piątek, 29 sierpnia 2014

Moc wiary

Kilka dni temu (25.08.2014r.) w TVP INFO został wyemitowany wywiad pana redaktora Krzysztofa Ziemca z ojcem Johnem Bashoborą, kapłanem i charyzmatykiem z Ugandy. Jestem zaskoczona tym wydarzeniem, ponieważ Telewizja Polska już od dłuższego czasu z wielkim entuzjazmem promuje wzorce i zachowania raczej odległe nauce Kościoła, moralności czy zwykłej przyzwoitości. Tym bardziej więc doceniam fakt, że wywiad z ojcem Bashoborą w tej przestrzeni się pojawił. Choć nie obeszło się bez krytycznych komentarzy i publicznego linczu na redaktorze Ziemcu i ojcu. Bo któż to widział zapraszać do publicznej telewizji księdza i jeszcze rozmawiać z nim o cudach i uzdrowieniach? Obu panów polecam modlitwie. I zachęcam do obejrzenia wywiadu - tutaj. 

Podczas modlitewnych spotkań z ojcem Bashoborą dzieją się piękne i wielkie rzeczy. Dochodzi do licznych uzdrowień duszy i ciała. Bóg jest uwielbiany i dzieją się cuda. Tysiące ludzi odzyskuje spokój, równowagę wewnętrzną i poukładanie życiowych spraw. W telewizji internetowej Dobre Media można odsłuchać retransmisji z ostatniego całodniowego spotkania z ojcem Johnem w Licheniu - tutaj.
Kolejne rekolekcje w tym roku odbędą się 10-12.11.2014 w Jedlni (informacje i zapisy na www.sumus.pl) oraz 14-16.11.2014 w Białymstoku (informacje i zapisy www.rekolekcje.bialystok.pl).
(fot.tvpinfo.pl)

7 komentarzy:

 1. To jest wyjątkowy człowiek. Bardzo się zbliżyłam do Boga dzięki Niemu

  OdpowiedzUsuń
 2. Wywiad jest super! pogratulować panu Ziemcowi pomysłu.

  OdpowiedzUsuń
 3. Moja koleżanka została uzdrowiona z raka podczas modlitwy z o. Bashoborą. Lekarze byli w szoku, bo rak miał być wycinany, a okazało się że ani śladu po nim. Chwała Panu!

  OdpowiedzUsuń
 4. "Mów do Jezusa, a On przyjdzie i Ci odpowie" - to słowa, które padły podczas wywiadu. Pokazują jaką relację chce mieć z nami Jezus - osobową, indywidualną, chce byśmy do Niego mówili, przychodzili ze swoimi trudami, zaufali.

  OdpowiedzUsuń
 5. Krzysztof Ziemiec jest wyjątkowym dziennikarzem, oby jak najwięcej takich w telewizji i prasie, a świat medialny wróci do normalności.

  OdpowiedzUsuń
 6. Spotkałam o. Bashoborę w Warszawie- Jezus na stadionie. Działy się nieprawdopodobne rzeczy, od uwielbienia do wypędzania złego ducha. Nie sądziłam, że tylu ludzi zmaga się z problemami, fizycznymi i duchowymi, że tylu młodych ludzi jest samotnych, tyle młodych małżeństw z dziećmi. Nigdy dotąd nie uczestniczyłam w śpiewie maryjnym z bez mała 70 tysięczną grupą. Jednogłośny śpiew przechodził do trzewi, nieprawdopodobne.
  Ela

  OdpowiedzUsuń
 7. Alu, nie wiem czemu się dziwisz, iż taka telewizja wyemitowała ten wywiad. Przecież to służy tylko uwiarygodnieniu tej telewizji (wielu ludzi o liberalnych poglądach powie, no przecież skoro taki znany duchowny występuje w tej telewizji no to ...). A te szkodliwe treści, które wyemitowali i nadal emitują ile zła wyrządzają! Nie dajmy się nabrać! M.

  OdpowiedzUsuń