sobota, 29 sierpnia 2015

Dobro czyni dobro

Są czynności, których robić nie lubię. Zakupy znajdują się na tej liście. Nie lubię robić zakupów, niechętnie chodzę do sklepów, trudność sprawia mi dźwiganie ciężkich toreb. Dlatego też jeśli już muszę to zrobić, to kupuję jak najwięcej produktów, by mieć zapas i spokój przez dłuższy czas. Tak zrobiłam też wczoraj. Niestety przesadziłam. Zapakowana torba okazała za ciężka do udźwignięcia dla mnie (sklep mam kilkaset kroków od bloku, dlatego chodzę tam pieszo). Z trudem wyszyłam ze sklepu i gdy zastanawiałam się co mam dalej zrobić, poczułam, że torba jest mi wyjmowana z rąk. Równocześnie usłyszałam słowa: pomogę Pani. Młody mężczyzna zapytał, gdzie mieszkam, po czym ruszył w stronę mojego bloku. W czasie wspólnej drogi powiedział, że rano ktoś wyświadczył mu bezinteresownie pomoc, a to zmobilizowało go do pomocy mi. 

Była to dla mnie piękna nauka i chyba niezapomniana lekcja. Zobaczyłam coś, co może jest oczywiste - że czasem trzeba tak niewiele z naszej strony (dla niego ta torba z zakupami nie wydawała się być aż tak ciężka), by innym dać tak wiele (ja wróciłabym umordowana i zrezygnowana). Wzruszyła mnie postawa tego człowieka, jego wrażliwość, umiejętność dostrzeżenia kłopotliwej sytuacji obcej mu osoby - przecież tyle innych osób przed sklepem szło sobie w swoje strony, a tylko on się zatrzymał. Teraz ja czekam na sytuację, w której komuś będę mogła pomóc. Tak jaki zrobił to ten mężczyzna - zupełnie obcej osobie, bez żadnych zobowiązań, z potrzeby serca... Pomóc i zniknąć, po prostu. Świat jest piękny, anioły są wśród nas.
(inplus24.com)

13 komentarzy:

 1. Sytuacja arcy-miła;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Anioły są wśród nas...
  https://youtu.be/wZmRodqwEbI

  Dobrego dnia!
  aga

  OdpowiedzUsuń
 3. Dobro powraca (PS: dźwiganie ciężkich zakupów znam z autopsji, nic przyjemnego;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja myślę o nabyciu zakupowego wózka na kółkach;)

   Usuń
 4. "... bo ludzi dobrej woli jest więcej i mocno wierzę w to... "

  OdpowiedzUsuń
 5. https://www.youtube.com/watch?v=nwAYpLVyeFU :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rewelacja! Skąd Ty to wzięłaś?:) Oglądając to miałam wrażenie jakby ktoś sfilmował myśli, które towarzysza mi od wczoraj. O to właśnie chodzi. Żeby tak było. Bumerang dobroci. Nawet jeśli nie wróci to i tak warto.

   PS: Różnica wieku była zdecydowanie mniejsza;)

   Usuń
 6. Bardzo fajne:-) często myślałam o tym, dlaczego ludzie są tak mało wrażliwi i niechętni do pomocy. Tak często czekam na mały gest od innych, choć tak często sama pomagam.... Może po prostu w mojej okolicy nie ma takich ludzi... Ewa K....

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Są Elu są. Pojawiają się niespodziewanie, robią swoje i szybko znikają. Ludzie-anioły. Na pewną są blisko Ciebie;)

   Usuń
 7. Tak bardzo, bardzo ich pragnę.... Ewa K....

  OdpowiedzUsuń