środa, 16 kwietnia 2014

Kwietniowe spotkanie DN we Wrocławiu - podsumowanie

W ostatnią sobotę (12 kwietnia) we Wrocławiu odbyło się kolejne spotkanie Dzielnych Niewiast. Zamieszczam sprawozdanie przesłane przez Madzię:
 
"W minioną sobotę po raz kolejny odbyło się spotkanie Dzielnych Niewiast organizowanych w parafii Matki Bożej Pocieszenia ojców Redemptorystów we Wrocławiu. Tym razem było nas wszystkich razem 20. Zmieniłyśmy też miejsce spotkań na inną, większą salę, która znajduje się w głównym budynku.
Pierwszą częścią spotkania były warsztaty z wizażu prowadzone po raz drugi przez Joannę Stawowską - wizażystkę i specjalistkę w zakresie kreowania wizerunku. Tematem zajęć była pielęgnacja skóry twarzy oraz wykonywanie makijażu dziennego. Każda z nas przeszła metamorfozę, po której poczułyśmy się piękniejsze i bardzo zadowolone z efektów naszej pracy.

Po warsztatach i obiedzie udałyśmy się do kościoła. Rozpoczęłyśmy modlitwą uwielbienia, modliłyśmy się m.in psalmem 136 i dziękowałyśmy Panu Bogu za wszelkie otrzymane łaski, a towarzyszyła nam jak zwykle przepiękna oprawa muzyczna zapewniona przez Marysię i Gosię. 

Po modlitwie odbyła się Msza Święta którą prowadził ojciec Rafał Nowak CSsR. Msza odprawiana była za solenizantki i jubilatki marcowe Teresę i Beatę oraz za Paulinę z okazji jej zbliżającego się ślubu. 

Następnie Ewa Jurkowska wygłosiła kolejną żywą i radosną konferencję o obietnicy zesłania Ducha Świętego. Konferencja była oparta o 8 głównych  punktów popartych cytatami z Pisma Świętego:
1. Obietnica Ojca - ochrzczenie Duchem Świętym.
2. Cel dania i posłania Ducha Świętego - stać się nowym stworzeniem, otrzymać nowe serce i ducha, otrzymać moc stania się Jego świadkami.
3. Bóg wierny obietnicy - zapewnienie.
4. Wypełnienie obietnicy - zesłanie Ducha Świętego.
5. Obietnica jest dla Ciebie - dla każdego z nas.
6. Obrazy Ducha Świętego - ogień, woda, wiatr.
7. Postawy aby otrzymać Ducha Świętego - pragnąć, otworzyć się, prosić i wiedzieć że ten dar jest darmowy.
8. Dary Ducha Świętego - mądrość, rozum, rada, męstwo, umiejętność, pobożność i bojaźń Boża.
Zastanawiałyśmy się również co to znaczy być dzielną niewiastą, kobietą która cała przylgnęła do Boga i od niego czerpie siły.

Po konferencji nastąpiła adoracja Najświętszego Sakramentu, w czasie której ojciec Rafał spowiadał, a Ewa, Małgosia i Dorota służyły modlitwą wstawienniczą do Ducha Świętego. Był to dla nas jak zawsze błogosławiony czas pokrzepiający ducha.

Po bloku duchowym wróciłyśmy do sali na kolację oraz dzielenie się i rozmowę a następnie rozeszłyśmy się do domów. Dziękujemy wszystkim paniom za przybycie a także za zaangażowanie w przygotowanie spotkania, szczególnie głównym organizatorkom Ewie i Małgosi! Następne spotkanie w czerwcu, do zobaczenia! Magda P."

 


2 komentarze: