środa, 16 kwietnia 2014

Kwietniowe spotkanie DN w Krakowie - podsumowanie

Kwietniowe spotkanie DN-Kraków miało miejsce w pierwszą sobotę miesiaca (5 kwietnia). Cieszę się ogromnie, że mogłyśmy ponownie spotkać i spędzić ten dzień w tak doborowym gronie;) Tym razem było nas prawie 80.  Kilka pań nie dojechało z powodu choroby.

Spotkanie rozpoczęło się o godz. 9:00 krótką modlitwą poprowadzoną przez o. Pawła Drobota CSsR. Następnie w pięciu równoległych grupach odbywały się warsztaty. Prowadziły je panie (od lewej na zdjęciu):
- Ewa Fus-Kubacka (warsztaty pracy z emocjami),
- Agnieszka Bogunia (warsztaty masażu),
- Małgorzata Skwarska (warsztaty savoir vivre)
- Alicja Libura-Gil (taniec uwielbienia),
- Joanna Stawowska (warsztaty wizażu).
Poniżej zamieszczam opis warsztatów i części popołudniowej.

W maju nie będzie tradycyjnego spotkania jednodniowego ponieważ organizujemy trzydniową Majówkę dla kobiet. Zachęcam Was do udział, ponieważ temat przewodni będzie bardzo ciekawy - jak odkryć w sobie piękno perły? Szczegóły znajdziecie TUTAJ. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego nie zwlekajcie z zapisami.


A teraz opis spotkania:

 1. WARSZTATY

Zajęcia warsztatowe prowadzone były w godz. 9:30-12:30. 


1.1. Warsztaty pracy z emocjami

Warsztat przebiegał w myśl motywu JPII "Nie jest miłością to, co czujesz, ale co postanawiasz" Czy uczucia można wychowywać, by nie prowadziły nas w kierunku egocentryzmu?  Uczestniczki spotkania zgłębiały sens altruizmu i wyrzeczenia. Odkrywały to, co nam przeszkadza wchodzić na wyżyny ofiarności wobec bliźniego, a co jest motorem działania w jej kierunku? Zadawały sobie
pytanie: Gdzie jest moje miejsce w przestrzeni pomiędzy "nigdy nie pomagam", a "zawsze pomagam". Co dzieje się kiedy przekraczam siebie dla drugiego, co wtedy czuję, co myślę, co mówię, co robię i co na to Pan Bóg? Dzielne, jak zwykle pracowały na własnym doświadczeniu, dzieląc się cennymi odkryciami z innymi osobami w grupie. Wyszło nam że : najpierw liczy się zamiar Stwórcy, potem drugi człowiek, potem ja.. choć czasami chciałoby się całkiem inaczej...

Ewa Fus-Kubacka - socjoterapeuta, nauczyciel, doświadczony realizator programów psychoedukacyjnych dla młodzieży i osób dorosłych. Posiada certyfikat Polskiego Stowarzyszenia Psychologów Praktyków. Trener Szkoły dla Rodziców i Wychowawców. Rekomendacja na stronie www.ore.edu.pl http://www.ore.edu.pl/strona-ore/index.php?searchword=ewa+fus+kubacka&ordering=&searchphrase=all&Itemid=1&option=com_search Mężatka, dwoje dorosłych dzieci.


 1.2. Warsztaty masażu

Na tych warsztatach uczestniczki uczyły się wykonywać klasyczny masaż grzbietu. Tematyka obejmowała krótkie wprowadzenie dotyczące masażu, wskazania i przeciwwskazania do jego wykonywania, techniki masażu groźne dla chrześcijanina oraz techniki wykorzystywane podczas masażu relaksacyjnego. Opis poszczególnych etapów niebawem.

Agnieszka Bogunia - fizjoterapeutka z trzynastoletnim doświadczeniem. Ukończyła Studium Fizjoterapii, Akademię Wychowania Fizycznego w Krakowie oraz wiele kursów specjalistycznych (w tym międzynarodowych) zakończonych egzaminami uwierzytelniającymi. Przez 9 lat asystent Kliniki Rehabilitacji Wydziału Nauk o Zdrowiu UJ CM. Pracuje z pacjentami ze schorzeniami neurologicznymi, ortopedycznymi oraz z dziećmi ze skoliozą.


