wtorek, 15 kwietnia 2014

"Niewiastę dzielną któż znajdzie?" - Majówka dla kobiet 2014

W dniach 2-4 maja 2014r. w  Krakowie na Podgórzu (ul. Zamoyskiego 56) odbędzie się kolejna majówka dla kobiet pt. "Niewiastę dzielną któż znajdzie? Jej wartość przewyższa perły". Zapraszamy kobiety różnego stanu i wieku, z różnych części Polski i świata, z różnym wachlarzem przeżyć i doświadczeń.

Perła to symbol piękna, klasy i szyku. Perła to oznaka wyjątkowości, wdzięku i elegancji. To w końcu jasność, blask, światło. I my kobiety zostałyśmy stworzone i powołane do tego, by być takimi perłami dla świata. Być może Twoje życie zabrało Ci wiarę w Twoje piękno? Trudne wydarzenia, które stały się Twoim udziałem zgasiły Twój blask? Poczucie zawodu sprawiło, że nie czujesz się wyjątkowa? Podczas tegorocznej trzydniowej majówki będziemy zapraszali Cię do pochylenia się nad Twoją kobiecością, do odkrywania Twojej wartości i wyjątkowości, do ponownego przejścia przez trudne wydarzenia życia. Nie będziemy działać same. Naszym kierownikiem będzie Ten, Który ma moc przemiany naszych serc, Który ma moc uzdrowienia, Który uwalnia ze świata smutku i ciemności do życia w świetle.
Jedna z Dzielnych Niewiast - Moniaka, tak napisała: "Perła rodzi się w bólu. Wiele z dzielnych będzie takimi perłami albo już jest, tylko nikt im tego nie pokazał. O tym kim są dzisiaj zadecydowała droga pełna bólu, cierpienia, rozczarowania – teraz pozostało tylko wyciągnięcie na światło dzienne tego szlachetnego piękna". Zapraszamy Cię serdecznie! Daj sobie szansę.
Program Majówki 2014 oraz formularz zgłoszeniowy poniżej.


Główną prelegentką będzie Dorothy Cummings, wyjątkowa kobieta, która swoją historią życia mogłaby obdzielić nie jedną z nas. W swojej księże "Anielskie single. Mężczyźni są kofeiną w cappuccino życia" pisze: „Kiedy w listopadzie 2006 roku zasiadłam do komputera, aby stworzyć blog na temat życia w pojedynkę, nie miałam pojęcia, dokąd zmierzam”.Trzydziestopięcioletnia katoliczka zrozumiała, że musi rozeznać, jak służyć Bogu i ludziom jako „anielski singiel”, i chciała podzielić się swoim doświadczeniem z innymi wierzącymi dziewczynami. Postanowiła pozostać wierna zasadom moralnym swojej wiary bez względu na wszystko". Wkrótce samotni katolicy z całego świata zaczęli codziennie czytać jej blog. Nawigując po burzliwym morzu ludzkich emocji, dotykając tematów takich jak: „Żadnego seksu w wielkim mieście”, „Samotność chodzi po ludziach” czy „Randki po dacie ważności”, Cummings opowiada, w jaki sposób osoba wierząca może poradzić sobie w wielu konkretnych sytuacjach codziennego życia singla oraz nie zagubić się w relacjach damsko-męskich. Mądra, zabawna, a czasami wzruszająca książka "Anielskie single" przynosi zaskakująco świeże spojrzenie na rzeczywistość „samotnych-poszukujących”, pragnących wytrwać przy wyznawanych wartościach w społeczeństwie, w którym wszystko jest dozwolone. Dorothy podczas Majówki 2014 wygłosi 4 konferencje. Więcej o autorce w filmie TUTAJ.


Druga prelegentką Majówki 2014 będzie Katarzyna Dziurdzik, mieszkanka Krakowa, instruktorka hiszpańskiego tańca sevillanas (odmiana flamenco), właścicielka Akademii Tańca  Fuente de la Amapola. Kasia będzie mówić o radości w konferencji pt. "Czy jeszcze pamiętasz, że zostałaś stworzona do radości?".

Jedną z konferencji wygłoszę ja. Zmierzę się z tematem tytułowych pereł. Konferencja "Być perłą" będzie próbą pochylenia się nad pięknem kobiety, nad jej sercem, emocjami. Meritum będzie wskazanie na Tego, który może to piękno z nas wydobyć, uwolnić od życia w smutku i szarości, przemienić nas w perły jaśniejące dla świata.


