poniedziałek, 17 sierpnia 2015

Nowenna (19.08.2015)

Już najstarsze podania dotyczące ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy mówią o Jej niezwykłym działaniu dla dobra ludzi, którzy znaleźli się w nagłym niebezpieczeństwie czy pilnej potrzebie (źródło oraz ciąg dalszy - tutaj). Nieustająca modlitwa, nieustająca pomoc, nieustające zaufanie.

Na najbliższą nowennę polecam modlitwie dzieło Dzielnych Niewiast, uczestniczki comiesięcznych  sobotnich spotkań oraz czytelników bloga. Pamiętajmy o sobie w tym dniu i wstawiajmy się za siebie wzajemnie u Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

21 komentarzy:

 1. O spokojny, użyźniający deszcz, bez nawałnic, proszę Maryjo

  OdpowiedzUsuń
 2. O pomoc mojej sytuacji finansowej i żebym umiała się dzielić z innymi tym, co mam. Tulę się do Ciebie Maryjo

  OdpowiedzUsuń
 3. Matko Nieustającej Pomocy dziękuję za otrzymywane Łaski, za dar uzdrowienia i błagam o Twoją nieustającą pomoc we wszystkim. Oddaję Ci siebie, rodzinę , szczególnie Elę oraz Wojtka, Dzielne Niewiasty, o.Redemtorystów, pielgrzymów XXXIII Pieszej Tarnowskiej Pielgrzymki na Jasna Górę i każdego na mojej drodze życia
  Ania

  OdpowiedzUsuń
 4. Maryjo, wiele razy Cię prosiłam... dziś chcę Ci z całego serca przepełnionego szczęściem i radością, podziękować. Maryjo, Matko Jezusa, dziękuję Ci za to, że wyprosiłaś mi cud narodzin mojego Synka, za każdą chwilę ciąży i porodu, za każdą osobę, która się za nas modliła i za każdą chwilę przeżywaną teraz razem z naszym Dzieckiem. Ze wzruszeniem i wdzięcznością - DZIĘKUJĘ CI! Ela

  OdpowiedzUsuń
 5. Matuchno proszę za mojego zmarłego Tatę w dniu imienin, MG

  OdpowiedzUsuń
 6. Matko Boża dziękuję za Twoje prowadzenie, za Twoją obecność w moim życiu. Dziś proszę Cię szczególnie w intencji mojej Siostry Marii, wspieraj ją w jej trudnej sytuacji i jej Bliskich. Polecam Ci całą moją Rodzinę, wypraszaj nam potrzebne łaski i pokój serca. Proszę o zakończenie pomyślne mojej sprawy sądowej, o siłę w przeciwnościach i otwarcie serca na Bożą obecność. Ela

  OdpowiedzUsuń
 7. Oczyść mnie Panie. Maryjo wstawiaj się za mną w mojej samotności.

  OdpowiedzUsuń
 8. Proszę o łaskę spotkania męża

  OdpowiedzUsuń
 9. Mamusiu! Dziękuję za kolejny tydzień wakacji i wszystkie w nim wydarzenia - te miłe i trudne. Proszę w intencji mojej siostry, która za tydzień będzie przeżywać swoje urodziny, o łaskę deszczu dla Polski, a szczególnie dla W-wy, za mój wyjazd na Wybrzeże i wszystkie spotkania z ludźmi tamże, o pokój na świecie, wybaczenie wszystkim krzywdzicielom i przemianę ich serca, o dobre i mądre przeżywanie codzienności, za rekolekcje, które będą w w-wskim Subiaco, o wypełnienie woli Bożej w naszym życiu. Dziękuję, ze wstawiasz się za nami, Pocieszycielko Strapionych! :-)

  OdpowiedzUsuń
 10. Mateńko ukochana, prosze o Twoją opieke i zdrowie dla mojego wnuka, Błogosłąw córce i synowi na nowej drodze życia,
  Mniej w opiece naszego Prezydenta . czuwaj nad Nim i ochraniaj.

  OdpowiedzUsuń
 11. Maryjo, proszę Cię o opiekę i nawrócenie mojego brata Grzegorza,o trzeżwość męża i Boże Błgosławieństwo dla całej mojej rodziny.

  OdpowiedzUsuń
 12. Matko Boża Tobie oddaje moje życie, proszę prowadź mnie, proszę o łaskę zdrowia dobrego męża i wyprostowanie spraw finansowych

  OdpowiedzUsuń
 13. Proszę Cie Mateczko za moimi rodzicami, wypraszaj im potrzebne łaski i błogosław

  OdpowiedzUsuń
 14. Matko Boża Nieustającej Pomocy Tobie zawierzam Tomka, pomóż wyprostować jego ścieżki, wpieraj go i błogosław

  OdpowiedzUsuń
 15. Maryjo, proszę o pozytywne wyniki po operacji dla mojej teściowej, a dla mnie o łaskę przebaczenia, zapomnienia, nie zamartwiania się, o wolność wewnętrzną... E.

  OdpowiedzUsuń
 16. Maryjo, proszę o pozytywne wyniki po operacji dla mojej teściowej, dla mnie o dar wybaczenia jej, zapomnienia, o dar większej wiary i wolności wewnętrznej...
  O siły do pracy i sprostania wszystkim obowiązkom dla Krzysztofa, o dar odpoczynku dla nas, o Jacka i Elżbietę w ich trudnościach i wszystkich, których mam w swoim sercu i za których się modlę. E.

  OdpowiedzUsuń
 17. Matko Boża, dziękuję Ci za wspaniały czas bycia we wspólnocie na rekolekcjach i polecam wyjazd misyjny na Litwę. Chroń członków ekipy i otwieraj serca mieszkańców tego kraju.

  OdpowiedzUsuń
 18. Mateńko oddaję Tobie cala naszą rodzinę - opiekuj się nami i pomagaj w przyjmowaniu woli Twego Syna. Proszę miej szczególnie w Swojej opiece Jolę i Maćka, aby umieli podjąć dobra decyzję. Proszę też o opiekę w czasie podróży powrotnej do domu.

  OdpowiedzUsuń
 19. Maryjo, proszę utul mnie w mojej tęsknocie, proszę otówrz na nowo serce P. i jeśli byłoby to dla mnie i dla niego dobre, proszę o jego powrót.

  OdpowiedzUsuń
 20. Dostałam tę prośbę:
  17 letnia Jagoda jest po wypadku proszę o modlitwę za jej rodzinę i opiekę lekarską.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 21. Wczoraj przed Najświętszym Sakramenem w Łagiewnikach zawierzyłam intencje naszej nowenny i Dzieło Dzielnych Niewiast. M.

  OdpowiedzUsuń