1.3. Warsztaty savoir vivre

Warsztaty obejmowały tematy: dylematy etyczne w świecie biznesu, etyczna firma, etyczni menadżerowie; netykieta, e-mailowy savoir vivre; grzeczność nasza i obca -w podróży za granicą; potrawy wykwintne – sztuka ich jedzenia - ostrygi, ślimaki, szparagi, karczochy, kawior, homary i langusty. Pani Małgorzata podała nam także trzy sposoby składania serwetek.

Małgorzata Skwarska - specjalista dobrych obyczajów w turystyce, absolwentka i wykładowca w Wyższej Szkole Hotelarstwa Gastronomii i Turystyki w Warszawie. Wiedzę z zakresu protokołu dyplomatycznego zdobyła w Akademii Dyplomatycznej w Polskim Instytucie Spraw Międzynarodowych. Od kilku lat prowadzi autorski program dla młodzieży i studentów w siedzibie PAN-u w Jabłonnie zatytułowany "Piruet z łyżką i widelcem - zasady dobrego wychowania". Na co dzień wykonuje zawód pilota - przewodnika wycieczek zagranicznych


1.4. Warsztaty tańca uwielbienia 

Uczestniczki uczyły się modlitwy tańcem. Przez proste układy i otwartość ciała na Boga, doświadczały uwalniającego daru modlitwy tańcem. Po co nam taniec uwielbienia?  W 1 Liście do Koryntian czytamy: "Czyż nie wiecie, że ciało wasze jest świątynią Ducha Świętego, który w was jest, a którego macie od Boga, i że już nie należycie do samych siebie? Za [wielką] bowiem cenę zostaliście nabyci. Chwalcie więc Boga w waszym ciele".
Psalm 30,12 z kolei mówi: "Biadania moje zmieniłeś mi w taniec". Modlić się tańcem? Współczesnemu człowiekowi taniec kojarzy się z przyjemnością, rozrywką, miłym spędzaniem czasu, ale na pewno nie z modlitwą. A przecież nasze ciało, nawet jeżeli nie jesteśmy tego świadomi, uczestniczy w naszej modlitwie ponieważ nasza dusza jest przecież z nim ściśle zjednoczona! 
Modlitwa tańcem odkrywa w nas tę jedność. Modlitwa uwielbienia ma ogromne znaczenie i wartość  dla każdego chrześcijanina. To właśnie w czasie uwielbienia,  zapominamy o sobie , kierując całe swoje serce ku Panu. Poprzez proste kroki, gest, które tworzą tańce możemy jeszcze głębiej zanurzyć się w modlitwie i chwalić Pana. Św. Augustyn podkreślał współbrzmienie tonów i gestów, które tworzą niepowtarzalną atmosferę do modlitwy: "O Kościele, ciesz się w Panu, wykrzykuj z radości i tańcz!" Zachęcający artykuł: "Kiedy tańczę, Bóg patrzy na mnie z zachwytem".

Alicja Libura-Gil - instruktor tańca współczesnego. Warsztatu tanecznego w Brukseli (lekcje indywidualne u Yary Kupper, Academie de danse „Yantra”) oraz w Krakowie (zespół tańca DF). Zajmuje się choreoterapią oraz jej analizą pod kątem zagrożeń duchowych. W pracy z ciałem fascynuje ją odkrywanie, że jesteśmy wraz z naszymi ciałami „hand made by God”. Do tego zachęca też uczestników swoich zajęć z choreoterapii. Więcej informacji o prowadzącej można znaleźć na Jej stronie Strefa Kobiety Wyzwolonej oraz w filmie Spełnienie.

1.4. Warsztaty wizażu

Na tych warsztatach uczestniczki poznawały sekrety pielęgnacji twarzy oraz uczyły się wykonywać makijaż dzienny. 

Joanna Stawowska - wizażystka, specjalistka w zakresie kreowania wyglądu.

 
2. OBIADEK;)

Po wyczerpującej części warsztatowej przyszedł czas na pyszny obiadek i spokojną pogawędkę przy stole.

Obiad jak zwykle był wyśmienity.
  3. DUCHOWY WIZAŻ

O 14:00 rozpoczął się nasz duchowy wizaż, czyli:

3.1. Modlitwa uwielbienia 

"Będę Cię chwalił, Panie, mój Boże,z całego serca mojego" (Ps 86, 12).

W Piśmie św. znajduje się około 540 zachęt i nakazów odnoszących się do uwielbienia Boga. Słowo Boże zaleca chwalić Pana, oddawać Mu cześć, wywyższać Go, błogosławić, dziękować, radować się Nim, grać Mu na bębnach, harfach, lirach, wznosić okrzyki i czynić radosny zgiełk na cześć Pana. "Uwielbienie to modlitwa, która uznaje, że Bóg jest Bogiem" (bp. Dominique Rey).

3.2.  Eucharystia

Sprawowana była przez o. Pawła Drobota CSsR w intencji Solenizantek i Jubilatek z marcowych zarówno obecnych na spotkaniu jak i tych, które pozostały w domu.

 
3.3.Konferencja

Wygłosił ją o. Paweł. Tematem była walka duchowa.

3.4. Adoracja Najświętszego Sakramentu

To był czas zanurzania się w nieskończoną Miłość Boga. Czas powierzania Mu wszystkich trudnych przestrzeni naszego życia, naszego smutku, naszych relacji z rodzicami. Jezus był blisko...

Po adoracji było dzielenie grupach.


4. KOLACJA I PODSUMOWANIE DNIA
 

O 18:30 spotkałyśmy się na wspólnej kolacji i podsumowaniu dnia. Fasolka po bretońsku znikała ekspresowo. Jak zwykle był to radosny czas.


  5. STAŁA MODLITWA 
DZIELNYCH NIEWIAST 

Dzielne Niewiasty mogą istnieć i rozwiać się dzięki systematycznej modlitwie ogromnej liczby osób. Zachęcam do modlitwie każą i każdego z Was. Bardzo jej potrzebujemy. Mamy trzy formy modlitwy:
 
5.1. Adoracja Najświętszego Sakramentu, czyli półgodzinne trwanie przed Panem Jezusem w wybranym dniu tygodnia. W tym miesiącu adoracyjny dyżur pełnią:

Poniedziałek: Monika, Ola
Wtorek: Gosia, Monika
Środa: Bernatka, Bożenka, Irena, Aneta, Dorota
Czwartek: Ania, Aga
Piątek: Marta, Alicja, Stasia
Sobota: Grazynka
Niedziela: nie ma adoracji, ale podczas Eucharystii pamiętajmy o DN i sobie nawzajem.

Dziekuję Wam za podjęcie tej modlitwy. I zachęcam do niej pozostałe dzielne.
5.2. Miesięczna modlitwa wstawiennicza za jedną osobę obecną na spotkaniu

Tym razem była to pani siedząca po naszej prawej stronie. Pamiętajmy o sobie do czerwca.

 
5.3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

W każda środę gromadzimy się w swoich kościołach na nowennie i powierzamy Maryi nasze sprawy. Modlimy się za wszystkie Dzielne, które docierają na nasze spotkania, za osoby odpowiedzialne za organizację spotkań, za naszego opiekuna o. Pawła Drobota CSsR i wszystkie dzieła, w które się angażuje.

Modlimy się także w intencjach pozostawionych na blogu pod wpisem o nowennie (pojawia się on w poniedziałki - szczegóły w zakładce bocznej : "Nowenna"). 


5.4. Modlitwa o powołania zakonne i kapłańskie do Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela
Redemptoryści mają szczególną formą modlitwy o powołania - jest to Różańcowe Dzieło Wspierania Powołań do Zgromadzenia Redemptorystów. Polega ona na:
* odmówienia raz w tygodniu jednej części różańca w intencji powołań do redemptorystów, 
* odmówienia raz w tygodniu Modlitwy o powołania do Zgromadzenia Redemptorystów,
* uczestnictwa raz w miesiącu w Eucharystii i ofiarowania Komunii Świętej w intencji powołań do tegoż Zgromadzenia.
Ojcowie zachęcają, aby napisać do Nich na jaki czas podejmuje się taką modlitwę.
Podaję adres mailowy do o. Witolda CSsR, który jest odpowiedzialny: wbaran1980@gmail.com

Szczegółowy opis Różańcowego Dzieła Wspierania Powołań do Zgromadzenia Redemptorystów znajduje się TUTAJ


6. DZIĘKUJĘ WAM...
 
Dziękuję wszystkim uczestniczkom za przybycie, za rozmowy, za uśmiech, za wspólne budowanie wspólnoty i wspaniałej atmosfery...

Szczególnie chciałabym podziękować paniom, które:
- dotarły na godzinę 7:00 i brały udział w przygotowaniu sal warsztatowych,
- przybyły na godzinę 8:00, by się za nas modlić modlitwą różańcową,
- były odpowiedzialne za poszczególne sale,
- były odpowiedzialne za sekretariat i zapisy na marzec,
- diakonii muzycznej i paniom, które przyłączyły się do wspólnego śpiewu,
- paniom, które przyniosły słodkości-pyszności,
- paniom, które pozostały po spotkaniu, by wszystko uporządkować i przywrócić do stanu wyjściowego,
- paniom, które duchowo i modlitewnie łączyły się z nami w tym dniu.

Wielkie, wielkie BÓG ZAPŁAĆ!


7. KOLEJNE SPOTKANIE DN

* 7 czerwca 2014
* 19 - 24 lipca 2014 - wyjazd wszystkich grup DN na polanę Rynias, rekolekcje "Modlitwa - miejsce spotkania z Miłością życia" (ZAPISY)

Szczegółowe informacje dotyczące poszczególnych spotkań, zapisy oraz regulamin spotkań DN znajdują się TUTAJ.8. ŚWIADECTWA

Zachęcam uczestniczki spotkań do dzielenia się tym, czego oświadczyły. Sama czerpię dużo siły z tych świadectw, z historii Waszego życia, z Waszego doświadczenia. Każdy wpis sprawia mi ogromną przyjemność.

Świadectwa można zostawiać w komentarzach pod tym wpisem lub w blogowej Księdze Gości (TUTAJ). Można także przesyłać mailowo z zaznaczeniem czy mogę je opublikować.29 komentarzy:

 1. Dziewczyny napiszcie coś;)

  OdpowiedzUsuń
 2. a ja żałuję...że nie mogę raz jeszcze wysłuchać konferencji Ojca Pawła,
  bardzo podobały mi się również zajęcia z masażu, przydadzą się. Pozdrawiam gorąco panią Agnieszkę B. oraz wszystkie Dzielne. Monika

  OdpowiedzUsuń
 3. Dzięki, Alu, ale brakuje mi rozwinięcia kwestii konferencji. Czy pojawią się chociaż punkty tej walki? Temat jest ważny. Pozdrawiam Wielkotygodniowo!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hmm, ponownie nie wiem komu odpowiadam. Dziewczyny bardzo Was proszę - zostawiajcie chociaż imię. To naprawdę ma sens.

   Jeśli chodzi o konferencję to każda z uczestniczek coś zapamiętała. Wiele z nich robiło notatki. Myślę, ze każda wyniosła jakąś swoją perełkę. Dlatego tak bardzo zachęcam uczestniczki do dzielenia się tymi treściami. Aby panie, które nie były obecne na spotkaniu także mogły te treści usłyszeć/przeczytać i aby owocowały one w ich życiu.

   Moja perełka z konferencyni to miecz Słowa Bożego, który jest niezawodny w walce duchowej. Ponownie uświadomiłam sobie jak wielką moc ma Słowo Boże i jak bardzo osobiście Pan Bóg prowadzi i umacnia tych, którzy otwierają Pismo Święta i karmią się Słowem. Przypominała mi się podczas konferencji dzielna Judyta, która mieczem właśnie obcięła głowę potężnemu wrogowi Holofernesowi. Miecz Słowa Bożego obcina głowy naszych holofernesów - naszemu smutkowi, rozpaczy, zniechęceniu, słabościom, nałogom, etc.

   A zatem kim jest Dzielna Niewiasta? To kobieta, które biegle włada mieczem Słowa Bożego;)

   Usuń
 4. Alu, wybrałam profil anonimowy,a jak on ma być takowy skoro chcesz poznać moje imię? ;-)Beata

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Profil anonimowy umożliwia publikowanie komentarzy tym, którzy nie mają konta. Dlatego z niego korzystamy. Ale nie oznacza, że nie mamy się podpisywać;)

   Usuń
 5. Ja zrobiłam trochę notatek z konferencji, notabene trafiła do mnie bardzo!
  1. Jesteśmy w ogniu ciągłej walki, to jest otwarta wojna ze złem. Jesteśmy powołani do walki i do stosowania broni w tej walce. Jk 4, 7-8.
  2, Gdy wokół nas zamieszanie trzeba przylgnąć całym sercem do Boga, nie zostawiać miejsca złemu. Gdy przeciwstawiam się Bogu oddaję się złu. Gdy wg mnie Bóg robi coś nie tak jak chcę oddalam się od Boga. Kol 1.13 - tym, który nas uwalnia jest Jezus, mamy Go wzywać nawet w największej walce.
  2. Musimy być uważni na fałszywych nauczycieli 2 P 2, 19. Nie wchodźmy ze złem w dialog, nie dajmy się przekonać, że to przecież nic złego itp.
  3. Ef 6, 10-18. Musimy przywdziać pełną zbroję Bożą, zbroja musi być pełna! Pas Prawdy, Pancerz Sprawiedliwości, Tarcza wiary, Obuwie gotowości niesienia dobrej nowiny o pokoju, Hełm zbawienia, Miecz Ducha - Słowa Bożego.
  4. Polem walki są nasze myśli, nie możemy się nakręcać złym myślom, trzeba je ucinać. W trudnych chwilach muszę przebić się wzrokiem wiary przez problem i patrzeć na Jezusa.

  To tak w duuużym skrócie :-)

  Dorota

  OdpowiedzUsuń
 6. A jednak uważam, ze dla dobra nieobecnych warto byłoby zamieszczać jakiś "szkielet" poruszonych w konferencji kwestii. Kiedyś tak robiłaś, Alu, ale nie wiem czemu zmieniłaś ten cenny dla DN zwyczaj:-( Pozdrawiam juz świątecznie!:-) B.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kilka razy zrobiłam taki skrót konferencji, owszem.
   Jednak tym razem nie zdążyłam - to pochłania dużo czasu.

   A poza tym na spotkaniu jest 80 kobiet;)
   Myślę, że Ich świadectwa i "perełki" z konferencji są znacznie cenniejsze niż mój opis.

   A zatem drogie Panie, zachęcam ponownie;)

   Usuń
 7. Wszystko rozumiem, ale w Księdze Gosci nie było żadnych wpisów, a tematy podejmowane są niezwykle istotne. Czy Ojciec Paweł nie mógłby Ci udostępnić głównych punktów (oczywiście po konferencji)? Nie umiałam znajomej wytłumaczyć czemu coraz bardziej jesteśmy powściągliwi w dzieleniu się z nieobecnymi przedstawionymi treściami.:-( PS Takie punkty mogłyby ukazać się później, w dogodnym dla Ciebie czasie, Alu. Naprawdę zachęcam i proszę. B.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Powyżej Dorotka podała punkty konferencji. Sama nie zrobiłabym tego lepiej;) Pozdrawiam ciepło

   Usuń
 8. Popieram B. To chyba ważniejsza część spotkań i warto ją przybliżyć tym, które nie mogą brać w niej udziału. Tym bardziej, że z tak dużej liczby uczestniczek na blogu wypowiada się co najwyżej kilka, więc nie ma co liczyć, że nagle się to zmieni. A może warto wrócić do nagrań, skoro skróty są tak pracochłonne? G.

  OdpowiedzUsuń
 9. Dziewczyny ale wy marudzicie. Po pierwsze - punkty konferencji są już od soboty podane przez Dorotę powyżej. A po drugie - ja brałam udział już w wielu różnych spotkaniach i rekolekcjach i jeszcze się nie spotkałam z tym, aby były one potem gdzieś opisane. Spotkania Dzielnych Niewiast są zawsze opisane. Zamiast się cieszyć, że jest strona gdzie można zaglądnąć i poczytać sprawozdanie, oglądnąć zdjęcia, to wy narzekacie. Nie rozumiem. A może Wy napiszecie co dobrego dzieje się w Waszym życiu, co dobrego wydarzyło się przez święta, co dały wam poprzednie spotkania Dzielnych Niewiast jeśli byłyście. Ja lubię czytać świadectwa i chętnie przeczytam wasze.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cichy obrońco, czy mogę poznać imię;) (ponownie zachęcam do podpisywania się pod pozostawionymi komentarzami).

   A jeśli chodzi o świadectwa, to sama również chętnie przeczytam i się umocnię nimi. Dlatego również zachecam.

   Dobrego dnia.

