wtorek, 30 lipca 2013

Zapraszamy na spotkanie DN do Krakowa

Najbliższe cykliczne spotkanie Dzielnych Niewiast grupy krakowskiej odbędzie się 7 września przy ul. Zamoyskiego 56. "Dzielne Niewiasty" to przestrzeń dla kobiet każdego stanu i wieku, którym zależy na wieloaspektowym rozwoju własnym - duchowym, emocjonalnym, intelektualnym, estetycznym.

Spotkania składają się z dwóch części - przedpołudniowych warsztatów (wizaż, praca z emocjami, choreoterapia, savoir-vivre) oraz popołudniowego bloku duchowego, tzw. duchowego wizażu. Celem jest kompleksowe ujęcie kobiety oraz pomoc w jej pełnym zharmonizowaniu. Zapraszamy serdecznie zainteresowane Panie.
O szczegółach związanych z DN można dowiedzieć się z audycji w Radiu Kraków TUTAJ
oraz w Radiu Nowohuckim - TUTAJ, do których byłyśmy zaproszone.

Warsztaty są nam bardzo potrzebne - wiele pomagają odkryć, wiele uczą, otwierają nowe przestrzenie. Ale jednak najważniejszym naszym wizażystą, psychologiem i terapeutą jest Jezus Chrystus. To On ma moc przemiany naszych kobiecych serc, to On odradza w nas to co czyste i piękne, daje radość życia i siły do zachowania wewnętrznej dyscypliny. Prawdziwe piękno wymaga pielęgnacji - nie tylko w gabinecie kosmetycznym, ale przede wszystkim przed Najświętszym Sakramentem, na uwielbieniu, przy konfesjonale.


PLAN SPOTKANIA:
 Od 7:45 czynna jest recepcja.
O 8:00 w kaplicy będzie odmówiony różaniec (nabożeństwo pierwszosobotnie).
O 9:00 przywitanie uczestniczek i prowadzących oraz krótkie przedstawienie się każdej z Pań.
9:30 - 12:30 - czas warsztatów (wizaż I, emocje I, choreoterapia II, savoir vivre I - szczegóły poniżej).
13:00 - Obiad
14:00 - Modlitwa
14:30 - Eucharystia
15:30 - Konferencja (o. Paweł Drobot CSsR zacznie konferencją otwierającą rekolekcje uzdrowienia wewnętrznego)
16:30 - Adoracja
17:30 - Dzielenie w grupach
18:30 - Kolacja i podsumowanie dnia


Charakterystyka warsztatów:

Wizaż I - to określenie typu kolorystycznego każdej z uczestniczek, sposób doboru barw oraz zasady łączenia kolorów. Prowadzi: Elżbieta Michalska.

Choreoterapia II - terapia tańcem i ruchem. Kobiety dziś mają wszelkie możliwości, by dbać o swoje ciała: pielęgnują, ozdabiają, rzeźbią figurę w salach fitness. Jednak pomimo tylu możliwości, dzięki którym Twoje ciało wydaje Ci się piękniejsze i sprawniejsze czujesz w nim "u siebie"? Zajęcia to zachęta do "skontaktowania się" ze swoim ciałem, to zaproszenie do takiej pracy z nim, dzięki której będziesz mogła bardziej zrozumieć swe kobiece ciało, by coraz bardziej je zamieszkiwać... Prowadzi: Alicja Libura-Gil. 

Warsztaty pracy z emocjami obejmują zagadnienia: emocje i uczucia - po co są, czego bronią, co sygnalizują? trudne uczucie - jak sobie pomóc? Trudne uczucia po mojej stronie, problem po stronie drugiej osoby- czyli kto mówi, kto słucha? "Nie jest miłością to, co czujesz, ale to co postanawiasz "- uczucia a wola. Hierarchia uczuć potrzeb i wartości- co  mają coś ze sobą wspólnego? Inwentarz mojej złości. Prowadzi: Ewa Fus-Kubacka. 

Savoir vivre I - dotyczy tematów: na czym polega elegancja kobiety (przedstawianie się, podawanie ręki, poprawna sylwetka, siadanie, chodzenie, np. dbając w dorosłym wieku o poprawny wygląd staramy się siadać na brzegu krzesła), styl i szykowność (zasada jak cię widzą- tak cię piszą), kobieta w domu, kobieta w pracy, jakie stroje na różne okazje, co do smokingu, co na cocktail.
Zasady zachowania przy stole (pierwszeństwo przy stole, zachowanie w restauracji, mowa sztućców, komunikacja z kelnerem, jak radzimy sobie z jedzeniem dań nie jadanych na co dzień).
Rodzaje przyjęć (cocktail, przyjęcie zasiadane, bufetowe, lampka wina, spotkania rodzinne).
Cechy eleganckiego mężczyzny (całowanie w rękę, wejście do restauracji, wsiadanie do samochodu, stosowny ubiór – garnitur, frak, smoking, obuwie, palenie papierosów, wręczanie prezentów).
Jako ciekawostkę, na zakończenie: wszystko o diamentach! Prowadzi: Małgorzata Skwarska. 

_________________________________________________

Serdecznie zapraszamy wszystkie zainteresowanie Panie na spotkanie!  Formularz zgłoszeniowy: TUTAJ.

W związku z tym, ze naszym celem jest kompleksowe ujęcie kobiety - coś dla ciała, psychiki, ale też dla ducha, NIE PRZYJMUJEMY ZGŁOSZEŃ NA SAME WARSZTATY PRZEDPOŁUDNIOWE. Prosimy o uszanowanie tej decyzji.
__________________________________________________

Kolejne spotkania odbędą się:
12 października 2013 (druga sobota miesiaca)
9 listopada 2013 (druga sobota miesiąca)
7 grudnia 2013
4 stycznia 2014
1 lutego 2014
1 marca 2014
5 kwietnia 2014
2-4 maja 2014 (Majówka z Dorothy Cummings)
7 czerwca 2014

We Wrocławiu spotkanie odbędzie się 28 września 2013.
___________________________________________________

Poprzednie spotkania (oraz zdjęcia) Dzielnych Niewiast są opisane w zakładce bocznej "Dzielne Niewiasty - spotkania" oraz pod linkami:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz