niedziela, 31 sierpnia 2014

Niezapomniany wieczór...

Pomimo późnej pory i dającego się we znaki zmęczenia, koniecznie chcę napisać parę słów o niezwykłym wydarzeniu, które miało miejsce w Krakowie. "A Passion for life" to koncert, z którym wczorajszego wieczoru wystąpił jeden z najsłynniejszych tenorów świata - Andrea Bocelli. Szczelnie wypełniony stadion Cracovii (ponad 13 tys. osób), niezwykle utwory muzyki klasycznej ze słynnych oper (np. Il Trovatore, La Traviata, Rigoletto, Nabuco), poruszające interpretacje własnych utworów (np. Incanto, Sentimento, Vivere) oraz owacje na stojąco przy Canto Della Terra, Con te partiró czy Quizás, quizás, quizás - to tylko niektóre mocne punkty programu.

Andrea Bocelli urodził się 22 września 1958 r. w Toskanii. W wieku 12 lat bezpowrotnie utracił wzrok. Jest uznawany za wszechstronnie utalentowanego muzyka, którego płyty rozchodzą się w milionach egzemplarzy, a o duety z nim zabiegają największe nazwiska świata muzyki. Solowych koncertów daje zaledwie kilkanaście w roku, dlatego każdy jego występ to wielkie wydarzenie artystyczne i prawdziwa uczta dla koneserów muzyki. Jestem przekonana, że Kraków długo będzie pamiętał ten wieczór.
A oto namiastka koncertu:
(fot.cantaramusic.pl)4 komentarze:

 1. Genialny artysta! Bardzo lubię jego kompozycje i podziwiam go jako człowieka.

  OdpowiedzUsuń
 2. Wspaniały musiał być ten koncert. Muzyka Bocielliego ma w sobie ogromne pokłady dobra, nie potrafię tego wyjaśnić, ale jak jej słucham to mam wrażenie, że staje się lepsza;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ten utwór, który zamieściłaś jest piękny. Ale ja także lubię vivo per lei. Posłuchajcie;) Rzeczywiście aż się chce być lepszym człowiekiem
  https://www.youtube.com/watch?v=y6MhjhMtq7s

  OdpowiedzUsuń