   Usuń
  2. Marysia;)

   Usuń
 10. Ja z ostniego spotkania wróciłam umocniona i zadowolnoa ale trudno jest mi to opisywać. Nie mam takiej łatwości w pisaniu, w mówieniu też nie i dlatego się nie wypowiadam. Cały dzień był wspaniały od warsztatów po kolację. Bloga czytam i ciesze się z niego.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za tę wypowiedź. I zapraszam na kolejne spotkanie;)

   Usuń
 11. Dziękuję za punkty, Dorotko:-) Nie dostrzegłam ich w sobotnią Noc. Argument, ze nigdzie nie opisuje się rekolekcji mnie nie przekonuje, bo DN są inne, wyjątkowe i jako wspólnota powinny się dzielić np. konferencjami także wtedy gdy nie uda się komuś dotrzeć na spotkanie. To nie narzekanie, tylko spostrzeżenie, napisanie o jakiejś potrzebie. Może warto wrócić do nagrań jak sugerowała to G? Sprawa jest do dyskusji i przemyślenia. Pozdrawiam w Oktawie Świąt! :-) B.

  OdpowiedzUsuń
 12. Ostani raz się wypowiem i zamilkne;) Kochana B. – Po pierwsze DN są wyjątkowe owszem, ale ta wyjątkowość związana jest także z tym, że istnieje tak aktywnie działająca strona internetowa. Po drugie wyjątkowość DN dotyczy każdej z dzielnych niewiast, nie tylko prowadzącej bloga, od której mam wrażenie zbyt dużo się wymaga (mam wrażenie, że pani administrator chyba za bardzo rozpieściła swoje czytelniczki i dlatego zamiast cieszyć się z tego co jest wciąż temat się kręci wokół kilku punktów konferencji). Jeśli ktoś nie wie czym jest prowadzenie strony internetowej i to jeszcze z taką systematycznością, to raczej nie będzie wiedział jaki to jest wysiłek i ogrom poświęconego czasu. Doceńmy to błagam (jest wile innych blogów, także ciekawych i wyjątkowych na których wpisy pojawiają się np. raz w miesiąciu). Ja na spotkania nie mogę jeździć dlatego ogromnie się cieszę, że tu trafiłam. Po trzecie nie przyjmuję tłumaczenia, że gdzie indziej nie ma i nie musi być opisów spotkań, a na tej stronie są bo DN są wyjątkowe, bo z praktycznego punktu widzenia to nie jest kwestia wyjątkowości ale po prostu chęci. I za te chęci Alu Ci dziękuję i trzymaj tak dalej! Marysia

  OdpowiedzUsuń
 13. Pani Alicjo czytam te komentarze i tak sobie myślę, że chyba za bardzo pani rozpieściła swoje czytelniczki;) Blog jest bez zarzutu. Gratuluję pomysłowości i sumienności. Gratuluję i pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 14. Pani Alicjo czytam te komentarze i tak sobie myślę, że chyba za bardzo pani rozpieściła swoje czytelniczki;) Blog jest bez zarzutu. Gratuluję pomysłowości i sumienności. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziekuję;) Podbarwiam również

   Usuń
  2. Alicja, nie za bardzo wiem o co chodzi z tym podbarwianiem w Twoim komentarzu;)
   aga

   Usuń
  3. Wiedziałam Aga, że to wychwycisz;) Żadna literówka nie ujdzie Twojej uwadze;)

   Usuń
 15. Pani Alicjo chyba za bardzo pani rozpieściła swoje czytelniczki;) Blog jest bez zarzutu. Gratuluję pomysłowości i sumienności. Gratuluję i pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 16. Drogie Panie, dziękuję za dynamiczną polemikę. Wszystkie uwagi i sugestie zostaną rozważone.

  Chciałabym w to miejsce zaproponować nowy temat - np. co dobrego wydarzyło się dziś/ostatnio w moim życiu, za co chciałbym Panu Bogu podziękować;)

  OdpowiedzUsuń
 17. Co tak cicho się zrobiło?;) Czyżby dostrzeganie niedogodności życia było mocniejsze od dostrzegania w nim pozytywów?:) Nie pozwólmy na to. Dziękuję Ci Panie za to, że mnie uzdrawiasz i napełniasz radością.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No, rzeczywiście cicho się zrobiło; to może być cisza przed burzą;) ...w Krakowie czarne chmury snują się po niebie, i nie wiadomo co przyniosą?;) Dobrego i sympatycznego wieczoru dla wszystkich odwiedzających bloga :)
   aga

   Usuń