wtorek, 23 lipca 2013

Rakotwórcza słodycz

O aspartamie (popularnej substancji słodzącej) na tym blogu już było (TUTAJ). Wczoraj jednak Klaudia przesłała mi maila z linkiem do filmu pt. "Rakotwórcza słodycz" i sugestią, by go tu zamieścić. Zachęcam do obejrzenia.

Film opisany jest następująco: "Ze wszystkich dostępnych na rynku, Aspartam jest najbardziej niebezpieczną substancją dodawaną do żywności. Aspartam jest nazwą techniczną nazw handlowych: NutraSweet, Equal, Spoonful, and Equal-Measure. Na produktach spożywczych oznaczany jest kodem
E951.
Powszechnie dziś używany sztuczny słodzik, aspartam, uznać można za kamień milowy w historii przemysłu dietetycznego, który powoduje nowotwory mózgu, ślepotę i choroby układu limfatycznego. Od wprowadzenia aspartamu na rynek w 1983 roku tylko w USA wzrosła o 60% liczba przypadków nietypowych nowotworów mózgu, a osób cierpiących na cukrzycę o 30%. Wielu lekarzy zaczęło uświadamiać sobie, że coś jest nie w porządku. Jednak FDA odpowiadała, że aspartam to jeden z najdokładniej przetestowanych dodatków spożywczych na świecie.
W materiale ukazane są wywiady z lekarzami, prawnikami, ludźmi z problemami zdrowotnymi związanymi z aspartamem oraz adwokatami. Długoterminowe użycie tej substancji może stworzyć tykającą w organizmie bombę czasową, w ogromnym zakresie chorób neurologicznych".

3 komentarze:

 1. Wiedziałam o tym, ale dobrze przypominać sobie takie informacje co jakiś czas. Dzięki dziewczyny! Osobiście proszę o więcej takich tematów zdrowotnych - sama się nimi bardzo interesuje, ale myślę, że wielu czytającym bloga mogą się one także bardzo przydać.

  Ania A.

  PS. Czy Julian jest już z nami?

  OdpowiedzUsuń
 2. Wciąż nie;) To powolny chłopczyk. Dam znać jak się urodzi.

  OdpowiedzUsuń
 3. Proponuję sprawdzać skład chemiczny art. spożywczych i farmaceutyków. Jak moje dziecko było małe i chorowało to pani doktor przepisała mi Singular w którym jest aspartam w składzie, nigdy go nie kupiłam, przez jakiś czas podawałam zamienniki, które go nie mają, a teraz po porządnym uodpornieniu i oczyszczeniu nie podaję leków. Dzieci po aspartamie są często agresywne, a rodzice nie wiedzą co się dzieje.
  KW

  OdpowiedzUsuń