wtorek, 17 grudnia 2013

Podsumowanie grudniowego spotkania DN we Wrocławiu

14 grudnia 2013r. odbyło się kolejne spotkanie Dzielnych Niewiast grupy wrocławskiej. Zamieszczam sprawozdanie napisane przez Magdę:

"W minioną sobotę, 14 grudnia, kilkanascie Pań uczestniczyło w spotkaniu Dzielnych Niewiast we Wrocławiu. Spotkanie miało charakter przedświąteczny i  było bardzo miłą odskocznią od naszych codziennych zajęć. Rozpoczęło się o godzinie 9:00 wspólną modlitwą, a następnie brałyśmy udział w warsztatach prowadzonych przez siostrę Martę, która uczyła nas wykonywać przepiękne dekoracje świąteczne.


Najpierw opowiedziała nam o tradycjach wigilijnych, dekoracjach świątecznych, które są wyrazem naszej radości i chęci dzielenia się nią z innymi, o istocie świąt Bożego Narodzenia oraz o tym, jak ważne jest przeżywanie ich w gronie najbliższych. A następnie pokazała nam jak w prosty sposób wykonać swój własny stroik Bożonarodzeniowy. Przez następną godzinę miałyśmy okazję wykorzystać te pomysły w praktyce i stworzyć własne kompozycje. Wszystkie byłyśmy zadowolone z efektów naszej pracy.

Po obiedzie, o godzinie 14 odbyła się modlitwa uwielbienia, a następnie Msza Święta, którą celebrował ojciec Mariusz. Wygłosił on homilię na temat odpowiedniego adwentowego oczekiwania na przyjście Syna Bożego. Ta Msza miała szczególny przebieg, ponieważ przeżywałyśmy ją bardzo blisko ołtarza dzięki zaproszeniu ojca, aby podejść jak najbliżej. Komunia święta pod dwiema postaciami też była wyjątkowa.

Po godzinie 15 nastąpiła Adoracja Najświętszego Sakramentu, czas wyciszenia, modlitwy w ciszy, trwania przed naszym Bogiem.

Kolejnym elementem naszego "duchowego wizażu" była piękna i radosna konferencja Ewy Czyż pt. "Wiara i nawrócenie" - w dużej mierze bardzo osobiste świadectwo nawrócenia Ewy, o radości z narodzenia się na nowo, wierze którą daje Duch Święty, jak otarcie się o śmierć poprowadziło ją drogą ku Bogu i jak łaska nawrócenia odmieniła jej życie.

Od godziny 17 był czas na wspólną rozmowę, kolację, słodki poczęstunek i ciepłe napoje oraz dzielenie się przeżyciami z całego dnia. Po kolacji symbolicznie przełamałyśmy się opłatkiem wigilijnym. W miłej i przyjaznej atmosferze spędziłyśmy ten wspólny czas.


 Dziękujemy wszystkim za przybycie i uczestnictwo w spotkaniu, a także za przyniesione pyszności (ciasta, sałatkę, krokiety i inne)! 

Do zobaczenia w Nowym Roku! Z Bogiem! Magda"

---------------------------------------

Dziękuję Madzi za to sprawozdanie oraz zdjęcia.A uczestniczki spotkania zachęcam do dzielenia się tym, czego doświadczyły.

4 komentarze:

 1. Droga Dzielna Niewiasto. Czytając Twój blog poczułam niezmierne zainteresowanie tą inicjatywą. Zastanawia mnie co w prywatnym życiu robi osoba, która to zapoczątkowała. Czy mogłabyś napisać kilka słów o swoim życiu prywatnym, jestem bardzo ciekawa co skłoniło Cię do założenia tej grupy. Z Bogiem!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do zaangażowania się w DN nakłonił mnie o. Paweł Drobot CSsR oraz grupa ok. 20 kobiet, które po ubiegłorocznej "Majówce dla kobiet" wyraziły pragnienie regularnego spotykania się na wspólnej modlitwie w kobiecym gronie i budowania zdrowych, mocnych kobiecych relacji (bo któż lepiej zrozumie kobietę niż druga kobieta?:)
   Te okoliczności poruszyły we mnie struny, które do tej pory grają taką właśnie melodię -
   melodię pod tytułem "Dzielne Niewiasty";) A kompozytorem tej melodii jest sam Duch Święty - bez Niego nie byłoby DN, tego jestem pewna. Dlatego polecam się modlitwie, by nie zabrakło otwartości na Jego prowadzenie.

   A co porabiam poza DN? Prowadzę zwykłe życie. I staram się, by było ono dobre i by kanwę codzienność przeplatać nicią niezwykłości (to ta złota nić...). Wtedy jest dobrze.
   A im bliżej jestem Boga, tym więcej tej złotej nici się pojawia...

   A czy mogłabym poznać autorkę powyższego komentarza?

   Usuń
 2. Witaj, jestem zachwycona
  Twoim blogiem. Napełnił mnie on siłą do daleszego funkcjonowania po dosyć traumatycznych i ciezkich przezyciach. Prosze o wiecej postow i zdjec! pozdrawiam. dzielna kobieta na zawsze :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za te słowa. Ciesze się, ze blog się podoba. I zapraszam na spotkanie Dzielnych Niewiast;) Błogosławię+

   Usuń