środa, 10 lipca 2013

Życie i śmierć są w mocy języka

Dziś Pani Irena Neumueler, założycielka Fundacji Satus Feminae (TUTAJ) przesłała zaproszenie na na warsztaty dotyczące mocy języka, które odbędą się 13 lipca w Gdańsku. Zamieszczam zaproszenie:

"Zapraszam do udziału w warsztatach dla dusz - Życie i śmierć są w mocy języka, w dniu 13 lipca 2013 w godz. 9.30 – 14.00. Biblia mówi, że wszelka zła mowa (oskarżenie, narzekanie, szemranie, złorzeczenie, krytyka) ma bardzo negatywny wpływ na nasze życie. Kiedy używamy języka ku złemu, sprowadzamy śmierć i przekleństwo, a blokujemy życie i błogosławieństwo. Dlatego od każdego z nas zależy jaki użytek zrobimy z własnego języka. Będziemy mieli okazję „naprawić” skutki złej mowy naszej wypowiadanej nad sobą i słów „śmiercionośnych” innych osób wypowiadalnych pod naszym adresem. W załączniku znajduje się dokładny opis warsztatu. Zachęcam do udziału i bardzo proszę o przekazanie informacji o warsztacie innym zainteresowanym osobom. Serdecznie pozdrawiam. Irena Neumueler, InSpe INSPIRACJA I ROZWÓJZałącznik:

Warsztat dla duszy
Życie i śmierć są w mocy języka
13 lipca 2013
           
W życiu duchowym istnieje prawo siewu – „to co siejesz, to zbierać będziesz”. Otrzymujemy to, co wyznajemy swoimi ustami, ponieważ wypowiadane słowa mają moc sprawczą.
Biblia mówi, że wszelka zła mowa (oskarżenie, narzekanie, szemranie, złorzeczenie, krytyka) ma bardzo negatywny wpływ na nasze życie. Kiedy używamy języka ku złemu, sprowadzamy śmierć i przekleństwo, a blokujemy życie i błogosławieństwo. Złe słowa wypowiadane również na swój temat, to droga do autodestrukcji, są „prorokowaniem” nad sobą. W konsekwencji obciążają nas i mogą stanowić przeszkodę do życia w sposób wolny i pełny. Podobnie skutkuje zła mowa innych osób skierowana pod naszym adresem.
Od Ciebie zależy jak będziesz korzystać z języka, czy wybierzesz życie – afirmację, czy negację. Jaki więc użytek chcesz zrobić z języka i jakie słowa wypowiadać? Jak przeciwstawiać się skutkom złej mowy innych? W jaki sposób korzystać z mocy i chwały Bożej, aby doświadczyć uzdrowienia?
Jeżeli zmęczyło Cię już to, że kręcisz się w kółko i nie możesz dojść do zamierzonego celu i czujesz obciążenie negatywnego myślenia i złej mowy, to ten warsztat jest dla Ciebie.

DLA KOGO?
Zapraszam kobiety i mężczyzn w każdym wieku, którzy chcą zmienić swój sposób myślenia i używania języka; chcą uwolnić się od skutków złorzeczeń, przekleństw i złej mowy wypowiadanej przeciwko sobie i innych osób pod swoim adresem.

POZNASZ / DOWIESZ SIĘ
co na temat języka i złej mowy mówi Biblia
co to znaczy, że słowa mają moc i w jaki sposób zmieniają się w przekleństwa
jakie są skutki ducha narzekania, szemrania i krytyki (przykład Izraelitów na pustyni oraz Miriam, siostry Mojżesza i Mikal, żony Dawida)
jakie złe komunikaty blokują w Tobie życie w pełni
dlaczego przechodzisz przez próby i doświadczenia
dlaczego te same problemy wciąż wracają do Ciebie
gdzie tkwi przyczyna Twoich problemów i jakie negatywne skutki przynosi Tobie narzekanie, szemranie, krytyka, osąd
jak usłyszeć Boży głos w problemach i jak je rozwiązać
w jaki sposób wypowiedzi kształtują rzeczywistość
jak obronić się przed złą mową innych osób
jak zmienić złe nawyki w mówieniu
czym jest dobre wyznanie i ogłaszanie zwycięstwa
CELE
rozpoznać różnicę pomiędzy FAKTEM a PRAWDĄ płynącą ze Słowa Bożego
odrzucić kłamstwa i fałszywe przekonania o sobie i swoim życiu
odnowić umysł i przyjąć nowy rodzaj myślenia
nauczyć się panowania nad swoim językiem i korzystać z mocy i chwały Bożej

PROWADZENIE
Irena Neumueler - teolog, pedagog, doradca, trener rozwoju osobistego.
Ukończyłam studia doktoranckie na UKSW w Warszawie. Jestem pomysłodawczynią i autorką programu kobiecych spotkań i prezesem Fundacji Status Feminae; właścicielką firmy InSpe INSPIRACJA I ROZWÓJ. Od wielu lat zajmuję się formacją duchową, mam doświadczenie duchowego towarzyszenia i wspierania w rozwoju drugiego człowieka.

MIEJSCE i CZAS
Gdańsk Oliwa, ul. Bp. Edmunda Nowickiego 2 (aula obok Seminarium Duchownego)
13.07.2013 w godzinach: 9.30 - 14.00

KOSZT
Opłata za uczestnictwo w warsztacie wynosi: 70 zł.
Wymagana jest wpłata na konto bankowe:
Irena Neumueler, nr rachunku: 10 1140 2017 0000 4402 0341 4190
Tytułem – warsztat

ZAPISY
Zgłoszenie będzie przyjęte, gdy zostanie dokonana opłata za uczestnictwo.
Ilość miejsc jest ograniczona.

4 komentarze:

  1. Super brzmi - może Pani Irena zorganizuje coś w Krakowie lub specjalnie dla nas? :).

    Ania A.

    OdpowiedzUsuń
  2. To super pomysł, ludzie często nie są świadomi jak język może wyrządzić wiele zła...Może uda się w Krakowie...Myslę, że chetnych nie zabraknie...

    OdpowiedzUsuń