piątek, 25 lipca 2014

REDCAMP, czyli Międzynarodowa Letnia Szkoła Ewangelizacji w Krakowie

Już jutro (26 lipca) w Krakowie na Podgórzu (ul. Zamoyskiego 56) rozpoczyna się Międzynarodowa Letnia Szkoła Ewangelizacji REDCAMP. Uczestniczyć w niej będą przedstawiciele 11 krajów: Polski, Słowacji, Czech, Hiszpanii, Włoch, Portugalii, Kanady, Ukrainy, Irlandii, Niemiec oraz Zimbabwe. Tak oto spełniają się słowa psalmu 18: "Przeto będę Cię, o Panie, chwalił wśród narodów i będę wysławiał Twoje imię" /Ps 18,50/. (Plan spotkania - TUTAJ).

Koordynatorem REDCAMPU jest o. Paweł Drobot CSsR, patronat nad szkołą objęła Konferencja Redemptorystów Europy (KRE). Uczestnicy będą zdobywać wiedzę i praktyczne przygotowanie w jaki sposób dzielić się wiarą z innymi oraz w jaki sposób mogą stawać się budowniczymi wiary we własnych krajach
i środowiskach życia (więcej informacji TUTAJ). Na zakończenie szkoły (w piątek 1 sierpnia) odbędzie się Wieczór uwielbienia na Podgórzu (18:30 Eucharystia, 19:30 rozpoczęcie wieczoru), na który serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.
O. Paweł oraz uczestnicy szkoły polecają się modlitwie Dzielnych Niewiast. Dzieło ewangelizacji jest bardzo potrzebne światu, potrzebne nam. Aby przynosiło obfite owoce, potrzebuje także modlitwy. Zachęcam Czytelników bloga do przyłączenia się do niej. Jedno Twoje "Zdrowaś Maryjo" sprawia, że razem budujemy Różaniec, którym otaczamy posługujących i uczestników REDCAMPU.
Niech to będzie naszą formą wielbienia Boga wśród narodów świata.
RELACJA NA BIEŻĄCO ORAZ ZDJĘCIA TUTAJ.


15 komentarzy:

 1. Wspieram REDCAMP i ojca Pawła modlitwą i wszystkie Dzielne Niewiasty, które tam będą.

  OdpowiedzUsuń
 2. modlitwa w intencji "szkoly" zapewniona ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jednoczę się w modlitwie - Katarzyna :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Obiecuję wszystkim modlitwę.Ewa

  OdpowiedzUsuń
 5. Codziennie łączę się w modlitwie różańcowej z Dzielnymi Niewiastami, ojcem Pawłem i Szkołą Ewangelizacji. Beata

  OdpowiedzUsuń
 6. Zdrowaś Maryjo...

  OdpowiedzUsuń
 7. Chętnie się dołączę do modlitwy. Małgorzata

  OdpowiedzUsuń
 8. Pamiętam codziennie. Zdrowaś Maryjo...

  OdpowiedzUsuń
 9. Zdrowaś Maryjo...

  OdpowiedzUsuń
 10. Pamiętam w modlitwie i dziękuję Bogu za dar nowej ewangelizacji. Dziesiątką różańca modlę się za przebieg REDCAMPu, za ojca Pawła, za ekipę oraz za uczestników. Chwała Panu!

  OdpowiedzUsuń
 11. Zdrowaś Maryjo...

  OdpowiedzUsuń
 12. Tajemnica trzeci światła - Głoszenie Królestwa Bożego i wzywanie do nawrócenia - w intencji Redcampu, organizatorów, uczestników

  OdpowiedzUsuń
 13. Zdrowaś Maryjo...

  OdpowiedzUsuń
 14. I jak przebiegł REDCAMP? Ktoś wie, ktoś był?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z tego co wiem od jednej z osób posługujących: bardzo dobrze. Dla niej osobiście to był wielki czas łaski po kilku latach różnych zmagań. Zdjęcia można zobaczyć na stronach CADRu.

   Usuń