sobota, 26 kwietnia 2014

"Nie lękajcie się. Otwórzcie, otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi!"

Tymi słowami Jan Paweł II witał nas podczas inauguracji pontyfikatu w 1978 roku. Przez kolejne 27 lat towarzyszył nam, umacniał i niestrudzenie zachęcał, byśmy przylgnęli do Jezusa całym sercem. Byśmy Jemu zawierzali swoje życie każdego dnia na nowo, z Nim i w Nim poszukiwali swojego szczęścia, pokochali i pozwolili się kochać Temu, Który uwalnia od lęku, uzdrawia, daje siłę.

 W niedzielę, w dniu kanonizacji Jana Pawła II, możemy ponownie uczynić ten mały-wielki akt osobistego zawierzenia życia Jezusowi. Na nowo się do Niego przytulić, zatrzymać w pędzie życia, wsłuchać w Jego głos.
Jezu, mój Panie i Zbawicielu, zawierzam Ci moje życie. Zawierzam wszystkie sprawy, plany i pragnienia. Swoją miłością dotykaj tego, co wymaga dotknięcia, uzdrawiaj to, co woła o uzdrowienie, ucz przebaczać. Uwalniaj od lęku, smutku i zniechęcenia. Posyłaj Twojego Ducha Świętego, otwieraj serce i umysł na Jego prowadzenie.
Boże Ojcze, Jezu Chryste, Duchu Święty, bądź uwielbiony!
Święty Janie Pawle II, módl się za nami.

Artykuły, które warto przeczytać:


7 komentarzy:

 1. Tajemnica Bożego Miłosierdzia - jest ono większe od ludzkiej słabości, grzeszności, niewierności. Nawet jeśli w życiu jakiś bolesny upadek miał miejsce to wszystko tonie w Bożym Miłosierdziu, nie oznacza fałszywej filantropii czy tolerancji dla zła, ale jest Mocą, które ten grzech przezwycięży, wszystko co słabe, złe w tym Miłosierdziu się wypali.
  Niech Iskra Bożego Miłosierdzia zapłonie w tym świecie, w którym jest wiele cierpienia i zła, a który potrzebuje doświadczyć Dobrej Nowiny o Zbawieniu.
  Jezu Miłosierny rzucam się w Twoje ramiona z głęboką ufnością, Ty masz moc przemiany życia, nawet jeśli coś w nim było nie tak. Pozwól tego doświadczyć.
  Z wielu dróg do chrześcijańskiej doskonałości wybieram właśnie tą: postawę ufności i miłosierdzia.
  wolontoriuszka "Faustinum" (czy aby jako apostołka Bożego Miłosierdzia dobrze rozumiem tajemnicę Miłosierdzia?)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za te słowa.
   Pozdrowienia dla całego "Faustinum".
   Jezu, ufam Tobie.

   Usuń
 2. Wybieram się jutro do Łagiewnik, żeby świętować w większej wspólnocie. Pozdrawiam. A

  OdpowiedzUsuń
 3. Największy z Rodu Słowian. Rozsławił i nadal rozsławia naszą Ojczyznę. Dzięki Ci Boże za Jana Pawła Wielkiego. Monika

  OdpowiedzUsuń
 4. A ja, w dowód wdzięczności za papieża Jana Pawła II proponuję zobowiązanie, że będziemy popularyzować dzieła pisane J.P.II, że będziemy dzielić się wiedzą i spostrzeżeniami po zapoznaniu się z lekturą. Na początek proponuję: "Hiob" i " Przed sklepem jubilera". Zwłaszcza drugi tytuł jest godny polecenia.Treść tej niewielkiej książeczki, może być lekarstwem na małżeńskie kryzysy, może stać się pryzmatem, przez który będzie można spojrzeć na własne małżeństwo.
  pozdrawiam Ela Cz.

  OdpowiedzUsuń
 5. Bogu niech będą dzięki za Kanonizację Jana Pawła 2 i Jana 23! Mamy nowych Orędowników w niebie. Alleluja! Łączmy się w radosnej wdzięczności za te wielkie dary Bożego Miłosierdzia! Beata:-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Jezu dziękujemy, Jezu Ufamy Tobie, miej Miłosierdzie dla nas i całego świata.
  A.

  OdpowiedzUsuń