poniedziałek, 7 kwietnia 2014

Godzina Miłosierdzia w Antwerpii

Już po raz kolejny polonijna wspólnota modlitewna "Emaus" w Antwerpii wraz z innym wspólnotami belgijskimi, zapraszają 27 kwietnia 2014r. do katedry w Antwerpii na godzinę Miłosierdzia. Oto fragment maila, który przysłała Marzenka, liderka wspólnoty "Emaus": "Zapraszam wszystkich do łączenia się w Godzinie Miłosierdzia we wspólnej modlitwie - codziennie - a w sposób szczególny 27.04.14 z wdzięcznością za kanonizacje Jana Pawła II i Jana XXIII. Pozdrawiam serdecznie. Marzena".

Zachecam do wspólnego trwania na modlitwie w tym dniu i duchowego wsparcia naszych sióstr i braci w Antwerpii. Belgia pod względem duchowym jest pustynią. Dzieją się tam trudne i smutne rzeczy - pozamykane kościoły, legalizacja eutanazji, szerzący się ateizm. Oni potrzebują nas, naszego wsparcia, naszej modlitwy. Niech miłosierdzie Boże rozlewa się obficie. Jezu, ufam Tobie.

2 komentarze:

 1. Krótka modlitwa do odmawiania o godz.15:00
  ( jesli mamy zbyt malo czasu na odprawienie Drogi Krzyzowej,lub jesli nie mozemy w tym czasie adorowac Jezusa w Najswietszym Sakramencie,to zawsze mozemy mysla trwac przy konajacym Zbawicielu i towarzyszyc Mu w Jego najglebszym osamotnieniu ofiarujac siebie,naszych bliskich i swiat caly)

  „Skonałes Jezu,ale zdrój życia wytrysnął dla dusz i otworzyło się morze Miłosierdzia dla świata
  całego,O Zdroju Źywota,niezgłębione Miłosierdzie Boże,ogarnij świat cały i wylej się na nas.”
  Dz.1319
  „O Krwi i Wodo,któraś wytrysnęła z Serca Jezusowego jako Zdrój Miłosierdzia dla nas-ufamTobie.” Dz.187
  Dla zasług Twojej bolesnej męki prosze Cię Panie Jezu...(miejsce na twoja intencje)

  Dziekuje wszystkim laczacym sie z nami na modlitwie w Godzinie Milosierdzia a szczegolnie tym ktorzy wspieraja gloszenie Milosierdzia Bozego w Antwerpii.
  Marzena

  OdpowiedzUsuń
 2. Łączę się duchowo z Antwerpią. Św. Janie Pawle II, módl się za nami

  OdpowiedzUsuń