niedziela, 13 lipca 2014

O dziecku, które było kochane...

Jeśli znajdziecie chwilę czasu, zachęcam do obejrzenia krótkiego (5-minutowego) filmu o Heather Walker. Jest to poruszające świadectwo matki, która wbrew sugestii lekarza, urodziła dziecko
z bezmózgowiem - synka, któremu wraz z mężem dali na imię Gryson. Po urodzeniu tulili chłopczyka
w ramionach, całowali, obdarzyli czułością. Pozwolili mu odejść w atmosferze bezwarunkowej miłości
i akceptacji. Co różni tę hi­sto­rię od naszej rodzimej? Wła­ści­wie wszyst­ko. Postawa matki (pragnienie utrzymania ciąży vs walka o jej usunięcie), nastawienie do własnego dziecka (bezwarunkowa miłość vs odrzucenie), atmosfera, w której dziecko umierało (ramiona mamy i taty vs inkubator), stan psychiczny obu kobiet po urodzeniu (komfort poczucia, że zrobiło się wszytko dla dzieciątka vs załamanie psychiczne).  

To potwierdza, że to prof. Bogdan Chazan miał rację. 

Episkopat Polski zabrał głos w sprawie doktora Chazana Chazanem wydając oświadczenie, z którym można się zapoznać TUTAJ.

Załączam także link do artykułu "Wybierz życie", który otrzymałam od o. Pawła.

Na stronie Gościa Niedzielnego można z kolei przeczytać:
- artykuł: "Szpital Świętej Rodziny odpiera zarzuty"
- oraz wywiad Agaty Puścikowskiej z dr. Bogdanem Chazanem, który nadal pełni funkcję dyrektora Szpitala.
4 komentarze:

 1. Heather Walker - prawdziwa Dzielna Niewiasta. Dziekuję Ci Panie za takie kobiety i takie świadectwa. Dziękuję także za dr Chazana i jego niezłomną postawę. Polecam Tobie obie kobiety, ich dzieci i mężów, lekarzy, polityków i mój kraj. Króluj nam Chryste.

  OdpowiedzUsuń
 2. Gratuluję niezłomnej postawy mamie! Przesyłam link do podobnej polskiej historii, mam urodzonego dziecka to niezwykle Dzielna Niewiasta, a na dodatek lekarz, jakże inny niż nasz Minister Zdrowia i Marszałek Sejmu!
  http://www.hli.org.pl/drupal/pl/node/9490

  OdpowiedzUsuń
 3. Otrzymałam dziś kilka maili z poniższą treścią i z prośbą o poparcie:

  "Brońmy prof. Chazana przed szykanami

  Zwracamy się do Ciebie z bardzo ważnym apelem. Sytuacja staje się dramatyczna! Zwolniony ze stanowiska dyrektora szpitala przez Hannę Gronkiewicz-Waltz prof. Bogdan Chazan jest atakowany niemal w szaleńczy sposób.
  Jad sączy się już nie tylko z ust promotorów mordowania nienarodzonych dzieci, ale także polityków odpowiedzialnych za ochronę zdrowia Polaków.
  Minister Zdrowia Bartosz Arłukowicz w taki oto sposób odniósł się do osoby prof. Chazana:
  Jeżeli ktoś chce stosować swoje dogmaty religijne w prawie, to powinien przenieść się do Iranu.
  Dodatkowo Narodowy Fundusz Zdrowia nałożył na szpital prof. Chazana karę 70 000 złotych.
  Czy jeszcze możemy mieć wątpliwości, jaki jest cel ataków na prof. Chazana?!
  Chodzi o to aby zastraszyć całe środowisko lekarzy.
  Nałożyć obowiązek brania udziału w aborcji.
  Niepokornych pozbawić pracy.
  STOP
  Nie możemy na to pozwolić, musimy zaprotestować przeciwko szykanom, których doświadcza jeden z najlepszych polskich ginekologów-położników.
  Nasza bezczynność może doprowadzić do sytuacji, w której lekarze będą zmuszeni deklarować ateizm. Oczywiście później przyjdzie czas na nauczycieli, żołnierzy, policjantów... A być może i nas samych.
  Musimy działać, zanim będzie za późno!
  Dołącz do naszej akcji, kliknij w StopSzykanom.pl (http://stopszykanom.pl/) i podpisz petycję.
  List z Twoim podpisem trafi m.in. do Ministra Zdrowia - Bartosza Arułkowicza, Prezydent Warszawy, Hanny Gronkiewicz-Waltz. Ci ludzie są odpowiedzialni za szykany wobec profesora, niech się dowiedzą co sądzimy o ich decyzji.
  Oprócz walki z szykanami, profesor Chazan potrzebuje naszego duchowego wsparcia. Za pośrednictwem strony Protestuj.pl (http://www.protestuj.pl/stop-szykanom--wesprzyj-prof--chazana,19,k.html) dajemy Ci możliwość wysłania listu poparcia dla profesora. Wydrukowane listy zostaną mu doręczone.
  Wierzymy, że właśnie teraz poświęcisz chwilę i podpiszesz apel na stronie StopSzykanom.pl , a także wyślesz list do profesora Chazana za pośrednictwem Protesuj.pl.
  Zespół Protestuj.pl
  P.S. Potrzebujemy co najmniej 80 000 podpisów, żeby pokazać siłę i skłonić decydentów do zaprzestania szykan wobec prof. Bogdana Chazana".

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękna miłość.
  Tylko kochając ,uczymy się miłości.
  aga

  OdpowiedzUsuń