sobota, 6 lipca 2013

Dzisiaj pierwsza sobota miesiąca...

Dzisiaj pierwsza sobota miesiąca. Zazwyczaj gromadziłyśmy się w ten dzień w Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Krakowie. Dziś jednak, ze względu na czas wakacyjny, spotkania Dzielnych Niewiast niema. Dlatego tym bardziej zachęcam wszystkie Dzielne do duchowej jedności i trwania na modlitwie za siebie nawzajem. By Maryja - najpiękniejsza i najdzielniejsza z niewiast wypraszała nam wszelkie potrzebne łaski do dobrego, mądrego i szlachetnego życia. Zachęcam do odprawienia nabożeństwa pierwszoosobowego.

Nabożeństwo pierwszych sobót jest nabożeństwem wynagradzającym w Kościele katolickim. Stanowi część orędzia objawień fatimskich.
10 grudnia 1925 Maryja powiedziała do Łucji: "Córko moja, spójrz, Serce moje otoczone cierniami, którymi niewdzięczni ludzie przez bluźnierstwa i niewdzięczność stale ranią. Przynajmniej ty staraj się nieść mi radość i oznajmij w moim imieniu, że przybędę w godzinie śmierci z łaskami potrzebnymi do zbawienia do tych wszystkich, którzy przez pięć miesięcy w pierwsze soboty odprawią spowiedź, przyjmą Komunię Świętą, odmówią Różaniec, i przez piętnaście minut rozmyślania nad piętnastu tajemnicami różańcowymi towarzyszyć mi będą w intencji zadośćuczynienia".


Zasady odprawiania nabożeństwa:

1. Spowiedź w pierwszą sobotę miesiąca. Zalecane, aby spowiedź odbyła się w pierwszą sobotę, nie jest to jednak warunek konieczny. Należy być jedynie w stanie łaski uświęcającej, przyjmując Komunię Świętą.
2. Komunia Święta w pierwszą sobotę miesiąca.
3. Odmówienie różańca wynagradzającego w pierwszą sobotę miesiąca. Wystarczy odmówić jedną część różańca (5 tajemnic).
4. Piętnastominutowe rozmyślania nad piętnastoma tajemnicami różańcowymi w pierwszą sobotę miesiąca. Jest to najbardziej istotny składnik nabożeństwa.

Więcej o nabożeństwie pierwszosobotnim piałam TUTAJ 

3 komentarze:

  1. Transmisja na żywo z warszawskiego spotkania Jezus na stadionie: http://dobremedia.org/
    MZ

    OdpowiedzUsuń
  2. A ja poszłam wieczorem na mszę św. w Kościele Farnym w Łańcucie, a po
    mszy św. była procesja po ulicach miasta i odmawianie różańca z pięknymi rozważaniami. Polecałam Maryji sprawy DN. Z Bogiem - MG

    OdpowiedzUsuń