piątek, 26 lipca 2013

Pierwsza edycja Festiwalu EMANACJE

Festiwal EMANACJE  to 80 wydarzeń, koncertów i spektakli operowych uświetniających jubileusz 80. urodzin Krzysztofa Pendereckiego, patrona Europejskiego Centrum Muzyki w Lusławicach (TUTAJ).

Na stronie Europejskiego Centrum Muzycznego o festiwalu można przeczytać: "Festiwal Emanacje to wyjątkowe wydarzenie muzyczne na mapie Małopolski – 80 koncertów zlokalizowanych w najciekawszych i najpiękniejszych zakątkach całego regionu! Od czerwca do listopada 2013 roku w każdy weekend mogą Państwo uczestniczyć w koncertach festiwalowych, wybierając najdogodniejszą lub najciekawszą dla Państwa lokalizację. Festiwal Emanacje rozbrzmiewać będzie w ponad 40 miejscach w całym Województwie Małopolskim – od sal koncertowych w największych miastach regionu, poprzez najpiękniejsze zamki, dwory i pałace, po unikalne, drewniane wnętrza  niewielkich kościołów, skansenu czy Muzycznej Owczarni.

Europejskie Centrum Muzyki w Lusławicach
Wśród wykonawców Festiwalu Emanacje proponujemy zarówno młodych, utalentowanych
wykonawców (Agata Szymczewska, Rafał Kwiatkowski, Maria Machowska, Łukasz Kuropaczewski, Bartłomiej Kokot, Jagoda Krzemińska), jak i głośne debiuty ostatnich lat – nagrodzone Paszportem Polityki TWOgether Duo czy Atom String Quartet dwukrotnie uhonorowany Fryderykiem. Równocześnie, Festiwal Emanacje prezentuje artystów rozpoznawalnych wśród melomanów na całym świecie (Kaję Danczowską, Agnieszkę Rehlis, Łukasza Długosza, Michała Dworzyńskiego, Jerzego Maksymiuka, Jacka Muzyka czy Tomasza Stańkę), jak również czołowe polskie zespoły: Motion Trio, Zespół Śpiewaków Miasta Katowice Camerata Silesia, Lutosławski Quartet, Orkiestrę Akademii Beethovenowskiej, a także Chór i Orkiestrę Filharmonii Krakowskiej oraz zespoły Opery Wrocławskiej, Opery Bałtyckiej i Opery Krakowskiej.

Sercem Festiwalu Emanacje jest siedziba Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach, w której w każdym tygodniu czekać będą na Państwa nowe propozycje koncertowe.
Zapraszamy do zapoznawania się z kalendarzem wydarzeń na festiwalowej stronie www.emanacje.pl oraz w zakładce LATO w kalendarium wydarzeń Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego". Więcej informacji TUTAJ oraz TUTAJ.

80 festiwalowych wydarzeń 2013
Polecam serdecznie udział w tych wydarzeniach. Na większość koncertów wstęp jest bezpłatny (poza Operą Krakowską i Filharmonią Krakowską). Koncerty  (od 29 czerwca do 16 listopada) odbywają się m.in w.:

- Lusławicach (sala koncertowa),
- Książu Wielkim (Pałac Myszkowskich),
- Nowym Wiśniczu (Zamek w Nowym Wiśniczu),
- Dębnie (Zamek w Dębnie),
- Tarnowie (Ratusz),
- Gorlicach (Dwór Karwacjanów),
- Wieliczce (Muzeum Żup Krakowskich), 
- Krakowie (Willa Decjusza, Opera Krakowska, Filharmonia Krakowska),
- Niepołomicach (Zamek Królewski),
- Trzebini (Dwór Zieleniewskich),
- Zakopane (Willa Atma, Kościół Św. Rodziny, Kościół Św. Krzyża),
- Krzeszowicach (Pałac Vauxhall),
- Brzesku (Pałac Goetzów),
- i wieli innych.

1 komentarz: