież jeszcze żył, gdy okazało się że jego teoria to mistyfikacja.

    OdpowiedzUsuń