Plan Majówki 2014

Piątek 2 maja
15.00 – Recepcja
17.30 – Kolacja (dla uczestników z zamieszkaniem)
18.30 – Rozpoczęcie sesji
19.15 – Msza Święta
20.15 – Konferencja I - Katarzyna Dziurdzik: Czy jeszcze pamiętasz, że zostałaś stworzona do radości?

Sobota 3 maja
Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski
7.30 -  Modlitwa poranna
8.00 - Śniadanie
9.00 - Konferencja II - Dorothy Cummings: Godność kobiety niezamężnej
Przerwa
11.00 - Konferencja III - Dorothy Cummings: Teologia kobiecości
13.00 – 14.30 – Przerwa obiadowa
14.30 - 16.00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu. Możliwość indywidualnych rozmów z prowadzącymi lub skorzystanie z sakramentu pojednania i pokuty                                                            
16.00 – Konferencja IV - Alicja Jewuła: Być perłą
18.00 – Przerwa na Kolację
19.30 – Msza święta z modlitwą o uzdrowienie

Niedziela 4 maja
7.30 – Modlitwa poranna
8.00 – Śniadanie
9.00 – Konferencja V - Dorothy Cummings: Kobiecość i wyzwania zachodniej kuktury
Przerwa
10.30 Konferencja VI - Dorothy Cummings: Heroiczne katolickie kobiety ostatniego stulecia
12.00  - Msza święta na zakończenie
13.00 – Obiad (dla uczestniczek z zamieszkaniem)
Zakończenie sesji

Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy: TUTAJ.

POLECAM WASZEJ MODLITWIE TEN CZAS, PROWADZĄCYCH MAJÓWKĘ ORAZ WSZYSTKIE UCZESTNICZKI.


6 komentarzy:

 1. Pięknie to opisałaś Alicjo... Nie takie łatwe jest to bycie perłą.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz rację, nie jest łatwo;) Ale warto próbować. Świat potrzebuje dobrych, mądrych, wartościowych kobiet, świadomych swej siły, potencjału i piękna.
   Niektóre z nas mają już te świadomość, w innych - trzeba ją budzić.
   Jedne z nas mają w sobie siłę, inne potrzebują umocnienia.
   Jedna są kobietami spełnionymi, inne potrzebują dowiedzieć się jak żyć, by poczuć się kobietą spełnioną.
   I po to są takie spotkania jak majówka - żeby się dzielić doświadczeniem, umacniać wzajemnie, uczyć się od siebie.
   Ale i po to, by się po prostu spotkać się, porozmawiać, pobyć ze sobą.
   I w końcu, by się wspólnie modlić, adorować, wielbić Boga.
   A On przychodzi i działa cuda w naszych kobiecych, delikatnych sercach.

   Usuń
 2. To piękne porównanie życia kobiety do perły. Wierzę, że nawet zranienia nie mogą zniszczyć naszej wartości, nasze życie ma nieskończoną wartość w oczach Boga. To dla nas Jezus umarł na krzyżu.Uwierzmy na nowo w Boże błogosławieństwo naszego życia nawet w cierpieniu!
  Przypomniałam sobie słowa piosenki " błogosławiony krzyż":

  "Nie ukochałem mego krzyża, nie rozpoznałem perły
  I wciąż szukałem mego życia lecz doświadczałem śmierci..."

  zachęcam do posłuchania, załączam link poniżej
  http://www.youtube.com/watch?v=iErIk-p46ek

  Rita

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za ten link. Pieśń jest przepiękna... Pieśń na Wielki Piątek.
   Posłuchajcie...

   Usuń
 3. Czy majówka skierowana jest też również do np. studentek czy bardziej kobiet już pracujących, mających rodziny itp.? :) Dopiero od niedawna poczytuję sobie tę stronę i może to pytanie wydaje się niepotrzebne ale bardzo bym chciała poznać Twoją opinię - waham się czy zapisać się czy poszukać może czegoś innego. Będę bardzo wdzięczna za podpowiedź.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Majówka jest skierowana dla kobiet w rożnym wieku (na spotkaniach DN przekrój jest od 17 lat do 60+) i różnego stanu (singielki, mężatki, wdowy, kobiety po rozwodzie, matki, babcie, bezdzietne...). Zapraszam serdecznie!;)

   Usuń